Polecane
Małopolskie przysmaki podbiły Pragę

2019-06-18 Wiadomości

"To był bardzo udany Polský den w Pradze" - mówi Jan Czaja ze Stowarzyszenia Grupa Od Rolnika z Rzuchowej, które wraz z Tarnowskim Centrum Informacji skorzystało z zaproszenia Ambasady Polskiej w Pradze i wzięło udział w Dniu Polskim. Poprzez prezentacje, degustacje oraz warsztaty kulinarne, promowana była zarówno wysokiej jakości żywność, jak i turystyka kulinarna województwa małopolskiego. Ogrody Ambasady RP odwiedziło ok. 4 tys. osób.

mLegitymacje w smartfonach uczniów szkoły „U Mistrza Paderewskiego”

2019-06-18 Wiadomości

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach jest pierwszą szkołą w powiecie tarnowskim, która wprowadziła dla swoich uczniów mLegitymacje szkolne. Dzięki temu młodzież nie musi nosić legitymacji, zarówno tych papierowych, jak i obowiązujących od września 2018 r. plastikowych, bo wyświetli je na ekranie smartfona. Od 6 czerwca uczniowie ZSOiZ mogą już pobierać mLegitymacje na swoje telefony.

„Opera Świętojańska - muzyka i magia” w Tarnowie. Wygraj zaproszenie!

2019-06-18 Kultura

W sobotę, 22 czerwca o godz. 16:00 w tarnowskim teatrze im. Ludwika Solskiego odbędzie się koncert „Opera Świętojańska - muzyka i magia”. Mamy dla Was dwuosobowe zaproszenie na to wydarzenie.

Zmarł pochodzący z Dąbrowy Tarnowskiej ks. Michał Łos. Miał 31 lat

2019-06-18 Wiadomości

Historia chorego na raka orionisty poruszyła wiele osób. Michał Łos przyjął święcenia i złożył śluby wieczyste w trybie nadzwyczajnym na szpitalnym łóżku, w którym następnie odprawił Mszę świętą. Zmarł w poniedziałek, 17 czerwca w warszawskim szpitalu.

Policjant uratował niedoszłą samobójczynię

2019-06-18 Kronika 112

Determinacja, opanowanie i doświadczenie dyżurnego z Tarnowa pozwoliły na odnalezienie kobiety, która postanowiła odebrać sobie życie skacząc z mostu.

Koncert symfoniczny dla generała Bema

2019-06-18 Kultura

W tym roku mija 90. rocznica sprowadzenia do Tarnowa prochów generała Józefa Bema. Główne uroczystości z tej okazji odbędą się 30 czerwca w Parku Strzeleckim. – To znaczące dla miasta wydarzenie należy w szczególny sposób upamiętnić. Zapraszam do wspólnego świętowania – zachęca prezydent Roman Ciepiela.

Laura owocem performansu Flowers of Angels

2019-06-17 Kultura

Burza i ulewny deszcz nie były w stanie pokrzyżować planów autorom brzeskiego performansu Flowers of Angels, jednej z imprez odbywających się w ramach tegorocznego Okocim Brzesko Festiwalu. Laura - tak nazwano postać stworzoną podczas tych artystycznych działań.

Kolejne litry krwi pozyskane podczas akcji w tarnowskim starostwie

2019-06-18 Wiadomości

W Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się XXVIII akcja honorowego krwiodawstwa, zorganizowana przez działający w urzędzie Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Pomimo powodujących osłabienie organizmu upałów, krew oddało 17 osób.