Polecane
Para buch, koła w ruch. Zarezerwuj wycieczkę pociągiem retro

2019-04-25 Wiadomości

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników historii kolei. We wrześniu będzie okazja udać się w podróż retro pociągiem do Tuchowa lub do Żabna. Ruszyła rezerwacja biletów na to wydarzenie.

Konkurs! Do wygrania podwójne zaproszenia na koncert Queen Symfonicznie

2019-04-25 Kultura

5 maja projekt Queen Symfonicznie po raz pierwszy wystąpi w Tarnowie! Po siedmiu latach koncertowania w kraju i zagranicą, projekt Queen Symfonicznie wystąpi w tarnowskim Centrum Sztuki Mościce dwukrotnie w składzie poszerzonym o 4 muzyków. W związku z dużym zainteresowaniem zespół zagra w dwa koncerty o 16:00 i 19:00.

Dewastacja miejskiego mienia w Tuchowie. Policja szuka wandali

2019-04-25 Kronika 112

Policja poszukuje sprawców dewastacji mienia publicznego w Tuchowie. Magistrat oszacował straty na blisko 8 tysięcy złotych.

W gminie Tarnów zdrożeje wywóz śmieci. Nawet o 100 procent

2019-04-25 Wiadomości

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Tarnów, radni przyjęli uchwałę ustalającą wyższe stawki opłat za śmieci. Mieszkańcy gminy za śmieci zapłacą nawet dwukrotnie więcej. Największe koszty poniosą rodziny, które liczą od trzech do sześciu osób.

26. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej

2019-04-25 Kultura

Pięć koncertów, różnorodny program i artyści z Hiszpanii, Włoch, Macedonii oraz Holandii. 5 maja w Tarnowie rusza XXVI edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej.

Jest projekt nowych opłat za bilety w tarnowskim MPK. Będzie drożej i taniej

2019-04-24 Wiadomości

Opracowany został nowy cennik biletów tarnowskiej komunikacji miejskiej. Zakłada on obniżenie cen biletów okresowych i wydłużenie czasu ich obowiązywania, przy jednoczesnym podniesieniu ceny biletu jednorazowego. Ma to m.in. zachęcić do korzystania z miejskiej komunikacji większą liczbę tarnowian. Projekt trafi do radnych, którzy podczas majowej sesji podejmą ostateczną decyzję o jego wprowadzeniu w życie. Jeżeli projekt zostanie zaakceptowany, wejdzie w życie 1 lipca.

Mościce malują mural

2019-04-25 Rozrywka

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na dwudniowe warsztaty, których efektem będzie pierwszy mościcki mural. Obowiązuje rezerwacja i zapisy. Bilety w cenie 40 zł za dwa dni.

Moja pierwsza strona dotykowa. Warsztaty plastyczno - doświadczalne

2019-04-25 Rozrywka

Chcecie zaprojektować ilustrację do książki, którą „czyta” się dłońmi? Centrum Sztuki Mościce zaprasza na warsztaty plastyczne z tworzenia ilustracji dotykowej, prowadzone przez twórców książek dla dzieci z Fundacji Kołobajki. Wykonane prace dzieci zabierają do domu.