Z tej kategorii
OS.SO zagrała w Tarnowie koncert poświęcony Wisławie Szymborskiej

2023-12-03 Kultura

W ramach 100. rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej, w Domu Kultury Westerplatte odbył się koncert upamiętniający jej postać i twórczość. W sobotę wieczorem wystąpiła tam Zuzanna Ossowska (OS.SO) z repertuarem „Szymborska - Zachwyt i Rozpacz”. Zobaczcie, jak było.

Było kolorowo i widowiskowo. Koncert jesienny Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy w CSM

2023-11-28 Kultura

Wyjątkowe widowisko, pełne żywiołowych tańców, kolorowych strojów i pięknej muzyki zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy w poniedziałkowy wieczór w Centrum Sztuki Mościce. Podczas "Jesiennego koncertu" wystąpił skład reprezentacyjny oraz grupy młodzieżowe, a widzowie mogli podziwiać m.in. pieśni i tańce z regionów: krakowskiego, rzeszowskiego, krośnieńskiego i Spisza. Zespół powitał gości polonezem tarnowskim.

Kasia Kowalska "bez prądu" w Centrum Sztuki Mościce. Koncert w ramach trasy MTV Unplugged

2023-11-27 Kultura

W sobotę (25 listopada) w Centrum Sztuki Mościce wystąpiła Kasia Kowalska, która dla pokolenia wychowanego na muzyce lat 90. jest ikoną polskiego popu. Wokalistka odwiedziła Tarnów w ramach trasy koncertowej MTV Unplugged. Podczas koncertu zaśpiewała swoje największe przeboje w nowych akustycznych aranżacjach. Zobaczcie fotorelację.

Za kilka dni rozpocznie się jubileuszowy XV festiwal teatralny dla dzieci Mała Talia

2023-11-28 Kultura

Już po raz 15. w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie odbędzie się Festiwal Mała Talia. Wydarzenie zainauguruje 3 grudnia premiera spektaklu “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” w adaptacji i reżyserii Moniki Czajkowskiej.

Jak się żyło w neolicie na terenie Gwoźdźca? Nowa wystawa w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu

2023-11-24 Kultura

Muzeum Historii Tarnowa i Regionu (Rynek 20-21) przygotowało prawdziwą gratkę dla miłośników historii i archeologii. Wystawa "Wstęgowy Gwoździec - życie w wiosce pierwszych rolników sprzed 7 tys. lat” prezentuje wyniki interdyscyplinarnych badań wczesnoneolitycznej osady kultury ceramiki wstęgowej rytej w Gwoźdźcu (gm. Zakliczyn). Na ekspozycji zaprezentowano najciekawsze eksponaty odnalezione w trakcie trwających dziewięć sezonów badań wykopaliskowych. Wystawę uzupełniają plansze z informacjami stanowiącymi efekt analiz zespołu badaczy z różnych dziedzin, m.in. archeobotaniki, archeozoologii, czy traseologii.

"Mali Świerczkowiacy i Przyjaciele" na scenie Centrum Sztuki Mościce

2023-11-20 Kultura

W ramach jesiennych spotkań z folklorem, w niedzielę w Centrum Sztuki Mościce odbył się koncert "Mali Świerczkowiacy i Przyjaciele". Poza Zespołem Pieśni i Tańca Mali Świerczkowiacy, swój dorobek artystyczny zaprezentowali na scenie: ZPiT Akademii Górniczo- Hutniczej Mały Krakus, ZPiT Mali Swojacy i Zespół Ludowy Mali Radłowianie. Zobaczcie fotorelację.

"Bajkowe melodie" w CSM. Chór i Orkiestra Rondine wykonały najpiękniejsze dobranockowe szlagiery

2023-11-20 Kultura

Piątkowy koncert "Bajkowe melodie" w Centrum Sztuki Mościce cieszył się ogromną popularnością. Chór i Orkiestra Rondine zabrały publiczność w muzyczną podróż po kultowych dobranockach PRL-u, na których wychowało się kilka pokoleń Polaków. W programie można było usłyszeć charakterystyczne tematy muzyczne z takich bajek jak: "Miś Uszatek", "Reksio", "Przygody kota Filemona", "Bolek i Lolek", "Pszczółka Maja", "Zaczarowany ołówek", czy "Koziołek Matołek". Zobaczcie zdjęcia.

Pokaz mappingu, wykład i jubileuszowy tort. Festiwal Sztuki ArtFest ma już 20 lat

2023-11-18 Kultura

W piątek, 17 listopada, w Tarnowie rozpoczął się 20. Festiwal Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza. Wydarzenie zainaugurował mapping, czyli trójwymiarowy pokaz łączący światło, obraz i dźwięk, wyświetlany na fasadzie Pałacyku Strzeleckiego. Projekcję poprzedził wykład Justyny Łabędź „Video mapping - iluzja rzeczywistości”, a dopełnieniem jubileuszowej imprezy był urodzinowy tort.