Z tej kategorii
"Nie bij mnie, kochaj mnie!”. W piątek na tarnowskich ulicach pojawią się zabandażowane, oklejone plastrami misie

2022-09-29 Wiadomości

W piątek, 30 września, na ławkach, przystankach autobusowych i innych, mijanych codziennie miejscach, pojawią się pluszowe misie z opatrunkami. Bedzie to kolejna odsłona akcji „Historia Misia. Nie bij mnie, kochaj mnie!”, która ma uwrażliwiać mieszkańców miasta na problem krzywdzenia dzieci.

Zmarł Jan Styrna, były biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej. Pochodził z Przyborowa

2022-09-29 Wiadomości

W środę, 28 września, w Elblągu zmarł ks. bp dr Jan Styrna. W latach 1991-2003 był biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej. Miał 81 lat.

Tarnowski magistrat rozpoczął zbiórkę śpiworów dla ukraińskich żołnierzy

2022-09-29 Wiadomości

Samorząd Tarnowa organizuje zbiórkę śpiworów dla ukraińskich żołnierzy. Z taką prośbą zwrócił się do władz miasta przewodniczący rady miejskiej Tarnopola, Igor Hirchak, który w środę gościł w tarnowskim magistracie.

W gminie Tarnów ktoś notorycznie niszczy znaki drogowe. Urzędnicy apelują do mieszkańców

2022-09-28 Wiadomości

W ostatnim czasie na terenie gminy Tarnów dochodzi do regularnej dewastacji znaków drogowych i kolejowo-drogowych. Są one niszczone, zamalowywane, a w niekiedy nawet bezprawnie zabierane. - Ten bezmyślny proceder może mieć tragiczne konsekwencje - alarmują władze samorządu.

W piątek w Tarnowie rusza Festiwal Nauki i Techniki

2022-09-28 Wiadomości

W piątek, 30 września, w Tarnowie rozpocznie się pierwsza edycja Festiwalu Nauki i Techniki. Wydarzenie dedykowane jest zarówno dorosłym, jak i dzieciom. W bogatym programie imprezy zaplanowano m.in. pokazy naukowe i popularno-naukowe, wystawy, seanse w planetarium, wykłady, debaty, warsztaty, a nawet koncerty.

Tarnowskie obchody Dnia Polskiego Państwa Podziemnego

2022-09-27 Wiadomości

27 września przypada 83. rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej okazji w Tarnowie odbyły się uroczystości upamiętniające powstanie największego w Europie ruchu oporu. Wydarzenie połączono ze ślubowaniem klas pierwszych z XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Tarnowie.

Prezes IPN dr Karol Nawrocki wręczył nagrody zwycięzcom gry miejskiej „Polskie Państwo Podziemne”

2022-09-27 Wiadomości

27 września, w Dniu Polskiego Państwa Podziemnego, w Centrum Sztuki Mościce odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom gry miejskiej „Polskie Państwo Podziemne”. W wydarzeniu wziął udział m.in. prezes IPN, dr Karol Nawrocki. Wcześniej przy pomniku Żołnierzy AK i XVI Pułku Piechoty, uczczono pamięć żołnierzy i cywilów tworzących tajne struktury państwa polskiego podczas II wojny światowej.

Były medale i nagrody. Strażnicy miejscy z Tarnowa świętowali jubileusz 31-lecia

2022-09-27 Wiadomości

We wtorek, 27 września, w Sali Lustrzanej odbyła się gala jubileuszu 31-lecia straży miejskiej w Tarnowie. Na wydarzeniu pojawił się wicewojewoda małopolski, Ryszard Pagacz, który wręczył trzem funkcjonariuszom odznaczenia nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Wyróżniający się strażnicy otrzymali też nagrody od prezydenta.