Z tej kategorii
Nietypowa interwencja strażaków. Uratowali bociana

2019-08-16 Kronika 112

Na co dzień gaszą pożary, tym razem ruszyli na pomoc bocianowi. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czermnej (gmina Szerzyny) uratowali ptaka, który zaklinował się na dachu Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

Policjanci zatrzymali kompletnie pijanych rowerzystów

2019-08-14 Kronika 112

Dąbrowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nie bacząc na zagrożenie, jakie stwarzali dla siebie i innych użytkowników dróg, jechali rowerem po spożyciu alkoholu. Teraz sprawcom wykroczenia drogowego grozi kara aresztu do jednego miesiąca albo grzywna od 50 do 5 tysięcy złotych.

Ukradł ponad 100 kratek kanalizacyjnych! Złomiarz w rękach policji

2019-08-13 Kronika 112

Kradzieże niemal 100 żeliwnych kratek ściekowych z lokalnych i krajowych dróg, udowodnili tarnowscy policjanci 25-latkowi z Tarnowa. Odzyskano większość skradzionego mienia wartości ponad 15 tysięcy złotych.

Pijana 23-latka szła piechotą po autostradzie

2019-08-12 Kronika 112

Wczoraj po godzinie 9. rano dyżurny tarnowskiej komendy odebrał kilkadziesiąt telefonów od kierowców jadących w kierunku Krakowa, którzy informowali o kobiecie idącej autostradą w kierunku Krakowa. Nietypowe zgłoszenie dotyczyło odcinka w rejonie węzła autostradowego Tarnów-Zachód.

Kolejne przypadki oszustw metodą "na BLIK-a"

2019-08-12 Kronika 112

Oszustwo „na BLIK-a” to stosunkowo nowy i coraz bardziej popularny sposób przestępców na wyłudzanie pieniędzy. Oszuści pokonując zabezpieczenia, włamują się i przejmują konto na portalu społecznościom, a następnie za pomocą komunikatora proszą znajomych właściciela konta o udostępnienie kodu BLIK. Najczęściej tłumaczą to pilną potrzebą zrealizowania przelewu bądź tym, że właśnie stoją przy kasie, a zapomnieli portfela. Tarnowska policja otrzymuje coraz więcej zgłoszeń w tej sprawie.

Tarnowska specgrupa SPEED w akcji. Zobacz WIDEO

2019-08-10 Kronika 112

Minęły właśnie trzy tygodnie od powołania małopolskiej grupy „SPEED”, w skład której weszli policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy.

Narkotykowy diler złapany na gorącym uczynku

2019-08-09 Kronika 112

40-letni mieszkaniec województwa pomorskiego i 20-letni tarnowianin byli zupełnie zaskoczeni, gdy podczas przeprowadzania transakcji narkotykowej zostali zatrzymani przez policję.

Ciężarówki utknęły pod sygnalizatorami świetlnymi w Tarnowie

2019-08-08 Kronika 112

Wczoraj w godzinach wieczornych dwa samochody ciężarowe przewożące ponadgabarytowe elementy utknęły na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II z ulicą Słoneczną. Kierowcy przewożący ładunek wielkich zbiorników nie mogli przejechać pod sygnalizatorami świetlnymi. Spowodowało to chwilowe utrudnienia w tej części miasta.