Z tej kategorii
W środę drugi spacer tarnowskim szlakiem maszkaronów. Organizatorzy zapowiadają także niespodzianki dla dzieci

2024-05-27 Wiadomości

Po sporym sukcesie pilotażowego spacerku po Tarnowie szlakiem maszkaronów, Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na kolejną wycieczkę z przewodnikiem w poszukiwaniu miniaturowych figurek fantastycznych stworków. Zaplanowano ją na najbliższą środę, 29 maja.

Diecezja tarnowska ma 14 nowych księży. To najwięcej w kraju

2024-05-27 Wiadomości

14 diakonów Wyższego Seminarium Duchownego przyjęło święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. To o trzech więcej niż w roku ubiegłym. Uroczystość odbyła się w sobotę 25 maja w bazylice katedralnej w Tarnowie.

Piknik historyczny z okazji święta 16. Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej

2024-05-26 Wiadomości

Z okazji święta 16. Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej, w niedzielę (26 maja) na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie odbył się piknik historyczny.

Tak wyglądał Wiosenny Piknik Ogrodniczy w Parku Sanguszków

2024-05-26 Wiadomości

W niedzielę 26 maja na terenach przyległych do Pałacu Sanguszków odbył się Wiosenny Piknik Ogrodniczy. Atrakcji nie brakowało. Na uczestników czekały m.in. pokazy carvingu, konkursy i zagadki, dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane, warsztaty bukieciarskie i poczęstunek. Można było też zwiedzić pszczeli ogródek a także wziąć udział w panelu dyskusyjnym na temat możliwości w ramach funduszy europejskich FRSE. Podczas pikniku historycy sztuki i przewodnicy oprowadzali chętnych po pałacu i parku Sanguszków.

Targ regionalnych przysmaków przy Giełdowej w Tarnowie. Majowe nowalijki, degustacje i spotkanie z kuchnią seniora

2024-05-26 Wiadomości

Spotkanie z kuchnią seniora towarzyszyło niedzielnemu Targowi Regionalnemu przy ul. Giełdowej w Tarnowie. Na gości oprócz bogatej oferty różnorodnych produktów, czekały degustacje twarożków, sałatek, olejów tłoczonych na zimno, zupy z pokrzyw czy zdrowych kanapek. Odbyły się też m.in. warsztaty z układania zbilansowanego jadłospisu dla osoby starszej, a także prelekcja dietetyka poświęcona żywieniu seniorów. Zobaczcie, jak było.

Elektryczna lokomotywa "Roman" powiększyła tabor tarnowskiej Grupy Azoty

2024-05-25 Wiadomości

Grupa Azoty Koltar pozyskała do swojego taboru elektryczną, zeroemisyjną lokomotywę Dragon 2 wyprodukowaną przez Newag S.A., przeznaczoną do prowadzenia ciężkich pociągów towarowych. Zakup nowoczesnej lokomotywy spełniającej najwyższe standardy środowiskowe pozwoli Grupie Azoty ograniczyć emisję CO2 o 580 ton/rok. Planowana emisja uniknięta obliczona została przy założeniu realizacji rocznej masy przewozowej w liczbie 150 tys. ton.

"Witajcie w Pałacowej Bajce" - rodzinny piknik na tarnowskim rynku

2024-05-25 Wiadomości

"Witajcie w Pałacowej Bajce" - pod takim hasłem przebiegała tegoroczna, rodzinna zabawa z Pałacem Młodzieży i Radą Osiedla Starówka. Piknik odbył się w sobotę (25 maja) na tarnowskim rynku, a towarzyszyły mu liczne pokazy sekcji sportowych i artystycznych, działających w Pałacu Młodzieży, warsztaty, animacje i wiele innych atrakcji. Była to również doskonała okazja, aby spróbować swoich sił w różnych dziedzinach i zapisać się na przyszłoroczne zajęcia w placówce.

Tarnowski Dzień Miejskiego Ogrodnika. Rozdano kilkaset sadzonek ziół

2024-05-25 Wiadomości

W sobotnie przedpołudnie na stoisku przy Pałacyku Strzeleckim można było otrzymać darmowe sadzonki ziół lub nasionka na kwietną łąkę, wymienić się roślinami, a także dostać poradnik magazynowania i wykorzystania deszczówki. Wszystko w ramach szóstej już odsłony Tarnowskiego Dnia Ogrodnika. Organizatorem wydarzenia było Biuro Wystaw Artystycznych we współpracy z Radą Osiedla nr 3 „Piaskówka”. Projekt sfinansowano z budżetu miasta Tarnowa.