Konsolidacja kredytu wsparciem dla zadłużonych? – Wszystko, co trzeba wiedzieć
access_time 2021-05-16 09:52:00
Statystyki ostatnich lat wyraźnie wskazują na coraz większe zadłużenie wśród Polaków. Zwłaszcza w obecnych czasach wiele osób sięga w stronę kredytów, nie chcąc rezygnować z realizacji planów, jak i marzeń. Nic więc dziwnego, że kredyt konsolidacyjny cieszy się tak dużą popularnością, obniżając wysokość miesięcznych zobowiązań.
  1. Czym jest kredyt konsolidacyjny?

  2. Jak znaleźć najlepszą ofertę? – Ranking kredytów konsolidacyjnych.

  3. Jakie wymagania należy spełnić?

  4. Konsekwencje kredytu konsolidacyjnego.

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, iż konsolidacja kredytu to wsparcie dla zadłużonych. Dzięki niej będziemy w stanie odciążyć domowy budżet, zmniejszając wysokość miesięcznych rat. Co jednak istotne, należy mieć świadomość, że jest to kolejne zobowiązanie, które funkcjonuje na podobnych zasadach jak pozostałe usługi kredytowe. Dlatego też, zanim przejdziemy do działania, warto dowiedzieć się o konsolidacji kredytu wszystkiego, co najważniejsze...

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Bardzo wiele osób zastanawia się, czym tak naprawdę jest konsolidacja kredytu. Otóż, najprościej mówiąc, jest to usługa kredytowa, którą zaciągamy w celu spłacenia dotychczasowych zadłużeń. Uzyskana gotówka nie może zostać przeznaczona na inny cel. W praktyce sprawia to, iż łączna suma rat ulega zmniejszeniu poprzez mniejsze oprocentowanie – dzięki połączeniu w jedną spłatę, kierowaną do jednej instytucji. Co istotne, pod konsolidacje podlegają wszelkie usługi finansowe, czyli pożyczki, kredyty gotówkowe, hipoteczne i inne.

Jak znaleźć najlepszą ofertę? – Ranking kredytów konsolidacyjnych

Na poszukiwania najlepszej usługi kredytowej, w tym konsolidacyjnej, można stracić bardzo wiele czasu. Dlatego też warto skorzystać z wręcz nieocenionych narzędzi, jakimi są rankingi kredytów konsolidacyjnych. Zostały w nich zebrane wszystkie aktualne oferty (co zwłaszcza w obecnych czasach jest szczególnie istotne, gdyż w związku z pandemią część banków zawiesiła niektóre usługi) i porównane między sobą. Co jednak najważniejsze, to użytkownik podaje interesujące go dane: kwotę oraz okres spłat, na podstawie czego otrzymuje pożądany wynik. Porównywaniu ulegają między innymi: oprocentowanie, RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), prowizja, wysokość raty oraz całościowy koszt kredytu. Profesjonalne rankingi przekierują nas bezpośrednio na stronę banku, gdzie wypełnimy wniosek.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A