Z tej kategorii
Dlaczego kobiety zabijają? "Dusicielka z Tarnowa" na inaugurację nowego sezonu "Polskich zabójczyń"

2020-02-25 Wiadomości

W piątek 28 lutego o godzinie 22:00, kanał Crime+Investigation Polsat zaprezentuje najnowszy sezon serii dokumentalnej "Polskie zabójczynie", poświęcony słynnym zbrodniom popełnionym przez kobiety. Pierwszy odcinek będzie poświęcony "Dusicielce z Tarnowa".

Jest kolejny wniosek o zwolnienie Ryszarda Ścigały z więzienia. Tym razem złożył go dyrektor więzienia

2020-02-24 Wiadomości

Do Sądu Okręgowego w Krośnie wpłynął wniosek o warunkowe, przedterminowe zwolnienie Ryszarda Ścigały z więzienia. Były prezydent Tarnowa odbywa karę trzech lat pozbawienia wolności w związku z przyjęciem 70 tysięcy złotych łapówki.

Samorządowcy zamówili mszę św. w 10. rocznicę wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Tuchowie

2020-02-24 Wiadomości

W Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej została odprawiona msza św. w intencji pary prezydenckiej śp. Lecha i Marii Kaczyńskich. Intencję zamówiły samorządy powiatu tarnowskiego oraz gminy Tuchów i Ryglice w związku ze zbliżającą się 10. rocznicą pobytu prezydenta Lecha Kaczyńskiego na ziemi tuchowskiej.

Tarnowskie Dialogi - spotkanie z Rafałem Sonikiem

2020-02-24 Wiadomości

„Zwycięzcy robią to, czego przegranym się nie chciało” - taki temat przyświecał kolejnemu spotkaniu organizowanemu w ramach cyklu Tarnowskie Dialogi. Tym razem w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury gościł zdobywca 3. miejsca w tegorocznym rajdzie Dakar, zwycięzca Dakaru w 2015 r. na quadzie, siedmiokrotny zdobywca pucharu świata, przedsiębiorca i filantrop – Rafał Sonik.

Ksiądz oskarżony o pedofilię stanął przed sądem. Jest oświadczenie biskupa tarnowskiego

2020-02-24 Wiadomości

Kilka dni temu w Nowym Targu ruszył proces pochodzącego z diecezji tarnowskiej księdza Mariana W. 67-letni kapłan został oskarżony o seksualne wykorzystywanie nieletnich. Pokrzywdzonych jest 22 mężczyzn. W stosunku do połowy z nich przestępstwo zostało umorzone ze względu na przedawnienie. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami. W sprawie wypowiedziała się tarnowska kuria.

Pomysł na weekend

2020-02-21 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Nie wiesz, czy coś ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.

Lubisz gorące kąpiele? Czeka Cię zimny prysznic. Miasto chce uzależnić opłaty za śmieci od zużycia wody

2020-02-21 Wiadomości

Miasto wraca do tematu związanego z opłatą śmieciową uzależnioną od zużycia wody – im wyższe ono będzie, tym więcej zapłacimy za wywóz śmieci. Przypomnijmy, że takie rozwiązanie prezydent Roman Ciepiela chciał wprowadzić już w zeszłym roku.

Kolejna lekarka z zarzutami łapówkarskimi

2020-02-20 Wiadomości

Do grona lekarek uwikłanych w korupcyjny proceder dołączyła kolejna. Tym razem to 67-latka z powiatu tarnowskiego, która dotychczas otrzymała 88 zarzutów łapówkarskich. To już kolejna lekarka, która w ciągu ostatnich sześciu miesięcy tłumaczy się przed prokuratorem. We wrześniu ubiegłego roku zatrzymano dwie lekarki z powiatu tarnowskiego, a w listopadzie lekarkę z Tarnowa. Wraz z medyczkami, zarzuty usłyszało także kilkudziesięciu pacjentów, którzy odpowiedzą za wręczanie łapówek w wysokości do 100 zł. Gdzie kończy się wdzięczność a zaczyna korupcja?