Z tej kategorii
Ostatni spacer po wystawie „Najbliżej”. Ekspozycja czynna jeszcze przez kilka dni

2024-02-26 Kultura

Krzysztof Maniak oprowadzał w niedzielę po wystawie "Najbliżej", prezentowanej w Biurze Wystaw Artystycznych. Wydarzeniu towarzyszyła projekcja filmu o Nicku Terrym.

"Berek, czyli upiór w moherze 2" w Mościcach. Kasprzyk, Olbrychski i Pawlicki na scenie CSM

2024-02-19 Kultura

Gwiazdorska obsada i zabawna, pełna niespodziewanych zwrotów akcji historia, która przełamuje stereotypy. W weekendowy wieczór 16 lutego w Centrum Sztuki Mościce zagrano spektakl „Berek, czyli upiór w moherze 2”. W sztuce wystąpili: Ewa Kasprzyk, Daniel Olbrychski, Antoni Pawlicki, Julia Chatys i Kamil Kula. Zobaczcie fotorelację.

„Lata 20., lata 30.” - wyjątkowy koncert międzywojennych szlagierów w klubie przy Wekslarskiej

2024-02-18 Kultura

Szyk, wysmakowana elegancja, niepowtarzalna muzyka i beztroski klimat międzywojnia królowały w niedzielny wieczór w klubie artystycznym Polskiej Fundacji Kultury i Rozwoju mieszczącym się przy ul. Wekslarskiej 2 w Tarnowie. Odbył się tam retro-koncert „Lata 20., lata 30.”, w którym stare przeboje odżyły w nowych, pięknych aranżacjach. W programie znalazły się takie piosenki, jak: "Ja się boję sama spać", "Miłość ci wszystko wybaczy", "W starym kinie", czy "Już nie zapomnisz mnie", zaś publiczność czarowali: Magdalena Sowa-Zyzańska (wokal), Dawid Mik (wokal), Paweł Łukasik (altówka), Artur Łukasik (kontrabas) i Joanna Błażej-Łukasik (piano). Zobaczcie zdjęcia.

Kilkaset osób na koncercie Kombii w Centrum Sztuki Mościce

2024-02-14 Kultura

Pełną salę zgromadził koncert zespołu Kombii, który we wtorek wieczorem (13 lutego) wystąpił w Centrum Sztuki Mościce. Wydarzenie było częścią trasy „Kombii - Nasze pokolenie”. Grupa z Grzegorzem Skawińskim na czele zagrała m.in. oryginalne wersje takich przebojów, jak „Nasze Rendez-Vous”, „Black And White”, „Pokolenie”, „Awinion”, „Miłość znajdzie nas” czy „Słodkiego, miłego życia”. Nie zabrakło również utworów z najnowszej płyty - „Kombii 5”.

Miłość i muzyka w Lustrzanej Piwnicy. Wspólny koncert Ani Rusowicz i Wojtka Klicha

2024-02-13 Kultura

Hipisowska energia, duża dawka liryzmu i oldschoolowy sznyt - tak w największym skrócie można opisać wspólny koncert Ani Rusowicz i Wojtka Klicha z zespołem, który odbył się w przededniu święta zakochanych w klimatycznych murach Lustrzanej Piwnicy w Tarnowie. Zobaczcie zdjęcia.

Ania Rusowicz & Wojtek Klich z wyjątkowym koncertem w Tarnowie. Zostały ostatnie bilety

2024-02-09 Kultura

Okazyjny duet walentynkowy, czyli Ania Rusowicz i Wojtek Klich zagra w przededniu święta zakochanych (13 lutego) w Lustrzanej Piwnicy w Tarnowie. Początek wydarzenia o godz. 20. Bilety jeszcze są, ale zostały już ostatnie sztuki.

Filharmonia Krakowska zagrała dla seniorów. Koncert „Od Wiednia do Budapesztu” wypełnił po brzegi widownię CSM

2024-02-09 Kultura

W czwartek (8 lutego) w Centrum Sztuki Mościce odbyło się kolejne wydarzenie muzyczne w ramach programu Kultura dla Seniora, który Województwo Małopolskie realizuje od 2022 roku. To koncert dedykowany seniorom, dostępny dla nich za symboliczna opłatą 5 zł. Na scenie Centrum Sztuki Mościce zagrała Orkiestra Filharmonii Krakowskiej pod przewodnictwem Sławomira Chrzanowskiego, a dla publiczności zaśpiewali soliści: Grażyna Brodzińska, Paulina Janczaruk i Łukasz Milewski. Pod hasłem „Od Wiednia do Budapesztu” zabrzmiały m.in. słynne walce Johanna Straussa i arie z opery „Wesele Figara”. Całość poprowadził Łukasz Lech.

Tłusty czwartek z kulturą. Malarstwo Teresy Szafrańskiej i Miłosza Szafrańskiego na wystawie w Galerii Hortar

2024-02-08 Kultura

W Galerii Hortar przy ul. Legionów 32 w Tarnowie można oglądać wystawę rodzinnego duetu malarskiego: Teresy Szafrańskiej i Miłosza Szafrańskiego. Wernisaż odbył się w czwartkowy wieczór, 8 lutego.