Z tej kategorii
Znamy tytuły spektakli konkursowych tegorocznego Festiwalu Komedii Talia

2024-05-29 Kultura

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia odbędzie się w dniach od 20 do 29 września. W ramach wydarzenia pokazanych zostanie sześć spektakli konkursowych, w tym premiera własna Teatru im. Ludwika Solskiego - "Bóg mordu" Yasminy Rezy, w reżyserii Marcina Hycnara.

Lalkowy Dzień Dziecka w Centrum Sztuki Mościcie. Sceną zawładnął "Król Maciuś"

2024-05-29 Kultura

Centrum Sztuki Mościce zorganizowało dla najmłodszych "Lalkowy Dzień Dziecka". We wtorek (28 maja) dzieciaki obejrzały spektakl "Król Maciuś" w wykonaniu Grupy O!Teatr i na motywach znanej książki Janusza Korczaka. Zobaczcie, jak się bawiły.

Klasyki polskiej piosenki w wykonaniu Chóru i Orkiestry Rondine. Muzyczny Dzień Matki w Centrum Sztuki Mościce

2024-05-27 Kultura

Ewa Bem, Hanna Banaszak, Maryla Rodowicz, Alicja Majewska, Anna Jantar - to tylko kilka znakomitych polskich wokalistek, w których repertuarze zaprezentował się Chór i Orkiestra Rondine pod batutą Katarzyny Wrony i w aranżacjach Bartka Szułakiewicza. Koncert "Damą być!" odbył się w niedzielny wieczór w Centrum Sztuki Mościce. Zobacz fotorelację.

Juwenalia w Tarnowie. Tłumy na koncercie Lady Pank [DUŻO ZDJĘĆ]

2024-05-26 Kultura

Hitem tegorocznych juwenaliów w Tarnowie był sobotni koncert Lady Pank. Poza legendą polskiego rocka, na terenie kampusu Akademii Tarnowskiej zagrały także dwa lokalne zespoły: Time i Zorza. Zobaczcie zdjęcia.

Wystartowało kino plenerowe w ramach Tarnowskiej Nagrody Filmowej

2024-05-25 Kultura

W ramach prologu 38. Tarnowskiej Nagrody Filmowej, w piątek (24 maja) na parkingu przed centrum handlowym Gemini Park Tarnów zorganizowano wieczorny seans kina plenerowego. Widzowie mieli okazję obejrzeć familijno-przygodowy film „Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej, który swoją premierę miał w 2017 roku.

Klasyczne arie, musicale i światowe hity. Koncert "Z arią i piosenką przez świat" w Centrum Sztuki Mościce

2024-05-20 Kultura

Najpiękniejsze utwory - od klasycznych arii poprzez musicalowe hity aż po włoskie i hiszpańskie przeboje - zabrzmiały w sobotę w Centrum Sztuki Mościce podczas koncertu "Z arią i piosenką przez świat" z udziałem wybitnych polskich artystów oraz Orkiestry Arte Symfoniko pod dyrekcją maestro Mieczysława Smydy i Krynickiego Studia Baletowego. Na scenie pojawiły się niekwestionowane gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Grażyna Brodzińska, Wiesław Ochman, Jakub Milewski czy Jarosław Bielecki. Mamy zdjęcia!

Tak wyglądała Noc Muzeów w najstarszym Muzeum Diecezjalnym w Polsce

2024-05-19 Kultura

W ramach Nocy Muzeów, w Muzeum Diecezjalnym przy placu Katedralnym w Tarnowie, do późnych godzin nocnych dostępne były wystawy: „Giganci sztuki i wiary” - Jacek Malczewski i ks. Józef Bąba, galeria sztuki gotyckiej, kolekcja Olgi Majewskiej czy kolekcja numizmatów ze św. Janem Pawłem II. Chętnych do wieczornego zwiedzania nie brakowało.

Noc Muzeów w tarnowskim ratuszu

2024-05-18 Kultura

Kilkanaście instytucji i placówek w Tarnowie otworzyło w sobotę wieczorem swoje podwoje w ramach Międzynarodowej Nocy Muzeów. Wśród nich Muzeum Ratusz. W Galerii Sztuki Dawnej zwiedzający mieli okazję obejrzeć m.in. wystawę stałą „W kontuszu i przy szabli” i repliki obiektów historycznych. Z kolei na najmłodszych czekały zajęcia, podczas których mogli wykonać własnego maszkarona. Zobaczcie zdjęcia.