Z tej kategorii
Trawa będzie rzadziej koszona. Prezydent chce kwietnych łąk

2019-07-20 Wiadomości

"Łąka w centrum Tarnowa to jeden ze sposobów ograniczenia skutków suszy. W tym roku ograniczamy częstotliwość koszenia." - napisał na jednym z portali społecznościowych prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Marek Piekarczyk jurorem nowego show TVP2 „The Voice Senior”

2019-07-20 Wiadomości

Marek Piekarczyk, pochodzący z Bochni wokalista legendarnej grupy TSA, został jurorem nowego talent-show "The Voice Senior". Piekarczyk zasiądzie w jury z Urszulą Dudziak, Alicją Majewską i Andrzejem Piasecznym. W roli prowadzących show wystąpią Tomasz Kammel i Marta Manowska.

Magistrat odpowiada mieszkańcom: nowa taryfa MPK to bardziej obniżka niż podwyżka cen

2019-07-19 Wiadomości

Większość tarnowian z oburzeniem przyjęła informacje o wrześniowej podwyżce opłat za bilety w komunikacji miejskiej. Magistrat odniósł się do toczącej się w tej sprawie w internecie dyskusji, przekonując że "nowa taryfa opłat za korzystanie z komunikacji publicznej w Tarnowie to bardziej obniżka niż podwyżka cen."

62-letni mężczyzna zginął przygnieciony przez ciągnik

2019-07-19 Wiadomości

Do tragicznego zdarzenia doszło dziś w miejscowości Roztoka w gminie Zakliczyn. 62-letni rolnik został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Niestety, pomimo prowadzonej przez służby medyczne reanimacji, mężczyzna zmarł.

Zdobądź bezpłatne wejściówki do kopalni soli w Bochni

2019-07-20 Wiadomości

24 lipca to dla bocheńskiej kopalni soli szczególna data. Tego dnia przypada święto patronki górników solnych - Świętej Kingi. Od kilku lat bocheńska Żupa z tej okazji organizuje dzień otwarty i tak też będzie również w tym roku. W poniedziałek kopalnia rozda 500 bezpłatnych wejściówek.

Pomysł na weekend

2019-07-19 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Nie wiesz, czy coś ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.

Policyjny bat na piratów drogowych. Specgrupa SPEED już w Tarnowie

2019-07-19 Wiadomości

Na małopolskie drogi wyjechała dziś specjalna grupa policji SPEED, która w superszybkich samochodach marki BMW z wideorejestratorami będzie ścigać piratów drogowych. Policjanci ze specgrupy będą także zajmować się monitorowaniem internetu i wyszukiwaniem wpisów oraz informacji mówiących m.in. o organizowaniu nielegalnych wyścigów lub innych agresywnych zachowań na drodze.

Wystawa inaugurująca obchody 100-lecia policji

2019-07-19 Wiadomości

Od wczoraj w Muzeum Okręgowym w Tarnowie można oglądać wystawę z okazji 100-lecia powstania policji w Polsce.