Z tej kategorii
Michał Wójcik w Tarnowie: "Suwerenność Polski jest zagrożona"

2024-05-20 Wiadomości

"Suwerenność to dzisiaj jest ten obszar, który jest najbardziej zagrożony. Przez najbliższe kilka lat to nią będzie się toczyła bezwzględna walka w Parlamencie Europejskim" - mówił w poniedziałek na tarnowskim rynku poseł Suwerennej Polski Michał Wójcik, startujący do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Myślisz o służbie w policji? Jest okazja, by wziąć udział w próbnym teście sprawnościowym

2024-05-20 Wiadomości

Interesuje cię służba w policji? Sprawdź, czy zdasz policyjny test sprawnościowy. Komenda Miejska Policji w Tarnowie uruchomiła zapisy na próbne zajęcia otwarte, które odbędą się w piątek, 14 czerwca w hali Arena Jaskółka.

233 zdjęcia w finale XX edycji Grand Press Photo. Wśród nich fotografia z Tarnowa

2024-05-20 Wiadomości

Zdjęcie Marka Ladzińskiego wykonane w Tarnowie podczas zeszłorocznych Igrzysk Europejskich we wspinaczce sportowej znalazło się w finale prestiżowego konkursu Grand Press Photo.

Noc Muzeów w tarnowskim "Plastyku". Zobacz, co tam się działo

2024-05-17 Wiadomości

Swoją propozycję w ramach Międzynarodowej Nocy Muzeów przygotował m.in. Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie. W ramach piątkowej Nocy w Plastyku odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży, wernisaże wystaw prac Teresy Szafrańskiej, Mai Natkaniec i Oliwii Smoleń, kiermasz rękodzieła, a także oprowadzanie po szkole.

Trzy dni z food truckami. Festiwal kuchni świata na tarnowskim rynku

2024-05-17 Wiadomości

W piątek, 17 maja na tarnowskim rynku zaparkowały food trucki, a w nich: burgery, frytki belgijskie, chińskie pierożki dim sum, lody tajskie i wiele innych dań i przekąsek inspirowanych potrawami z całego świata. Restauracje na kółkach będą tam stacjonować do niedzieli. Czynne są w godz. 12-21.

5-lecie Laboratorium Artystycznego i Strefy Dobrego Grania. Młodzi adepci muzyki zaprezentowali się na scenie CSM

2024-05-17 Wiadomości

Realizowane w Centrum Sztuki Mościce warsztaty Laboratorium Artystycznego i Strefy Dobrego Grania już od pięciu lat gromadzą młodych pasjonatów muzyki. Z okazji okrągłego jubileuszu, w czwartek (16 maja) odbył się koncert, w którym uczestnicy zajęć zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-instrumentalne. Obejrzyjcie fotoreportaż.

Złote meleksy wkrótce wyjadą na ulice Tarnowa. W tym roku z audioprzewodnikiem

2024-05-17 Wiadomości

Złote meleksy, które były hitem ubiegłorocznego lata, wrócą na tarnowskie ulice wraz z początkiem wakacji. Wycieczki nadal będą darmowe, ale zwiedzającym nie będzie już towarzyszył przewodnik.

Pomysł na weekend

2024-05-16 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.