Własny dach nad głową
access_time 2021-05-14 09:36:00
Ponieważ miasto coraz częściej nas męczy, chętniej osiedlamy się poza jego granicami. Takie rozwiązanie daje dużą swobodę i niezależność. Aby jednak decyzja o budowie własnego domu nie stała się złym koszmarem, już na etapie projektu warto wszystko dobrze przemyśleć.

Równie istotnym co wybór miejsca dobrego pod dom jest wybór odpowiedniego jego projektu. Dlatego w tej kwestii najlepiej oddać się w ręce specjalistów i skorzystać z usług profesjonalnego biura projektowego. Projekty domów jednorodzinnych – Extradom.pl to gwarancja rzetelności i dobrego wykonania niezależnie od tego czy dom budować będzie inwestor zewnętrzny, czy podejmiemy się jego budowy samodzielnie.

Pozornie można by sądzić, iż skorzystanie z gotowego projektu niewiele będzie miało wspólnego z naszym wymarzonym domem. Nic jednak bardziej mylnego. Projekt jest tak przygotowany, że można go dostosowywać do własnych oczekiwań i wyobrażeń. Warto więc zaufać doświadczonym architektom i oddać w ich ręce swoje marzenia o domu idealnym. Tacy specjaliści sprostają najbardziej wymagającym klientom, a ich projekty zadowolą najbardziej wymagających.

Dobry plan to podstawa

W zależności od twoich potrzeb projekt może dotyczyć domu parterowego z poddaszem (użytkowym lub do samodzielnej adaptacji) albo z pełnowymiarowym piętrem. Taki budynek będzie przeznaczony dla jednej rodziny. Możliwe jest jednak zaprojektowanie rozległej wielokondygnacyjnej rezydencji z podpiwniczeniem.

Dobry projekt domu będzie uwzględniał nawet najmniejsze szczegóły. Ważna jest aranżacja pomieszczeń i ich usytuowanie względem stron świata. Istotne będą również kwestie dotyczące energooszczędności, które będą zgodne z obowiązującymi normami, a na dotrzymanie których pozwalają nowoczesne technologie budowlane i inne inteligentne rozwiązania.

Katalog projektów obejmuje domy nowoczesne i tradycyjne, z antresolą lub z poddaszem, domy piętrowe, ale także i wille i rezydencje. Stylistyka jest niezwykle bogata, oparta na modernistycznych założeniach lub zanurzona w tradycji. Projekt niewielkiego domku parterowego zachwyci rodzinę z dzieckiem, ale i każdego, kto ma kłopoty z poruszaniem się. Brak ograniczających przemieszczanie się schodów ułatwi codzienność zarówno dziecku, jak i osobie starszej. Taki dom idealnie wpasuje się w rozległą działkę. Jednorodzinny dom piętrowy spełni oczekiwania większej rodziny, a możliwość poddasza do zagospodarowania stworzy dodatkową przestrzeń. Jeśli jednak potrzebujesz podziału domu na klarowne strefy i stawiasz na maksymalnie przestronne wnętrza, wybierz klasyczny dom piętrowy. W zamian otrzymasz dużą powierzchnię mieszkalną, którą można zagospodarować np. na pralnię, garderobę lub dodatkowy pokój gościnny.

Dobrze też, by projekt przewidywał przestrzeń na przechowywanie samochodu. Garaż wbudowany w budynek mieszkalny to ogromne ułatwienie i niesamowita wygoda. Połączenie go z częścią mieszkalną to doskonałe rozwiązanie. Jeśli kształt lub rozmiar działki nie pozwala na takie rozwiązanie, wybierz garaż wolnostojący lub wiatę garażową. Kiedy jednak chcesz znacznie ograniczyć koszt budowy domu, zrezygnuj z garażu. Ale niech będzie to naprawdę przemyślana decyzja.

Na koniec projekt także powinien dawać wyobrażenie zagospodarowania przestrzeni wokół domu i przylegających do niego terenów zielonych. W końcu dom ma być także miejscem do relaksu, a zieleń temu sprzyja.

Za jaką cenę?

Cena projektu domu jest wypadkową wielu funkcjonalności wykorzystanych do zaprojektowania danego budynku. Może rozpoczynać się od 2500 zł. Warto więc skorzystać z opcji projektu domu wraz z kosztorysem budowy, co pozwoli dokładnie rozplanować finansowanie całej inwestycji i wykonanie rzetelnego harmonogramu prac.

Zanim więc zdecydujesz się na jeden konkretny projekt, rozejrzyj się wśród licznych propozycji, by wybrać ten najbardziej pasujący do twoich wyobrażeń. W końcu w domu spędza się znaczną część życia i powinien być uszyty na miarę twoich marzeń.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A