Z tej kategorii
Klasyczne arie, musicale i światowe hity. Koncert "Z arią i piosenką przez świat" w Centrum Sztuki Mościce

2024-05-20 Kultura

Najpiękniejsze utwory - od klasycznych arii poprzez musicalowe hity aż po włoskie i hiszpańskie przeboje - zabrzmiały w sobotę w Centrum Sztuki Mościce podczas koncertu "Z arią i piosenką przez świat" z udziałem wybitnych polskich artystów oraz Orkiestry Arte Symfoniko pod dyrekcją maestro Mieczysława Smydy i Krynickiego Studia Baletowego. Na scenie pojawiły się niekwestionowane gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Grażyna Brodzińska, Wiesław Ochman, Jakub Milewski czy Jarosław Bielecki. Mamy zdjęcia!

Tak wyglądała Noc Muzeów w najstarszym Muzeum Diecezjalnym w Polsce

2024-05-19 Kultura

W ramach Nocy Muzeów, w Muzeum Diecezjalnym przy placu Katedralnym w Tarnowie, do późnych godzin nocnych dostępne były wystawy: „Giganci sztuki i wiary” - Jacek Malczewski i ks. Józef Bąba, galeria sztuki gotyckiej, kolekcja Olgi Majewskiej czy kolekcja numizmatów ze św. Janem Pawłem II. Chętnych do wieczornego zwiedzania nie brakowało.

Noc Muzeów w tarnowskim ratuszu

2024-05-18 Kultura

Kilkanaście instytucji i placówek w Tarnowie otworzyło w sobotę wieczorem swoje podwoje w ramach Międzynarodowej Nocy Muzeów. Wśród nich Muzeum Ratusz. W Galerii Sztuki Dawnej zwiedzający mieli okazję obejrzeć m.in. wystawę stałą „W kontuszu i przy szabli” i repliki obiektów historycznych. Z kolei na najmłodszych czekały zajęcia, podczas których mogli wykonać własnego maszkarona. Zobaczcie zdjęcia.

W Tarnowie świętowano VI Dzień Hetmański

2024-05-18 Kultura

Turniej łuczniczy, korowód hetmański, prezentacje rzemiosł dawnych, spektakl dla dzieci, pokazy walk rycerskich, darmowa kuchnia - to tylko część atrakcji, jakie przygotowano podczas sobotniego Dnia Hetmańskiego na placu wokół Muzeum Etnograficznego w Tarnowie. Organizatorem wydarzenia było Tarnowskie Centrum Kultury, Rada Osiedla nr 1 „Starówka” i Muzeum Ziemi Tarnowskiej.

Wystawa, którą warto zobaczyć. Grafiki Albrechta Dürera w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu

2024-05-17 Kultura

W Muzeum Historii Tarnowa i Regionu otwarto w piątek wystawę grafik najwybitniejszego artysty renesansu niemieckiego - Albrechta Dürera. W kolekcji pochodzącej z pałacu książąt Sanguszków w Gumniskach (od 1945 roku w zbiorach Muzeum Ziemi Tarnowskiej), przechowywanych jest kilkanaście rycin jego autorstwa. Są to drzeworyty z serii: „Wielka Pasja” („Chrystus w otchłani”, „Złożenie do grobu”) i „Mała Pasja” („Chrystus opuszczający Matkę”, „Ostatnia Wieczerza”, „Zmartwychwstanie” oraz „Zesłanie Ducha Świętego”). Kolejne cykle reprezentują ryciny z serii „Żywot Marii”, a także pojedyncze sztychy „Św. Hieronim” i „Św. Rodzina”.

Koncerty, warsztaty i spotkanie z Wiesławem Ochmanem. W niedzielę rozpoczyna się Tydzień Talentów

2024-05-17 Kultura

Spotkanie z Wiesławem Ochmanem - jednym z najwybitniejszych polskich śpiewaków operowych o międzynarodowej sławie i renomie, zainauguruje w niedzielę, 19 maja w Kąśnej Dolnej kolejną edycję Festiwalu Tydzień Talentów - jednego z trzech sztandarowych wydarzeń Centrum Paderewskiego.

Niesłychana rzecz po prostu. "Pchła Szachrajka" na scenie Centrum Sztuki Mościce

2024-05-13 Kultura

„Chcecie bajki? Oto bajka: Była sobie Pchła Szachrajka. Niesłychana rzecz po prostu, by ktoś tak marnego wzrostu i nędznego pchlego rodu, mógł wyczyniać bez powodu takie psoty i gałgaństwa, jak Pchła owa, proszę państwa.” W niedzielę (12 maja) w Centrum Sztuki Mościce dzieci bawiły się na spektaklu "Pchła Szachrajka" w wykonaniu Teatru Żelazny. Przedstawienie jest adaptacją jednej z najpopularniejszych bajek niezrównanego Jana Brzechwa. Pokaz spektaklu tradycyjnie poprzedziły rodzinne warsztaty "Zaczarowany Teatr Wyobraźni".

W tarnowskim amfiteatrze wystąpił Skubas

2024-05-12 Kultura

W sobotni wieczór (11 maja) w tarnowskim amfiteatrze wystąpił artysta, który stworzył jedną z piękniejszych polskich piosenek miłosnych o braku miłości - Skubas (w duecie). Na koncercie nie zabrakło świetnie przyjętych singli „Co i tak nadejdzie”, „Rdza”, a także premierowo wykonanych utworów z albumu „W ogień”. Zobaczcie fotoreportaż.