Z tej kategorii
Miasto nie chce zapłacić podwykonawcy remontu kamienicy przy ul. Legionów. Sprawa znajdzie finał w sądzie

2020-08-13 Wiadomości

75 tys. zł wraz z odsetkami za zwłokę i kosztami postępowania sądowego musi zapłacić miasto podwykonawcy remontu kamienicy przy ul. Legionów. Firma EXTRE-BUD Dawida Kłuska od ośmiu miesięcy starała się wyegzekwować należne wynagrodzenie, w końcu złożyła sprawę do sądu, ten zaś wydał nakaz zapłaty. Miasto jednak płacić nie zamierza.

W Tatrach zginął młody ksiądz z diecezji tarnowskiej

2020-08-13 Wiadomości

Tragiczna śmierć księdza z diecezji tarnowskiej. 34-letni ks. Jaromir Buczak podczas wspinaczki na Rysy spadł z kilkudziesięciu metrów. Zginął na miejscu.

Minister Piontkowski o powrocie do szkół. Mogą być dodatkowe obostrzenia

2020-08-12 Wiadomości

Większość powiatów w Polsce jest w standardowej sytuacji epidemicznej, która pozwala na to, aby dyrektorzy przygotowywali się do powrotu tradycyjnych zajęć w szkołach. Jedynie w tych kilku powiatach "żółtych" i "czerwonych" mogą być dodatkowe obostrzenia - poinformował szef MEN Dariusz Piontkowski.

W Małopolsce największy wzrost zakażeń COVID-19

2020-08-12 Wiadomości

Wzrasta liczba zakażeń koronawirusem. W środę Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o kolejnych 715 przypadkach nowego wirusa i zgonach z nim związanych. Najwięcej zachorowań odnotowano w województwie małopolskim, gdzie zdiagnozowano zakażenie aż u 173 osób.

100. rocznica Bitwy Warszawskiej. Program obchodów

2020-08-12 Wiadomości

W tym roku przypada okrągła, setna rocznica Bitwy Warszawskiej. Obchody tego wydarzenia odbędą się tradycyjnie 15 sierpnia, a w Tarnowie zapraszają na nie: prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela oraz prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz.

9 tys. zł wsparcia dla samozatrudnionych. Wkrótce rusza nabór wniosków

2020-08-12 Wiadomości

Dobra wiadomość dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą w naszym regionie. Już za kilka dni samozatrudnieni z Małopolski będą mogli składać wnioski o wsparcie w postaci bonu rekompensacyjnego w ramach poszerzonego pakietu przedsiębiorczości Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Przedsiębiorcy powinni zapamiętać dwie daty: 17 sierpnia – wtedy rusza I etap naboru wniosków oraz 31 sierpnia – czyli dzień, w którym rozpoczyna się składanie wniosków w przygotowanym na ten cel generatorze.

Nowe przypadki koronawirusa w Tarnowie i powiecie

2020-08-11 Wiadomości

Służby wojewody małopolskiego poinformowały o kolejnych zachorowaniach na COVID-19. Są wśród nich mieszkańcy Tarnowa i powiatu. Aktualny bilans pandemii w województwie to 4764 zachorowania i 81 zgonów. Z koronawirusa wyleczono już 1933 pacjentów.

Gigantyczna kara dla Biedronki. 115 mln zł za wprowadzanie w błąd klientów

2020-08-11 Wiadomości

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na właściciela sieci Biedronka - spółkę Jeronimo Martins Polska – karę w wysokości 115 milionów złotych. Według urzędu Biedronka przez kilka lat wprowadzała klientów w błąd, nieprawidłowo informując o cenach. W efekcie przy kasie płacili drożej, niż wskazywała na to cena umieszczona przy produkcie.