Z tej kategorii
W Kątach zniknęła figura świętego... wraz z cokołem

2021-02-27 Wiadomości

W Kątach w zagadkowych okolicznościach zniknęła przydrożna kamienna kapliczka św. Floriana. Policja wszczęła śledztwo. O pomoc w wyjaśnieniu sprawy zaapelował też wójt gminy Iwkowa.

Będzie paszport szczepionkowy? Rzecznik MZ: trwają dyskusje

2021-02-26 Wiadomości

By paszport szczepionkowy był uznawany, to musi obejmować więcej krajów, niż tylko Polskę; dyskusje o wprowadzeniu go toczą się na poziomie Unii Europejskiej - powiedział w piątek rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

W dawnej katowni gestapo w Tarnowie jednak powstanie Izba Pamięci. Sfinansuje ją Urząd Marszałkowski

2021-02-26 Wiadomości

W byłej katowni gestapo przy ul. Urszulańskiej 18 powstanie Izba Pamięci. Koszty adaptacji pomieszczeń w całości pokryje Urząd Marszałkowski.

Miejskie lodowisko oblegane przez łyżwiarzy

2021-02-26 Wiadomości

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się funkcjonujące przy ul. Wojska Polskiego w Tarnowie lodowisko. Od momentu ponownego otwarcia, z obiektu skorzystało ponad 6 tys. osób.

Na razie nie będzie podwyżki opłat za śmieci. Uchwałę zdjęto z obrad

2021-02-25 Wiadomości

Miejscy radni na razie nie zgadzają się na proponowane przez władze Tarnowa podwyżki opłat za wywóz śmieci. Uchwała została zdjęta z porządku obrad.

Po zimowej przerwie wracają rowery miejskie

2021-02-25 Wiadomości

Od najbliższego poniedziałku, 1 marca, znów będzie można korzystać z tarnowskich rowerów miejskich. Do dyspozycji mieszkańców będzie 170 jednośladów, rozlokowanych w 16 stacjach.

Ile pieniędzy zebrano w Tarnowie podczas 29. finału WOŚP? Organizatorzy podali kwotę

2021-02-25 Wiadomości

Ponad 364 tys. zł udało się zebrać w Tarnowie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wszystkich puszek mieszkańcy wrzucili 345 tys. zł. Z kolei z aukcji online na konto WOŚP wpłynęło ponad 19 tys. zł.

Do parku Strzeleckiego wróciły łabędzie

2021-02-25 Wiadomości

W parku Strzeleckim znów można oglądać łabędzie. Ptaki, jak co roku zimę spędziły pod dobrą opieką w gospodarstwie rolnym znajdującym się nieopodal Tarnowa.