Polecane
230 kilometrów w 9 dni. Z Tarnowa ruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę

2019-08-17 Wiadomości

Dziś z Tarnowa na dziewięciodniowe rekolekcje wyruszyła 37. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Przed pątnikami do przejścia ok. 230 km.

Podzielono pieniądze dla osiedli

2019-08-17 Wiadomości

Ponad 4,2 miliona złotych będą miały do dyspozycji w przyszłym roku rady osiedli w Tarnowie.

Zjednoczona Prawica odkryła wyborcze karty. Kto powalczy o Sejm i Senat?

2019-08-16 Wiadomości

W okręgu tarnowskim o mandaty poselskie będzie się ubiegać 18 osób, natomiast o senatorskie powalczą poseł Włodzimierz Bernacki i - po raz kolejny - senator Kazimierz Wiatr.

Jakub Miśkowiak najlepszym juniorem Polski

2019-08-16 Sport

W rozegranym wczoraj na torze w Tarnowie-Mościcach finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu, złoty medal wywalczył Jakub Miśkowiak. Zawodnik forBET Włókniarza Częstochowa w dodatkowym biegu pokonał Dominika Kuberę z Fogo Unii Leszno oraz Wiktora Lamparta z Speed Car Motoru Lublin. Jedyny przedstawiciel Unii, Mateusz Cierniak zdobył 6 pkt. i sklasyfikowany został na jedenastej pozycji.

Pomysł na weekend

2019-08-16 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Nie wiesz, czy coś ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.

Tarnowscy piłkarze ręczni grają pod szyldem Grupy Azoty. W środę polegli w Zabrzu

2019-08-16 Sport

Po kilku sezonach gry jako SPR Tarnów, szczypiorniści zmienili nazwę. W rozgrywkach PGNiG Superligi i Pucharze Polski będą występować pod szyldem Grupy Azoty Tarnów. Mecze tarnowskich piłkarzy ręcznych będą biletowane. 23 sierpnia ruszy sprzedaż karnetów.

"Niezależnie od poglądów, łączy nas Polska". Tarnowskie obchody 99. rocznicy Cudu nad Wisłą

2019-08-16 Wiadomości

Ludowcy uczcili wczoraj 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej, którą wspominają także jako Święto Czynu Chłopskiego, przed pomnikiem Wincentego Witosa w Tarnowie. W południe w tarnowskiej katedrze odprawiona została Msza święta za Ojczyznę, po po niej zaś nastąpił przemarsz pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie miały miejsce oficjalne wystąpienia i złożenie wieńców.

Mąż Grażyny Kuliszewskiej pozostanie w areszcie. Decyzja o ekstradycji ponownie odroczona

2019-08-16 Wiadomości

Sąd w Westminster Magistrates Court w Londynie nie podjął w środę decyzji o ekstradycji do Polski Czesława K. podejrzanego w sprawie zabójstwa swojej żony Grażyny Kuliszewskiej. Mężczyzna pozostanie w brytyjskim areszcie do 1 października, kiedy to odbędzie się kolejne posiedzenie.