Z tej kategorii
Parada nowoorleańska na otwarcie 15. "Jazzowego Rynku"

2022-07-02 Kultura

Parada nowoorleańska otworzyła w piątek piętnastą edycję Festiwalu Jazzu Tradycyjnego - "Jazzowy Rynek". Korowód muzyków przeszedł z rynku do amfiteatru, gdzie zagrały dwa zespoły: Leliwa Jazz Band i Big Band Universal.

„Zapach czasu” Jerzego Zonia pod chmurką w Tarnowie

2022-06-25 Kultura

Na jeden piątkowy wieczór dziedziniec przed pływalnią Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie zamienił się w teatralną scenę. Krakowski Teatr KTO zaprezentował widzom spektakl "Zapach czasu" - zrealizowaną z wielkim rozmachem piękną, nostalgiczną opowieść inspirowaną biografią jego twórcy i reżysera, Jerzego Zonia, a także dziełami Gabriela Garcii Márqueza, Hugo Clausa i Emila Zegadłowicza.

„The Amazing Land of Quarks, Elephants and Pierogi”. Wystawa z Dubaju otworzyła Dni Miasta Tarnowa

2022-06-24 Kultura

Wernisażem wystawy „The Amazing Land of Quarks, Elephants and Pierogi” w Biurze Wystaw Artystycznych rozpoczęły się w czwartek Zdaerzenia, czyli Dni Miasta Tarnowa.

"Zapach czasu" - porywające widowisko uliczne Teatru KTO do obejrzenia w Tarnowie

2022-06-19 Kultura

Teatr im. Ludwika Solskiego zaprasza na jedną z najbardziej spektakularnych inscenizacji Jerzego Zonia “Zapach czasu” z cudowną muzyką Piotra Czajkowskiego. Plenerowe widowisko krakowskiego Teatru KTO zostanie pokazane w ramach projektu "Tarnów - Nowe Spojrzenie" już w najbliższy piątek na dziedzińcu przed pływalnią Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie.

„Jan Szczepanik - geniusz, wynalazca, konstruktor”. Wystawa w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu

2022-06-14 Kultura

Z okazji 150. urodzin genialnego wynalazcy, w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu w Tarnowie otwarto wystawę „Jan Szczepanik - geniusz, wynalazca, konstruktor”.

Pectus wystąpił w Tarnowie. Koncert z okazji 150. rocznicy urodzin Jana Szczepanika

2022-06-12 Kultura

Zespół Pectus był gwiazdą niedzielnych obchodów 150. rocznicy urodzin Jana Szczepanika. Poza braćmi Szczepanikami, na scenie Amfiteatru Letniego wystąpiła grupa Recepcja. Przed koncertami wyświetlane były filmy dokumentalne o genialnym wynalazcy.

Aleksander Majerski i jego „Dialogi z Bułhakowem”. Wystawa w Galerii Niebieskiej

2022-06-12 Kultura

Ekspozycję rysunków i rzeźb Aleksandra Majerskiego pod tytułem „Dialogi z Bułhakowem” można oglądać w Galerii Niebieskiej MBP przy ulicy Krakowskiej 4. W sobotę odbył się wernisaż wystawy.

Teatr Solskiego zagra na rzecz budowy sceny we Lwowie

2022-06-08 Kultura

W weekend na Małej Scenie Teatru Solskiego zagrany zostanie spektakl „Ikebana” autorstwa Marcina Skóry z Matyldą Baczyńską w roli głównej. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na rzecz aktorów z ługańskiego Teatru Muzyki i Dramatu.