Z tej kategorii
Wakacje rozpoczęte! Miejskie zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnowie

2024-06-21 Wiadomości

Jakub Kwaśny wziął udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2023/2024 w Szkole Podstawowej nr 9 im. Orląt Lwowskich w Tarnowie. Prezydent złożył podziękowania i życzenia całej społeczności szkolnej, a także oficjalnie otworzył zmodernizowany plac zabaw i rekreacji. Projekt zrealizowano w ramach ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Nie tylko upały, ale też gwałtowne burze. Tarnów i region z czerwonym alertem IMGW

2024-06-21 Wiadomości

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dotyczące upałów i silnych burz w całej Małopolsce. Możliwe są trąby powietrzne i opady dużego gradu. W Tarnowie i powiecie tarnowskim obowiązuje najwyższy, trzeci stopień zagrożenia.

Pomysł na weekend

2024-06-21 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Miasto doceniło najzdolniejszych uczniów podczas gali "Prymus Tarnowa"

2024-06-20 Wiadomości

54 uczniów tarnowskich szkół odebrało tytuły "Prymusów Tarnowa". Gala, podczas której wręczono wyróżnienia odbyła się w czwartek (20 czerwca) w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych.

Czas na „Wianki na Winnicy”. W sobotę w Dąbrówce Szczepanowskiej królować będzie muzyka, wino i słowiańskie tradycje

2024-06-20 Wiadomości

Zbliża się ósma edycja „Wianków na Winnicy”. Popularna impreza odbędzie się w sobotę, 22 czerwca, a jej uczestników ugości Winnica Dąbrówka (Dąbrówka Szczepanowska w gminie Pleśna). Program jest bogaty - będzie muzyka, wino i zabawa do białego rana. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Ogromne zniszczenia po nawałnicach w regionie tarnowskim. Mieszkańcy mówią o trąbie powietrznej

2024-06-20 Wiadomości

W nocy ze środy na czwartek (19/20 czerwca) przez powiaty tarnowski i brzeski przeszła potężna nawałnica. Żywioł zrywał dachy, łamał drzewa i niszczył linie energetyczne. Najwięcej szkód odnotowano w Zakliczynie, gdzie prawdopodobnie pojawiła się trąba powietrzna.

W Tarnowie rodzice zastępczy zapłacą mniej za parkowanie

2024-06-20 Wiadomości

Na środowej sesji tarnowscy radni przegłosowali specjalny abonament parkingowy dla rodzin zastępczych. Od 1 sierpnia będą one mogły korzystać ze strefy płatnego parkowania za jedyne 60 złotych rocznie.

Rozstrzygnięto przetarg na rozbudowę ulicy Tuchowskiej

2024-06-20 Wiadomości

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie rozstrzygnął przetarg na rozbudowę ulicy Tuchowskiej. Zadanie za blisko 22 mln zł wykona firma Swietelsky Rail Polska sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.