Z tej kategorii
Zapadł prawomocny wyrok ws. członków gangu narkotykowego namierzonego przez agentów FBI

2024-04-24 Wiadomości

Sąd Apelacyjny w Krakowie uznał, że dane pozyskane z kontrolowanej przez FBI aplikacji ANOM, stanowią pełnowartościowy dowód w postępowaniu prowadzonym przeciwko grupie przestępczej handlującej narkotykami i mogły zostać wykorzystane przez polski wymiar sprawiedliwości. Sąd utrzymał też w mocy surowe kary więzienia dla ośmiu członków gangu, a jednego uniewinnił.

"Tanecznym krokiem do Europy". TCK zaprasza na wielką potańcówkę z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej

2024-04-24 Wiadomości

"Tanecznym krokiem do Europy" - pod takim hasłem mieszkańcy Tarnowa będą celebrować 20-lat Polski w Unii Europejskiej. Impreza odbędzie się w najbliższy wtorek (30 kwietnia) o godz. 19 na tarnowskim rynku. Wydarzenie ma charakter rodzinny, skierowane jest do osób w każdym wieku, a jego organizatorem jest Tarnowskie Centrum Kultury.

Darmowe sadzonki na placu przy II LO w Tarnowie. Wystarczy przyjść i odpowiedzieć na proste pytanie przyrodnicze

2024-04-23 Wiadomości

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego i II Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie zapraszają na kolejną akcję rozdawania sadzonek drzew i krzewów. Wydarzenie odbędzie się w środę (24 kwietnia) przy ulicy Mickiewicza o godzinie 12.

Tarnowski biskup Artur Ważny został mianowany ordynariuszem diecezji sosnowieckiej

2024-04-23 Wiadomości

Artur Ważny, dotychczasowy biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej, został mianowany biskupem diecezji sosnowieckiej. Decyzję papieża ogłosiła we wtorek 23 kwietnia Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Ruszają zapisy na letnie półkolonie dla uczniów tarnowskich szkół

2024-04-22 Wiadomości

We wtorek, 23 kwietnia rusza nabór na wakacyjne półkolonie dla uczniów szkół podstawowych, zarówno publicznych jak i niepublicznych. W tym roku dla najmłodszych spędzających lato w mieście przygotowano 600 miejsc.

Jak głosowali mieszkańcy regionu tarnowskiego? Oficjalne wyniki

2024-04-22 Wiadomości

Za nami druga tura wyborów samorządowych. Dogrywka odbyła się w jedenastu gminach w subregionie tarnowskim. Do zmiany władzy doszło m.in. w Żabnie, Wietrzychowicach i Bochni. Oto wyniki głosowania.

To już oficjalne. Jakub Kwaśny wygrał drugą turę wyborów w Tarnowie

2024-04-21 Wiadomości

Są już oficjalne wyniki Państwowej Komisji Wyborczej. Jakub Kwaśny wygrał drugą turę wyborów na prezydenta Tarnowa. "Bardzo serdecznie chciałem wszystkim podziękować. Jestem ogromnie wdzięczny, ale wiem jak wiele pracy jeszcze przed nami. Nie zawiedziemy" - komentował nowo wybrany prezydent.

Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” w MBP w Tarnowie. Co ciekawego przygotowano dla czytelników?

2024-04-20 Wiadomości

Od soboty 20 kwietnia do środy 24 kwietnia trwa wielkie święto wszystkich czytelników, organizowane przez Województwo Małopolskie wraz z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie. Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” to spotkania, warsztaty, wykłady i specjalne wydarzenia skierowane do wszystkich miłośników słowa pisanego. W tym czasie również Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie przygotowała niespodzianki dla swoich czytelników.