Z tej kategorii
Rekrutacja na studia w PWSZ będzie dłuższa i bez egzaminów

2020-05-25 Wiadomości

1 czerwca rozpocznie się rekrutacja na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie na rok akademicki 2020/2021. Uczelnia wprowadziła kilka istotnych zmian, które mają ułatwić wszystkim chętnym zdobycie indeksu na wymarzonym kierunku. Najważniejsze korekty w regulaminie rekrutacji dotyczą wydłużenia obowiązujących terminów oraz rezygnacji z przeprowadzania egzaminów wstępnych i rozmów kwalifikacyjnych na kierunkach, na których dotąd były prowadzone.

72 lata temu komuniści zamordowali rtm. Witolda Pileckiego. Przynieś kwiat dla Bohatera

2020-05-25 Wiadomości

Wzorem ubiegłych lat, 25 maja, w 72. rocznicę stracenia przez komunistów rotmistrza Witolda Pileckiego, na moście jego imienia w Tarnowie (w ciągu ulic Starodąbrowska - Mostowa) realizowana będzie akcja "Przynieś kwiat dla Bohatera". Inicjatorzy zachęcają do przyjścia tego dnia o dowolnej porze i pozostawienia rotmistrzowi kwiatu pamięci.

Oddziały dziecięce w szpitalu im. św. Łukasza będą jak nowe. Wkrótce ruszy wielki remont i rozbudowa

2020-05-22 Wiadomości

Już niebawem pomieszczenia Oddziału Dziecięcego oraz Oddziału Chirurgii Dziecięcej szpitala św. Łukasza w Tarnowie zostaną wyremontowane i rozbudowane. Wszystko dzięki dotacji w wysokości 3,3 mln złotych, jaką przekazał szpitalowi zarząd województwa małopolskiego. Koszt inwestycji to 4,8 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali dziś marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka i dyrektor szpitala Anna Czech.

Koronawirus wydrenował z miejskiej kasy 20 milionów złotych

2020-05-24 Wiadomości

Z powodu pandemii koronawirusa wpływy do miejskiej kasy, przede wszystkim z podatków PIT i CIT i podatku od nieruchomości, zostały uszczuplone o około 20 milionów złotych.

12 lat więzienia za zabicie przypadkowego przechodnia w Dąbrowie Tarnowskiej. Józef S. usłyszał wyrok

2020-05-22 Wiadomości

67-letni Józef S., został skazany na 12 lat więzienia za zabójstwo przypadkowo napotkanego przechodnia w Dąbrowie Tarnowskiej. Mężczyzna przyznał się do winy. Jego proces trwał niecałe trzy miesiące, choć jak mówi sędzia Tomasz Kozioł, trwałby krócej, gdyby nie to, że z powodu pandemii koronawirusa odwołano na pewien czas posiedzenia jawne.

Zakliczyn wyremontuje drogi dojazdowe do pól

2020-05-22 Wiadomości

Gmina Zakliczyn wkrótce wyremontuje trzy drogi dojazdowe do pól. Otrzymała na ten cel dofinansowanie z województwa małopolskiego w wysokości 105 tys. zł. Środki te pochodzą z należności i opłat rocznych związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych.

MPK wyłączyło klimatyzację w autobusach. Z obawy przed koronawirusem

2020-05-22 Wiadomości

Z badań ekspertów wynika, że koronawirus może szybciej rozprzestrzeniać się przez klimatyzację. Aby zminimalizować możliwość zakażenia tą drogą, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Tarnowie aż do odwołania wyłączyło w autobusach klimatyzację.

Więźniowie uszyli maseczki dla podopiecznych Domu Emerytów w Tarnowie

2020-05-22 Wiadomości

Kolejna partia maseczek ochronnych uszytych przez więźniów tarnowskiego Zakładu Karnego została przekazana potrzebującym. Tym razem dwieście sztuk maseczek trafiło do Domu Emerytów – Placówki Pielęgnacyjno-Opiekuńczej Caritas Diecezji Tarnowskiej.