Z tej kategorii
Grupa Azoty mocno poprawła wyniki finansowe

2019-11-15 Wiadomości

Grupa Azoty opublikowała wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. Są one zgodne z szacunkami spółki z końca października, co oznacza że potentat chemiczny znacząco poprawił zeszłoroczne wyniki.

Wracają Wieczory Filozoficzne z ks. drem Tadeuszem Pabjanem

2019-11-15 Wiadomości

Po sukcesie ubiegłorocznej serii spotkań dotyczących filozofii, do Ośrodka Dialogu, Formacji i Misji "Alegoria" wracają wykłady filozoficzne ks. dra hab. Tadeusza Pabjana.

Żyje samotnie z psami, które rozmnażają się na potęgę. "Animalsi" zbierają na sterylizację

2019-11-15 Wiadomości

W Szerzynach jest gospodarstwo, w którym żyje kilkanaście psów. Czworonogi rozmnażają się bez żadnej kontroli, a właściciel, samotny mężczyzna, rozkłada bezradnie ręce.

Dzień Dawcy Szpiku dla Krzyśka i innych

2019-11-14 Wiadomości

17 listopada w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żabnie, w godzinach od 9 do 17, odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Akcja dedykowana jest 25-letniemu Krzysztofowi, strażakowi OSP Żabno. W organizację „Dnia Dawcy Szpiku” w OSP Żabno włączyły się również inne służby mundurowe.

W Tuchowie „rodzą po ludzku”

2019-11-15 Wiadomości

Ocena zadowolenia z opieki, kontakt z dzieckiem po narodzinach i warunki w szpitalu - to obszary najlepiej ocenione przez pacjentki Centrum Zdrowia Tuchów podczas kolejnego badania ankietowego, przeprowadzonego przez fundację Rodzić Po Ludzku. Z odpowiedzi pań wynika, że poprawić można obszary pomocy w opiece nad dzieckiem, realizacji planu porodu i wsparcia w karmieniu piersią.

Zbliża się Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

2019-11-14 Wiadomości

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Instytut Transportu Samochodowego, Centrum Inicjatyw na rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Stowarzyszenie „Przejście” zapraszają na coroczne obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, które odbędą się w dniach 15-17 listopada w Zabawie koło Tarnowa.

Tarnowski camping nagrodzony tytułem Mister Camping 2019

2019-11-14 Wiadomości

Camping 202 "Pod Jabłoniami" w Tarnowie szósty rok z rzędu zdobył tytuł "Mister Camping 2019 r" w konkursie organizowanym Przez Polską Federację Campingu i Caravaningu. Tytuł ten jest przyznawany za całokształt pracy, oferowany standard i wyposażenie oraz udogodnienia dla przyjeżdżających gości.

Wyjątkowy kalendarz z niepełnosprawnymi dziećmi na 2020 rok

2019-11-13 Wiadomości

Marynarz, malarz, sprzedawca bagietek, telefonistka - m.in. w takie role wcieliły się niepełnosprawne dzieci z przedszkola "Mały Książę" w Tarnowie, prowadzonego przez stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro. Kalendarz z ich zdjęciami jest już w sprzedaży. - Chcemy pokazać, że dziecko z niepełnosprawnością jest piękne, kochane i pełne radości - mówi Krzysztof Drwal, prezes stowarzyszenia.