Z tej kategorii
Senioralny chór Siemaszki zaśpiewał dla rówieśników w Centrum Sztuki Mościce

2023-11-21 Rozrywka

W poniedziałek (20 listopada) w Centrum Sztuki Mościce wystąpiła grupa Siemaszki, działająca przy MCAS Siemacha Spot Nestor w Tarnowie. To amatorski, senioralny zespół wokalny, wykonujący piosenki biesiadne. Siemaszkom akompaniuje Józef Głuszak, a organizacyjnie wspiera ich Maria Motyka. Koncert odbył się w ramach cyklu "Senior w Centrum". Zobaczcie fotorelację.

Kulinarna rywalizacja na Targu Regionalnym w Tarnowie

2023-10-22 Rozrywka

Małopolskie Konfrontacje Kulinarne, czyli konkurs i okazja do skosztowania czterech potraw wpisanych na listę produktów tradycyjnych, były jedną z atrakcji niedzielnego Targu Regionalnego. Lokalne przysmaki rywalizowały między sobą w dwóch kategoriach: prołzioki kontra blachorze oraz pierogi słodkie kontra wytrawne. Częścią wydarzenia były też warsztaty lepienia pierogów, które poprowadziła Maria Zdebska, laureatka głównej nagrody na krakowskim Festiwalu Pierogów oraz nagrody podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku. A na stoiskach - jak zwykle - duży wybór regionalnych smaków, w tym miody, wina, sery, chleby, oleje, wędliny, przetwory, owoce, kiszonki, czy naturalne kosmetyki. Zobaczcie zdjęcia.

Tak wyglądał "Babski poniedziałek" w kinie Millennium

2023-10-10 Rozrywka

W Centrum Sztuki Mościce odbył się kolejny "Babski poniedziałek". Była to okazja nie tylko do obejrzenia filmu - "Moje wielkie greckie wesele 3" - ale także do zrobienia zakupów na "babskim" kiermaszu. Zobaczcie fotorelację.

Dzień Babiego Lata. Tarnowianie pożegnali lato na wielopokoleniowym pikniku

2023-09-29 Rozrywka

W piątek (29 września) tarnowianie hucznie pożegnali lato. Na błoniach przy parku Strzeleckim odbył się doroczny piknik "Dzień Babiego Lata”. Było wielkie ognisko, darmowe jadło, wspólne śpiewanie, warsztaty robienia tarninowych korali, mobilny plac zabaw i wiele innych atrakcji. Piknik poprzedził barwny korowód seniorów, który wyruszył sprzed budynku Biura Wystaw Artystycznych.

Wielka impreza na zakończenie wakacji. Ostatnia w tym roku potańcówka na tarnowskim Rynku

2023-09-03 Rozrywka

W niedzielny wieczór odbyła się ostatnia tego lata potańcówka na tarnowskim Rynku. Każdy z wakacyjnych dancingów ściągał tłumy mieszkańców - tańczyli młodsi i starsi, w parach, solo i w grupie. Były najnowsze hity, ponadczasowe przeboje i klasyczne przytulańce. Kolejna okazja do wspólnej tanecznej zabawy, prowadzonej przez wodzirejów za rok.

Bazarek na "Burku" w klimacie Galicjaner Sztetl

2023-09-03 Rozrywka

Za nami kolejny "Bazar na tarnowskiej Starówce". Tym razem jednak popularna handlowa impreza przebiegała w klimacie Święta Ulicy Żydowskiej, czyli Galicjaner Sztetl. W niedzielę na odwiedzających plac targowy "Burek" można było znaleźć m.in. przedmioty z przedwojennego Tarnowa, w tym te związane ze społecznością żydowską.

Gry, zabawy, pokazy i występy brzuchomówcy. Tak wyglądała "Niedziela z Tatusiem" w CSM

2023-08-28 Rozrywka

Były gry, zabawy, konkursy z nagrodami, animacje, strefa aktywności Xtreme Kids, pokaz szermierki a także występy brzuchomówcy Piotra Boruty i szkoły tańca Shiva. Niedzielne przedpołudnie w Centrum Sztuki Mościce należało do dzieci i ich tatusiów. Zobaczcie zdjęcia.

Przedostatnia wakacyjna potańcówka na tarnowskim Rynku

2023-08-27 Rozrywka

W niedzielę wieczorem na tarnowskim Rynku odbyła się przedostatnia w tym sezonie potańcówka. Wspólna zabawa na świeżym powietrzu jak zwykle przyciągnęła wielu miłośników tańca. Zobaczcie, jak się bawili.