Z tej kategorii
Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie likwiduje oddziały covidowe

2021-05-13 Wiadomości

Z powodu znaczącego spadku liczby hospitalizacji chorych na COVID-19, Szpital im. św. Łukasza w Tarnowie zdecydował się zlikwidować wszystkie łóżka covidowe. W szczytowym momencie trzeciej fali pandemii w placówce znajdowało się ponad 100 pacjentów zakażonych koronawirusem. Dziś jest ich ponad dziesięciokrotnie mniej. Całkowite wygaszenie oddziałów ma nastąpić do 15 maja.

Rekordowa liczba cudzoziemców w regionie. Jakie nacje dominują?

2021-05-13 Wiadomości

W rekordowym tempie przybywa cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczenia emerytalnego i rentowych w ZUS. Na koniec marca w Małopolsce było ich 66,3 tysiąca. To o 3 tysiące więcej niż na koniec grudnia 2020 roku - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wystawa prac uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Plastycznych w Gemini Park

2021-05-13 Wiadomości

Prezentacja dokonań uczniów i absolwentów tarnowskiego Zespołu Szkół Plastycznych wraz z multimedialnymi projekcjami w ramach Nocy Muzeów - już w najbliższy piątek, 14 maja, w Gemini Park Tarnów.

Międzynarodowa Noc Muzeów w Tarnowie. Zwiedzaj za darmno i do późnych godzin

2021-05-13 Wiadomości

W najbliższą sobotę, 15 maja, odbędzie się XV Międzynarodowa Noc Muzeów. W godz. od 15 do 22 będzie można bezpłatnie zwiedzić „Galerię Sztuki Dawnej” w Ratuszu, Muzeum Historii Tarnowa i Regionu w kamienicach przy Rynku 21-22 oraz Zamek w Dębnie.

W piątek przełożenie ruchu na nową jezdnię remontowanej ul. Lwowskiej

2021-05-13 Wiadomości

Jak informuje tarnowski magistrat, w najbliższy piątek, 14 maja, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na Lwowskiej. Przełożony zostanie ruch na nowo wybudowaną jezdnię, co pozwoli rozpocząć roboty na stronie południowej.

Rząd szybciej luzuje obostrzenia. Od 21 maja otwarte kina i teatry, a od 28 kluby fitness i siłownie

2021-05-12 Wiadomości

Od 21 maja będą mogły działać w reżimie sanitarnym i przy 50 proc. obłożeniu instytucje kultury: kina teatry czy filharmonie, a od 28 maja siłownie, kluby fitness i solaria - poinformowano w środę na stronie internetowej rządu.

Grupa Azoty rusza z produkcją biodegradowalnej skrobi termoplastycznej

2021-05-12 Wiadomości

Grupa Azoty uruchomiła linię pilotażowo-produkcyjną do wytwarzania skrobi termoplastycznej o zdolnościach produkcyjnych 300 ton na rok. Z tego w pełni biodegradowalnego tworzywa będą produkowane opakowania.

Podpisano umowę na budowę mostu w Ostrowie. Obiekt będzie przejezdny później, niż zakładano

2021-05-11 Wiadomości

Starostwo Powiatowe podpisało z firmą Wolmost z Rzeszowa umowę na realizację drugiego i ostatniego etapu remontu mostu w Ostrowie. Kontrakt opiewa na kwotę 27,5 mln zł. Prace ruszą w najbliższych dniach, jednak już wiadomo, że most będzie przejezdny kilka miesięcy później, niż planowano.