Z tej kategorii
Inauguracja nowego roku akademickiego w Akademii Tarnowskiej. "Czas wspólnie napisać nowe rozdziały w historii uczelni"

2023-10-02 Wiadomości

4200 studentów, w tym ponad 1600 na pierwszym roku rozpoczęło w poniedziałek, 2 października, nowy rok akademicki w Akademii Tarnowskiej. Dzień wcześniej w bazylice katedralnej odprawiona została msza św. w intencji społeczności akademickiej.

Jubileusz kawalerzystów. 20-lecie Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych

2023-10-01 Wiadomości

Defilada ulicami miasta, uroczystości na rynku, msza święta polowa, a na koniec tradycyjny Hubertus na terenie stadniny koni w Klikowej. Tak obchodzony był w niedzielę (1 października) jubileusz 20-lecia Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych, stacjonującego w okresie międzywojennym w Tarnowie.

Tarnowski Dzień Miejskiego Ogrodnika. Organizatorzy rozdali kilkaset sadzonek ziół i nasion kwiatów

2023-09-30 Wiadomości

Rozdawanie ziół i nasion kwiatów, konkursy z nagrodami, wymiana roślin i spotkania z fachowcami z branży ogrodniczej. Tak w wielkim skrócie wyglądała piata edycja Tarnowskiego Dnia Miejskiego Ogrodnika. Wydarzenie odbyło się w sobotę (30 września) przy Pałacyku Strzeleckim, a jego organizatorem - na wniosek Rady Osiedla Piaskówka - było Biuro Wystaw Artystycznych.

Małopolska Noc Naukowców w Akademii Tarnowskiej. Tłumy zwiedzających i mnóstwo atrakcji

2023-09-29 Wiadomości

W ostatni piątek września odbyła się 17. odsłona Małopolskiej Nocy Naukowców. To niezwykle lubiane przez mieszkańców popularnonaukowe wydarzenie, każdego roku odwiedzają tłumy młodych entuzjastów nauki. Tak było i tym razem. W Tarnowie swoje podwoje otworzyła m.in. Akademia Nauk Stosowanych, która przygotowała bogaty program nie tylko dla dzieci. Zobaczcie zdjęcia.

W Tarnowcu stanęły domki do apiterapii. Kiedy będzie można korzystać z uzdrawiającej mocy pszczół?

2023-09-29 Wiadomości

W Tarnowcu stanęły dwa małe drewniane domki, w których będzie można inhalować się powietrzem z ula i słuchać kojącego bzyczenia pszczół. Według zwolenników medycyny naturalnej pomaga to w leczeniu wielu schorzeń, a także niweluje stres, depresję i bezsenność, czyli plagę naszych czasów.

Powiat tarnowski ma własną galę sportu. Pierwsza edycja odbyła się w Kąśnej Dolnej

2023-09-29 Wiadomości

W czwartek (28 września) w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej odbyła się I Powiatowa Gala Sportu. Podczas wydarzenia podsumowano współzawodnictwo sportowe w roku szkolnym 2022/2023 w powiecie tarnowskim. Wręczono puchary, nagrody, dyplomy i wyróżnienia, w tym Grosz Ziemi Tarnowskiej.

Wyniki finansowe Grupy Azoty pod istotnym wpływem warunków rynkowych w Europie

2023-09-29 Wiadomości

Wyniki finansowe Grupy Azoty za II kwartał 2023 roku są zgodne z szacunkami przedstawionymi 18 września 2023 r. W II kwartale br. Grupa Kapitałowa Grupa Azoty uzyskała skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 3 491 mln zł, wynik EBITDA na poziomie minus 608 mln zł i marżę EBITDA na poziomie minus 17,4%. Tak jak podkreślono w komunikacie szacunkowym raportowany okres to kumulacja niekorzystnych czynników rynkowych dla wszystkich producentów europejskiej branży nawozowo-chemicznej, co było konsekwencją skutków agresji Rosji na Ukrainę oraz zawieszenia ceł przez Unię Europejską na import mocznika i amoniaku spoza UE. Od III kwartału 2023 Grupa Azoty obserwuje istotny wzrost popytu w swoim największym segmencie - Agro. W sierpniu br. spółki Grupy Kapitałowej wyprodukowały zgodnie z szacunkami 251 tys. ton nawozów azotowych, a dla porównania w maju było to 140 tys. ton.

Pomysł na weekend

2023-09-28 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.