Z tej kategorii
13 gmin przystąpiło do SIM. Chcą wybudować tanie "czynszówki"

2023-05-30 Rozrywka

Przedstawiciele 13 gmin, głównie z powiatu tarnowskiego, podpisali w poniedziałek (29 maja) w siedzibie starostwa powiatowego umowę inicjującą powstanie spółki KZN SIM Tarnów Sp. z o. o. Dzięki temu mają powstać tam nowe mieszkania na wynajem z tańszym czynszem oraz z możliwością wykupu. Na realizację inwestycji samorządy mają otrzymać dofinansowanie wynoszące do 35 proc. jej kosztów.

Wiosenny Piknik Ogrodniczy z Erasmusem - impreza dla całych rodzin

2023-05-28 Rozrywka

W niedzielę 28 maja na terenach przyległych do Pałacu Sanguszków odbył się Wiosenny Piknik Ogrodniczy z Erasmusem. Atrakcji nie brakowało. Na uczestników czekały m.in. pokazy carvingu, koncert orkiestry dętej i poczęstunek. Można było też zwiedzić pszczeli ogródek, wystawę projektów ogrodów oraz ciężarówkę Mobilnego Centrum Edukacyjnego, czyli przestrzeń wypełnioną nowinkami technologicznymi.

O! Mamo! Moc atrakcji z okazji Dnia Matki w Gemini Park Tarnów

2023-05-26 Rozrywka

Wspólne tworzenie ogromnych laurek dla mam, kiermasz rękodzieła, porady stylistki oraz występy muzyczne, m.in. uczestników Pracowni Wokalnej i Kulturalno-Teatralnej Pałacu Młodzieży, Rafała Rzeźnikiewicza, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy PSONI Koło w Tarnowie i Emilii Kozioł. Tak świętowano Dzień Matki w centrum handlowym Gemini Park w Tarnowie. Obejrzyjcie zdjęcia.

Dwie tarnowskie szkoły na Małopolskiej Mapie Równości

2023-05-23 Rozrywka

Dwie tarnowskie placówki zostały sklasyfikowane w Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ pod hasłem "Bezpieczna Szkoła". W pierwszej dziesiątce na "Mapie równości" w województwie małopolskim znalazły się: Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych im. Artura Grottgera oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego.

Świetna zabawa na Pikniku Rodzinnym w centrum Tarnowa

2023-05-20 Rozrywka

Były pokazy szermierki, występy wokalne, prezentacje tańca nowoczesnego, gry, zabawy, zajęcia plastyczne, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji. W sobotę 20 maja na tarnowskim Rynku odbył się Piknik Rodzinny, zachęcający do zapoznania się z bogatą ofertą Pałacu Młodzieży.

Tarnowskie Klasyki Nocą. Zlot miłośników klasycznej motoryzacji

2023-05-19 Rozrywka

Po kilkuletniej przerwie wróciły spotkania w ramach cyklicznej imprezy Tarnowskie Klasyki Nocą. Pasjonaci starej motoryzacji spotkali się w piątkowy wieczór na parkingu przy Auchan na Błoniach. Zobaczcie zdjęcia.

Jubileusz 25-lecia Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Ks. prof. Michał Heller pierwszym doktorem honoris causa uczelni

2023-05-19 Rozrywka

Uroczyste posiedzenie Senatu i Rady Uczelni Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie było głównym punktem obchodów jubileuszu 25-lecia Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. W trakcie wydarzenia wręczony został pierwszy, historyczny tytuł doktora honoris causa ANS, a został nim ks. prof. Michał Heller.

177 lat razem. Święto dzielnicy Grabówka w Tarnowie

2023-05-14 Rozrywka

W niedzielę 14 maja w Tarnowie świętowała dzielnica Grabówka. Piknik integracyjny odbył się na parkingu Centrum Handlowego Zenit w 177 rocznicę włączenia XIII wiecznej wsi Grabówka w granice administracyjne miasta. W programie imprezy znalazły się m.in. zabawy dla dzieci, występy przedszkolaków i koncerty.