Z tej kategorii
Potężny pocisk artyleryjski wykopany w żwirowni w Bobrownikach Wielkich

2021-05-13 Kronika 112

Ogromny pocisk artyleryjski Skoda do armatohaubicy wykopał operator koparki pracujący w kopalni kruszywa w Bobrownikach Wielkich (gmina Żabno). To już kolejny tego typu niewybuch znaleziony w tym miejscu w ostatnim czasie.

Spektakularny pościg za kierowcą toyoty. Odurzony narkotykami 42-latek przez godzinę uciekał przed policyjnymi radiowozami

2021-05-12 Kronika 112

Przez kilkadziesiąt kilometrów - z Ilkowic do Zgłobic - uciekał przed policjantami 43-letni kierowca toyoty. Pod koniec rozbił się na ogrodzeniu jednej z posesji. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Grozi mu długa odsiadka.

Tarnowianka straciła ponad 100 tys. zł "inwestując" w bitcoiny. Policja ostrzega przed nowym oszustwem

2021-05-12 Kronika 112

Już nie tylko oszustwa „na wnuczka” czy „na policjanta”, ale też „na bitcoina”. Przestępcy wykorzystują popularność kryptowalut i zbierają coraz większe żniwo - również w Tarnowie.

Ktoś zostawił pieniądze w bankomacie. Policja szuka właściciela gotówki

2021-05-12 Kronika 112

Na komendę policji w Tarnowie zgłosił się mężczyzna, który oświadczył że w jednym z bankomatów na terenie miasta znalazł gotówkę. Ktoś najprawdopodobniej wypłacił pieniądze, ale zapomniał ich zabrać.

Doprowadziła do poważnego wypadku z udziałem motocyklisty. Narkotest wykazał, że była pod wpływem środków odurzających

2021-05-11 Kronika 112

47-letni motocyklista został ciężko ranny po zderzeniu z autem na drodze w Nowych Żukowicach. Nieprzytomny mężczyzna trafił do szpitala. Okazało się, że sprawca wypadku, 42-letnia kobieta mogła być pod wpływem narkotyków. Policja czeka teraz na badania krwi, które ostatecznie potwierdzą bądź wykluczą pozytywny wynik narkotestu.

Oszuści czyszczą konta bankowe metodą „na BLIK-a”. Policja apeluje o ostrożność

2021-05-06 Kronika 112

Policja ostrzega przed oszustwami „na BLIK-a”. Sprawcy podszywają się w mediach społecznościowych pod naszych znajomych lub rodzinę i proszą o szybką pożyczkę. Nie oczekują jednak gotówki, tylko kodu do płatności mobilnej. Gdy go otrzymają, okradają konto bankowe oszukanej osoby. W kwietniu mieszkańcy Tarnowa i powiatu tarnowskiego stracili w ten sposób ponad 10 tysięcy zł.

Quadowcy i motocrossowcy rozjeżdżają lasy. Wspólna akcja służb zakończona mandatami

2021-05-06 Kronika 112

Rozjeżdżają leśne szlaki, niszczą roślinność, straszą zwierzęta i stwarzają zagrożenie dla ludzi. Policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi przeprowadzili akcję wymierzoną w szalejących po lasach quadowców i motocrossowców. Tylko w ciągu jednego dnia ujawnili sześciu uczestników nielegalnych rajdów.

Wyzywał i szarpał policjantów. Poszło o brak maseczki

2021-05-05 Kronika 112

Nawet 3 lata w więzieniu może spędzić 24-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, który znieważył i szarpał policjantów, kiedy ci próbowali go wylegitymować za brak maseczki.