Z tej kategorii
Nie wszyscy przestrzegają kwarantanny. Gliński zapowiada zaostrzenie przepisów

2020-03-29 Wiadomości

- Będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić bardziej rygorystyczne, administracyjne przepisy ograniczające rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa; będą one dotyczyć sklepów i miejsc pracy - zapowiedział w niedzielę w rozmowie z Polsat News wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

Trzecia osoba zakażona koronawirusem w Tarnowie

2020-03-29 Wiadomości

Potwierdzono trzeci przypadek koronawirusa w Tarnowie. Zakażoną osobą jest starsza mieszkanka miasta. Obecnie przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Szyją w domach maseczki ochronne. Rozdali ich już 2500, a to dopiero początek

2020-03-28 Wiadomości

Zainicjowana przez Centrum Sztuki Mościce oraz tarnowskie Biuro Wystaw Artystycznych akcja „Maski dla Tarnowa” zjednoczyła we wspólnym działaniu wiele osób i firm. Założona na facebooku grupa liczy ponad 500 osób, aktywnych jest około 100 i z każdym dniem ich przybywa. W akcję włączyło się także miasto Tarnów, które przekazało środki na zakup materiałów niezbędnych do wykonania masek.

Słoneczny weekend nie zwalnia z obostrzeń. Nie wychodź z domu, jeśli nie musisz!

2020-03-28 Wiadomości

"Kochani! Dziękuję Wam za to, że zostajecie w domu. Wasza postawa napawa mnie dumą i daje siłę do walki. Proszę o to, byśmy nie rozluźniali dyscypliny, bo do zwycięstwa wciąż daleka droga, ale ono nadejdzie. Głęboko w to wierzę i będę ciężko pracował, by przeprowadzić Polskę przez to wielkie pokoleniowe wyzwanie." - napisał w piątek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, dziękując jednocześnie Polakom za przestrzeganie kwarantanny.

W Małopolsce już ponad 100 osób zakażonych koronawirusem

2020-03-28 Wiadomości

Służby wojewody małopolskiego poinformowały o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W naszym województwie jest już 112 przypadków.

Oddział chirurgii w brzeskim szpitalu zamknięty. U jednego z pacjentów potwierdzono koronawirusa

2020-03-28 Wiadomości

W piątek sanepid wydał decyzję o zawieszeniu funkcjonowania oddziału chirurgicznego Szpitala Powiatowego w Brzesku. Powodem jest wykrycie koronawirusa u jednego z przebywających tam pacjentów.

MPK dubluje autobusy, a drogówka sprawdza, czy nie są przepełnione

2020-03-27 Wiadomości

Od środy autobusami może podróżować maksymalnie tylu pasażerów, ile wynosi połowa miejsc siedzących. Żeby uniknąć w nich tłoku, MPK podstawiło dodatkowe autobusy, a policjanci kontrolują, czy przestrzegane są zalecenia.

Naukowiec PWSZ z nominacją do tytułu „Naukowiec przyszłości”

2020-03-27 Wiadomości

Dr hab. Rafał Kurczab, prof. PWSZ został nominowany do prestiżowej Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii „Naukowiec przyszłości”. Naukowiec i dydaktyk Katedry Chemii Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, został doceniony za realizację projektu pt. „Polifarmakologiczna platforma skriningowa in silico”.