Z tej kategorii
W niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego. Jak głosować?

2019-05-25 Wiadomości

W niedzielę, 26 maja będziemy wybierać 52 posłów do Parlamentu Europejskiego.

Sytuacja powodziowa się stabilizuje

2019-05-25 Wiadomości

Jak informuje Wydział Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Miasta Tarnowa, w mieście sytuacja powodziowa jest stabilna. Według zapowiedzi synoptyków, w najbliższych dniach pogoda ma się poprawiać. Służby miejskie monitorują stan rzek i są gotowe do podejmowania interwencji.

Wezbrane rzeki i podtopienia widziane z drona. Zobacz film z lotu ptaka

2019-05-25 Wiadomości

Tarnowska Straż Miejska podczas patrolowania miejsc zagrożonych powodzią, wykorzystuje swój najnowszy nabytek, czyli drona.

Nie zapomnij o Dniu Matki

2019-05-25 Wiadomości

W niedzielę, 26 maja będziemy obchodzić Dzień Matki. To idealna okazja, żeby złożyć swojej mamie życzenia i spędzić z nią trochę czasu. Na co dzień często zapominamy o tym, że to właśnie te silne kobiety są najważniejszymi osobami w naszym życiu. Nie tylko wydały nas na świat, włożyły trud w wychowanie, ale ofiarowały szczerą, bezwarunkową miłość, która nigdy nie przemija. Doceniajmy to każdego dnia. Jednak w ten jeden, szczególny dzień zadbajmy o to, aby poczuły się naprawdę wyjątkowo.

Gaz-System otworzył nową siedzibę w Pogórskiej Woli

2019-05-24 Wiadomości

W Pogórskiej Woli (gmina Skrzyszów) została otwarta nowa siedziba tarnowskiego oddziału Gaz-System. Spółka będzie tam koordynować projekty m.in. związane z realizacją węzła przesyłowego na budowanych gazociągach, które połączą Baltic Pipe oraz Terminal LNG ze Słowacją i Ukrainą.

Pomysł na weekend

2019-05-24 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Nie wiesz, czy coś ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.

Trwa zbiórka na leczenie byłej wiceprezydent

2019-05-24 Wiadomości

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Doroty Skrzyniarz, byłej zastępczyni prezydenta Tarnowa. Kobieta cierpi na nowotwór jelita grubego z przerzutami do obu płuc oraz mózgu, a koszt jednego etapu leczenia to nawet 100 tysięcy złotych.

Niebawem ruszy remont Lwowskiej. Wojewoda wydał zezwolenie

2019-05-24 Wiadomości

Urząd Wojewódzki w Krakowie wydał oficjalnie zgodę na planowaną od dawna przebudowę ul. Lwowskiej. Oznacza to, że firma Strabag, która wygrała przetarg i ma wykonać inwestycję w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, może przystąpić do prac.