Z tej kategorii
10 milionów będzie kosztować budowa Samorządowego Centrum Kultury w Szczucinie. Właśnie ruszyła budowa

2021-07-29 Wiadomości

Od symbolicznego wbicia łopaty rozpoczęto dziś w Szczucinie budowę nowego budynku Gminnej Biblioteki Publicznej. Szacowany koszt inwestycji wynosi około 10 mln złotych, z czego 4,5 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Pasaż Odkryć gotowy, ale na otwarcie trzeba jeszcze poczekać

2021-07-29 Wiadomości

W kamienicy przy Rynku 4 dobiegły końca prace remontowe i modernizacyjne, które pozwolą na stworzenie tam Tarnowskiego Parku Doświadczeń, nazwanego Pasażem Odkryć. To miejsce, gdzie na trzech piętrach i w zabytkowych piwnicach odwiedzający, przede wszystkim uczniowie, mają oswajać się z podstawowymi prawami nauki, dowiadywać się o sposobie działania wielu urządzeń i ich zastosowaniu w praktyce.

Straż miejska uruchomiła rowerowy patrol

2021-07-29 Wiadomości

Sezon rowerowy w pełni, również dla tarnowskiej straży miejskiej. Funkcjonariusze-cykliści aż do jesieni będą patrolować trudno dostępne zakątki miasta.

Tarnowskie baseny przyciągają tłumy

2021-07-29 Wiadomości

Upały sprawiają, że mieszkańcy chętnie wybierają wypoczynek nad wodą. Od momentu otwarcia, czyli od 18 czerwca, z basenów Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji skorzystało już blisko 48 tys. osób.

Tarnów składa trzy wnioski do rządowego funduszu "Polski ład"

2021-07-28 Wiadomości

Tarnów z pomocą rządowego funduszu "Polski Ład" chce zrealizować trzy duże projekty. Chodzi o budowę łącznika ulicy Tuchowskiej z Krakowską na wysokości ul. Warsztatowej, przebudowę basenu w Mościach i rozbudowę szkoły nr 9. W ramach programu samorządy mogą dostać bezzwrotne dotacje nawet do 95 proc. wartości inwestycji przy 5 proc. wkładu własnego.

W sobotę oficjalne otwarcie skweru przed półbasztą na ul. Wałowej w Tarnowie

2021-07-28 Wiadomości

Trzy lata prac, dwie zaangażowane firmy, duży poślizg czasowy i wreszcie mamy finał budowy skweru przed półbasztą na ul. Wałowej. Finał cokolwiek kontrowersyjny, bo trudno znaleźć kogoś, komu zagospodarowany na nowo plac się podoba. Efekt w postaci smutnej betonowej pustyni z pawilonem przypominającym budę z kebabami, spotkał się z szeroką krytyką wśród mieszkańców. Tymczasem inauguracja nowej miejskiej przestrzeni, na którą wydano w sumie prawie 3 miliony zł już w najbliższą sobotę.

Rząd będzie płacił gospodyniom z kół wiejskich za namawianie do szczepień przeciwko COVID-19. Ile dostaną?

2021-07-27 Wiadomości

Od 23 lipca do 15 września 2021 r. biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski o wsparcie dla kół gospodyń wiejskich na promowanie szczepień przeciwko COVID-19 - poinformowała Agencja.

Znów zawyją syreny. Zbliża się rocznica powstania warszawskiego

2021-07-27 Wiadomości

W niedzielę, 1 sierpnia, będziemy obchodzić 77. rocznicę akcji „Burza” Armii Krajowej i powstania warszawskiego. W Tarnowie uroczystości zaplanowano na godzinę 17 pod Grobem Nieznanego Żołnierza.