Z tej kategorii
Happening antycovidowca z kagańcem na twarzy. Straż miejska: Nie ma zgody na takie pajacowanie

2021-01-26 Wiadomości

Straż miejska w Tarnowie złożyła wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny, który pod koniec ubiegłego tygodnia przez megafon nawoływał ludzi, żeby się nie szczepili i zdjęli z twarzy maseczki. „Nie ma zgody na takie pajacowanie” - grzmią funkcjonariusze.

Ekspert: trzeba być czujnym podczas szczepień przeciwko COVID-19 osób w ciężkim stanie zdrowia

2021-01-26 Wiadomości

W Polsce rozpoczęły się w poniedziałek szczepienia populacyjne przeciw COVID-19, w pierwszej kolejności seniorów. "W przypadku osób starszych w ciężkim stanie zdrowia trzeba być czujnym przy podejmowaniu decyzji o szczepieniu" – zaleca specjalista chorób zakaźnych dr Paweł Grzesiowski.

Azyl apeluje o zostawianie uchylonych okien w piwnicach dla dziko żyjących kotów

2021-01-26 Wiadomości

Intensywne opady śniegu i siarczyste mrozy dają się we znaki nie tylko ludziom, ale też zwierzętom. Pracownicy tarnowskiego Azylu dla Psów i Kotów apelują do mieszkańców, by w tym trudnym czasie nie byli obojętni na los czworonogów.

W centrum Tarnowa staną parklety. Co to takiego?

2021-01-26 Wiadomości

W centrum Tarnowa pojawią się parklety. To rodzaj ławek z małym ogródkiem. Na początek zostaną zamontowane na ulicy Wałowej, później na innych ulicach starego miasta.

Budynki użyteczności publicznej w Wojniczu doczekają się termomodernizacji. Jest wsparcie województwa

2021-01-26 Wiadomości

Szkoła Podstawowa w Wojniczu, Zespół Szkolno-Przedszkolny i Wiejski Dom Kultury z pomieszczeniami OSP w Wielkiej Wsi przejdą proces termomodernizacji, dzięki wsparciu finansowemu z funduszy unijnych. W poniedziałek, 25 stycznia odbyło się oficjalne przekazanie umowy.

Ruszyły szczepienia populacyjne. W Tarnowie jako jedna z pierwszych zaszczepiła się 101-letnia pani Zofia

2021-01-26 Wiadomości

W poniedziałek, 25 stycznia rozpoczęły się szczepienia populacyjne przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną seniorzy po 70 roku życia. W tarnowskiej przychodni CenterMed szczepionkę otrzymała pani Zofia z Tarnowa, która w ubiegłym tygodniu skończyła 101 lat.

Uczczono 147. rocznicę urodzin Wincentego Witosa

2021-01-25 Wiadomości

W Wierzchosławicach uczczono 147. rocznicę urodzin Wincentego Witosa, przywódcy ruchu ludowego i trzykrotnego premiera Polski. W tym roku z powodu pandemii uroczystości miały wymiar symboliczny. Wzięli w nich udział m.in. przedstawiciele władz państwowych, rolniczej „Solidarności”, posłowie i samorządowcy.

W Tarnowie powstanie winnica. Pierwsze wina za cztery lata

2021-01-25 Wiadomości

W Tarnowie powstanie największa w Polsce miejska winnica. Ma przypominać o tradycjach winiarskich miasta i regionu sprzed setek lat. Jej założenie potrwa dwa lata a pierwszych win spróbujemy w 2025 roku.