Z tej kategorii
Konkurs! Do wygrania podwójne zaproszenia na koncert Queen Symfonicznie

2019-04-25 Kultura

5 maja projekt Queen Symfonicznie po raz pierwszy wystąpi w Tarnowie! Po siedmiu latach koncertowania w kraju i zagranicą, projekt Queen Symfonicznie wystąpi w tarnowskim Centrum Sztuki Mościce dwukrotnie w składzie poszerzonym o 4 muzyków. W związku z dużym zainteresowaniem zespół zagra w dwa koncerty o 16:00 i 19:00.

26. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej

2019-04-25 Kultura

Pięć koncertów, różnorodny program i artyści z Hiszpanii, Włoch, Macedonii oraz Holandii. 5 maja w Tarnowie rusza XXVI edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej.

Wykład dr. Sebastiana Jagielskiego w kinie Marzenie

2019-04-25 Kultura

27 kwietnia o godz. 17.00 Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich zainteresowanych do kawiarni kina Marzenie na wykład poświęcony twórczości Krzysztofa Zanussiego, który na 33. Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej odbierać będzie Nagrodę za całokształt twórczości i wkład w rozwój polskiej kinematografii.

"Świat nie kończy się na tym, co widzimy". Spotkanie z prof. Bogusławem Markiem

2019-04-24 Kultura

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spotkanie z cyklu "Za horyzont domu" - "Świat nie kończy się na tym, co widzimy". Gościem specjalnym będzie prof. Bogusław Marek, który specjalizuje się w nauczaniu niewidomych języka angielskiego, doświadczeniem dzielił się m.in. w Indiach, Nepalu i Japonii. Jego praca została doceniona przez Królową Elżbietę II, z rąk której odebrał Order Imperium Brytyjskiego. Spotkanie odbędzie się 10 maja o godz. 19.00 w Centrum Sztuki Mościce.

Spektakl "Metafizyka dwugłowego cielęcia"

2019-04-24 Kultura

W sobotę, 11 maja o godz. 18:00 Centrum Sztuki Mościce zaprasza na sztukę "Metafizyka dwugłowego cielęcia" Teatru St. I. Witkiewicza z Zakopanego. Jest to spektakl o poszukiwaniu tożsamości, własnego „ja”, walce z próbą narzucenia jednostce określonych ról społecznych poprzez wychowanie, system społeczno - polityczny. To także opowieść o miłości i różnych jej odcieniach.

Światowy Dzień Książki - święto książki i czytelników

2019-04-23 Kultura

Umberto Eco mawiał, że „kto czyta książki, żyje podwójnie”, Szymborska nazywała czytanie „najpiękniejszą zabawą, jaką ludzkość wymyśliła”, a Antoine de Saint-Exupéry uważał, że „czytelnika nie można zniewalać, czytelnika się urzeka”. Dziś świętujemy Dzień Książki. Z tej okazji w wielu księgarniach na miłośników literatury czekają atrakcyjne promocje. Prezenty dla czytelników przygotowała także Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie. W końcu najlepszym sposobem na świętowanie Dnia Książki jest oddanie się dobrej lekturze.

Międzynarodowe Biennale Miniatury. Wystawa pokonkursowa

2019-04-23 Kultura

W czwartek, 25 kwietnia o godz. 18:00 w Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się wernisaż pokonkursowej wystawy miniatur 10. edycji Międzynarodowego Biennale Miniatury. Wstęp wolny.

„Ksiądz-fotograf”. Spotkanie z ks. Sewerynem Puchałą

2019-04-23 Kultura

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza na spotkanie z ks. Sewerynem Puchałą, podczas którego ksiądz-fotograf opowie o swoich zdjęciach prezentowanych na wystawie „Rzeczy i ludzie”. Wstęp 1 zł.