Z tej kategorii
Bardzo niski stan wody i upały prawdopodobną przyczyną śnięcia ryb w Wątoku

2022-08-18 Wiadomości

Około trzech kilogramów śniętych ryb wyłowili strażacy z Wątoku przy ul. Tuchowskiej w Tarnowie. Wstępne wykluczono zanieczyszczenie wody. Ryby zdechły najprawdopodobniej z przyczyn naturalnych.

Grupa Azoty rozszerza ofertę materiałów do druku 3D o filamenty z recyklingu

2022-08-17 Wiadomości

Nowa linia produktowa Tarfuse® rPLA to filamenty powstające z granulatu będącego w 100 proc. recyklatem przemysłowym, powstającym w wyniku ponownego wykorzystania strumienia odpadów resztkowych. Wprowadzona linia jest odpowiedzią Grupy Azoty na proekologiczne oczekiwania użytkowników druku 3D.

Nagi mężczyzna w krzakach. Niecodzienna interwencja straży miejskiej

2022-08-17 Wiadomości

Nietypowe zgłoszenie przyjęli we wtorek strażnicy miejscy z Tarnowa. Funkcjonariusze interweniowali w sprawie nagiego mężczyzny, który siedział w krzakach przy ścieżce biegnącej w stronę „Kantorii.

Wyruszyła 40. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę

2022-08-17 Wiadomości

W środę z Tarnowa na dziewięciodniowe rekolekcje wyruszyła 40. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Przed pątnikami do przejścia ponad 200 km.

Nad zalew w Narożnikach wróciły zawody motorowodne

2022-08-16 Wiadomości

Po dwuletniej pandemicznej przerwie, nad zalew w Narożnikach wróciły Zawody Motorowodne o Puchar Wójta Gminy Radgoszcz. W niedzielnych zmaganiach uczestnicy rywalizowali zarówno na skuterach wodnych, jak i łodziach. Organizatorami wydarzenia są Nowosądecki Klub Motorowodny i Motoprestige.

Kultowe "garbusy" i "ogórki" na ogólnopolskim zlocie w Radgoszczy

2022-08-16 Wiadomości

Przez cały długi weekend, od 12 do 15 sierpnia, Gminny Ośrodek Wodny w Narożnikach był miejscem XX Ogólnopolskiego Zlotu Miłośników Gar-Busów. Z kolei w sobotę w południe, paradę kolorowych "garbusów" i "ogórków" można było podziwiać na ulicach Radgoszczy. Zobaczcie zdjęcia ze zlotu.

Prezydent Tarnowa podzielił kasę na osiedla

2022-08-16 Wiadomości

Ponad 4,3 miliona złotych miasto przekaże w przyszłym roku do dyspozycji rad osiedli. Najwięcej, bo 584 910 zł, trafi do Mościc.

Kopciuchy będą dłużej legalne? Jeszcze tylko tydzień na zgłoszenie uwag do projektu zmiany uchwały antysmogowej

2022-08-16 Wiadomości

Do 23 sierpnia trwają konsultacje społeczne projektu zmiany uchwały antysmogowej w Małopolsce. Zarząd województwa proponuje przesunąć termin obowiązywania okresu przejściowego dla obowiązku wymiany kotłów bezklasowych o jeden rok. Konieczność korekty tłumaczy obecnym kryzysem energetycznym na świecie, wywołanym wojną na Ukrainie i pandemią.