Z tej kategorii
W weekend część ulicy Romanowicza wyłączona z ruchu

2019-09-21 Wiadomości

Nie do godziny 7, jak wcześniej informowaliśmy, a do godziny 17. w niedzielę będzie zamknięty dla samochodów remontowany odcinek Romanowicza. Jak tłumaczy ZDiK, powodem zmiany jest zapewnienie nowej nawierzchni jak najlepszej trwałości.

Wypadek na obwodnicy Wojnicza

2019-09-20 Wiadomości

Na obwodnicy Wojnicza doszło do zderzenia opla vectry i volkswagena sharana. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Pomysł na weekend

2019-09-20 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Nie wiesz, czy coś ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.

Tarnowskie Wodociągi gotowe na kontrolę GIOŚ

2019-09-20 Wiadomości

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, na polecenie Głównego Inspektora Ochrony Środowiska wszystkie polskie gminy mają dokonać przeglądu procedur stosowanych w przypadku "poważnej awarii ściekowej". Do Tarnowskich Wodociągów trafiło już pismo w tej sprawie. To pokłosie awarii kolektorów MPWiK w Warszawie przesyłających ścieki do oczyszczalni "Czajka".

Ponad 566 tys. zł na remont i modernizację Biblioteki Publicznej w Zakliczynie

2019-09-20 Wiadomości

Biblioteka Publiczna w Zakliczynie otrzymała przeszło 566 tys. zł. dofinansowania na remont i modernizację. Środki przyznano z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa „Infrastruktura 2016 – 2020”, realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zagłosuj na tarnowską enoturystykę

2019-09-19 Wiadomości

Do 2 października można głosować na najlepszy produkt turystyczny 2019 roku w Polsce. W ogólnopolskim internetowym konkursie Małopolska jest reprezentowana przez projekt Tarnowskiej Organizacji Turystycznej ENOTarnowskie, promujący turystykę winiarską.

Śródmieście dla biznesu. Czy tanie lokale ożywią Stare Miasto?

2019-09-19 Wiadomości

Tarnowski magistrat chce ożywić centrum Tarnowa, oferując przedsiębiorcom bardzo wysokie upusty w opłatach za czynsz lokali. Bonifikata udzielana jest na pierwsze dwa lata i ma sięgać nawet 90 procent. Chodzi o nieruchomości, których do tej pory nie udało się wynająć w przetargach, ze względu na mały metraż - do 40 metrów kwadratowych.

Tarnowski TOZ odebrał hodowcy 60 skrajnie zaniedbanych psów

2019-09-19 Wiadomości

Inspektorzy tarnowskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w asyście policji i powiatowego lekarza weterynarii odebrali z jednej z hodowli 60 psów. Zwierzęta były schorowane i mocno zaniedbane.