Z tej kategorii
Zakażony funkcjonariusz policji w Tarnowie, kilkunastu policjantów na kwarantannie

2020-08-02 Wiadomości

Jeden z tarnowskich funkcjonariuszy policji jest zakażony COVID-19, a kilkunastu jego kolegów przebywa na kwarantannie. Komisariat został poddany dezynfekcji. Jednostka nadal funkcjonuje normalnie.

Tarnowianie oddali hołd Powstańcom Warszawskim

2020-08-02 Wiadomości

Obchody upamiętniające 76. rocznicę Akcji „Burza” i wybuchu Powstania Warszawskiego zainaugurowała uroczystość przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Następnie w kościele księży Filipinów odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny oraz żołnierzy Armii Krajowej.

Duży przyrost zakażeń koronawirusem w Małopolsce. W szpitalu kończą się miejsca

2020-07-31 Wiadomości

W Małopolsce jest obecnie 1785 aktywnych przypadków koronawirusa, w ciągu ostatniej doby przybyło 77 zakażeń. Ponad 200 osób jest hospitalizowanych. Mamy do czynienia z przypadkami cięższymi. Pacjenci korzystają z tlenoterapii i respiratorów - mówił w piątek dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego Marcin Jędrychowski.

Skarbnik Tarnowa z koronawirusem

2020-07-31 Wiadomości

Potwierdzono drugi przypadek koronawirusa w tarnowskim magistracie. Tym razem pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 otrzymał skarbnik miasta Sławomir Kolasiński.

Miasto zaciąga kolejne zobowiązania. Radni zgodzili się na emisję obligacji za 12 milionów zł

2020-07-31 Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji tarnowscy radni podjęli uchwałę o wyemitowaniu kolejnych komunalnych obligacji. Tym razem na 12 milionów zł. Pozyskane w ten sposób środki mają zrównoważyć uszczuplone o 22 miliony zł dochody z podatków.

Zastępca prezydenta Tarnowa zakażony koronawirusem. Nie ma objawów i pracuje zdalnie

2020-07-30 Wiadomości

U zastępcy prezydenta Tarnowa, Tadeusza Kwiatkowskiego stwierdzono koronawirusa. Jak zapewnia magistrat, urząd funkcjonuje normalnie, wdrożono jednak wszystkie procedury bezpieczeństwa.

Tuchów nie dostanie unijnej dotacji, bo obwołał się "strefą wolną od LGBT"

2020-07-30 Wiadomości

Tuchów jest jednym z sześciu miast, które prawdopodobnie stracą pieniądze z Unii Europejskiej w związku podjętymi uchwałami ws. "stref wolnych od LGBT" - informuje radio RMF FM.

Z roku na rok ubywa mieszkańców Tarnowa

2020-07-30 Wiadomości

Znowu ubyło kilkuset mieszkańców Tarnowa, pogłębił się też ujemny przyrost naturalny - więcej nas umiera niż się rodzi. Jeżeli ten trend się utrzyma, już za kilka lat liczba mieszkańców spadnie poniżej 100 tysięcy.