Z tej kategorii
Za wywóz śmieci zapłacimy więcej. Radni przeciwko podwyżkom podatku od nieruchomości i cen biletów

2020-10-29 Wiadomości

Od nowego roku zapłacimy więcej za wywóz odpadów. Radni przegłosowali podwyżkę, choć nie tak wysoką jak tego oczekiwał prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Decyzją rajców nowa stawka wyniesie 24 zł miesięcznie od osoby.

W Tarnowie powstanie trzeci punkt poboru wymazów

2020-10-29 Wiadomości

W Tarnowie zostanie uruchomiony kolejny, trzeci już punkt pobierania wymazów do testów w kierunku koronawirusa. Będzie to mobilny punkt pobrań wymazów typu "drive-thru", a jego obsługą zajmie się Centrum Medyczne KOL-MED.

Apel marszałka o zaprzestanie manifestacji: "Szpitale zapełnią się do końca i będzie tragedia"

2020-10-29 Wiadomości

Marszałek Witold Kozłowski wystosował apel do mieszkańców Małopolski, w którym prosi o przestrzeganie zaleceń sanitarnych i wycofanie się z udziału w manifestacjach. - Nie wytrzymamy zwiększającej się codziennie o kilkaset liczby zakażeń. Szpitale zapełnią się do końca i będzie tragedia" - ostrzega marszałek Witold Kozłowski.

Rzecznik MZ: w przypadku wzrostów zakażeń na poziomie 2,5 do 3 tys. dziennie - możliwy lockdown

2020-10-29 Wiadomości

Jeżeli w najbliższych dniach będziemy obserwowali skalę wzrostów na poziomie 2,5 do 3 tys. zakażeń dziennie, niestety można przewidywać, że w krótkim czasie może dojść do lockdownu - powiedział w czwartek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Dwie nominacje profesorskie dla wykładowców tarnowskiej PWSZ

2020-10-29 Wiadomości

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie zyskała dwóch profesorów. Prezydent RP Andrzej Duda 28 września nadał tytuł profesora nauk społecznych dwóm wykładowcom tej uczelni: dr. hab. Piotrowi Doboszowi oraz księdzu dr. hab. Michałowi Drożdżowi.

Trwają protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji

2020-10-28 Wiadomości

W Tarnowie trwają protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który ogłosił, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z ustawą zasadniczą. Koordynowane przez tarnowską Lewicę i Wiosnę manifestacje przyciągają setki osób. Zainteresowały również kibiców Unii Tarnów, działających pod nazwą "Elita Tarnowa", których przedstawiciele od kilku dni trzymają wartę przed katedrą i pomnikiem Jana Pawła II, chroniąc je przed ewentualną profanacją ze strony demonstrantów.

Gwałtowny skok zakażeń w Tarnowie. Aż 98 nowych przypadków i kolejne dwa zgony

2020-10-28 Wiadomości

W ciągu ostatniej doby w Tarnowie potwierdzono aż 98 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło kolejnych 2 mieszkańców miasta. W powiecie tarnowskim wykryto 54 przypadki i odnotowano 5 zgonów.

Uwaga kierowcy! W regionie kolejne protesty rolników. Gdzie spodziewać się utrudnień w ruchu?

2020-10-28 Wiadomości

Dziś (28 października) rolnicy po raz kolejny wyrażą swój sprzeciw wobec tzw. "piątki dla zwierząt". Kierowców czekają poważne utrudnienia na drodze krajowej w Ładnej.