Z tej kategorii
Trzy lokalne firmy transportowe ukarane przez UOKiK. Ustawiały przetargi na dowóz uczniów do szkół

2020-08-07 Wiadomości

Łącznie prawie 200 tys. zł kary za manipulowanie wynikami przetargów nałożył prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na trzech przedsiębiorców z powiatu tarnowskiego, zajmujących się przewozem uczniów. Poszkodowane są małopolskie gminy.

Burmistrz Wojnicza zakażony koronawirusem

2020-08-07 Wiadomości

Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk ma pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2. Badanie wykonał zaraz po powrocie z 3-tygodniowego urlopu nad morzem.

Nadchodzi upał. Przed nami gorące dni i tropikalne noce

2020-08-07 Wiadomości

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie ostrzega przed upałami. Temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza mogą utrzymywać się od dzisiaj do niedzieli, 9 sierpnia. Wyraźnie cieplejsze będą także noce - temperatura nie powinna spaść poniżej 20 stopni.

Pomysł na weekend

2020-08-07 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Nie wiesz, czy coś ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.

Przestępca seksualny z Pakistanu opuści Polskę. Został deportowany zaraz po wyjściu z tarnowskiego więzienia

2020-08-07 Wiadomości

41-letni Pakistańczyk, po odsiedzeniu w tarnowskim więzieniu 2-letniego wyroku za przestępstwo na tle seksualnym, musiał opuścić Polskę. Przez 5 lat nie wjedzie też na teren strefy Schengen.

Tarnów zachęca do zbierania deszczówki

2020-08-06 Wiadomości

200 tysięcy złotych przeznaczy w tym roku Tarnów na program małej retencji. Mieszkańcy, którzy zdecydują się zatrzymać deszczówkę mogą liczyć na 60 proc. kosztów zakupu lub budowy przydomowego zbiornika.

Księża zmienią parafie. Biskup ogłosił decyzje personalne

2020-08-06 Wiadomości

Tarnowska kuria diecezjalna ogłosiła listę zmian wikariuszowskich. Jest także jedna nominacja proboszczowska. Nowi wikariusze pojawią się m.in. w trzech tarnowskich parafiach: pw. bł. Karoliny, pw. Miłosierdzia Bożego oraz w Mościcach. Poniżej pełna lista zmian.

Ulicami Tarnowa przejdzie parada berneńczyków

2020-08-06 Wiadomości

W najbliższą sobotę, 8 sierpnia odbędzie się VII Tarnowski Zjazd Berneńczyków. Do miasta zjadą berneńskie psy pasterskie oraz ich właściciele z niemal całej Polski.