Z tej kategorii
Plus Liga w Tarnowie. Ukraiński klub Barkom-Każany Lwów swoją nową bazę będzie mieć w Arenie Jaskółce

2024-07-22 Sport

Ukraiński klub Barkom-Każany Lwów poinformował, że w nowym sezonie siatkarskiej Plus Ligi mężczyzn swoje domowe mecze będzie rozgrywać w Arenie Jaskółka Tarnów.

Maciej Gładysz wygrał wyścig w Formule 4: "Niesamowicie było usłyszeć hymn Polski ze szczytu podium"

2024-07-08 Sport

Tarnowianin Maciej Gładysz po raz pierwszy w karierze stanął na najwyższym stopniu podium w hiszpańskiej Formule 4. 16-latek na francuskim torze Paul Ricard tarnowianin zdobył pole position, prowadząc od startu do mety.

Joga w parku Strzeleckim

2024-07-03 Sport

Na okres wakacji do parku Strzeleckiego wraca joga. Bezpłatne zajęcia na trawie poprowadzą instruktorzy Szkoły Jogi „Manas” i Tarnowskiego Centrum Jogi.

Aleksandra Kałucka wywalczyła awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

2024-06-24 Sport

Tarnowianka Aleksandra Kałucka wywalczyła awans i wystartuje na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu we wspinaczce sportowej na czas. To pierwsza studentka w historii Akademii Tarnowskiej, która powalczy na tej imprezie. Wcześniej w Igrzyskach Paraolimpijskich startował, a nawet zdobywał laury lekkoatleta Michał Derus.

Kolejne sukcesy Ksawerego Masiuka. Pochodzący z Tarnowca 19-latek zdobył cztery medale podczas pływackich ME w Belgradzie

2024-06-24 Sport

Aż cztery medale przywiózł Ksawery Masiuk z zakończonych w weekend pływackich Mistrzostw Europy w Belgradzie - dwa indywidualne (srebro na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym i brąz na dystansie 100 metrów, również grzbietem) i dwa srebra w sztafetach: 4×100 m dowolnym i 4×100 m zmiennym.

Unia Tarnów wygrywa z Polonią Piła

2024-06-24 Sport

Unia Tarnów wygrała w zaległym meczu II kolejki Krajowej Ligi Żużlowej z Polonią Piła. Niedzielne spotkanie na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach zakończyło się wynikiem 51:39. Tym samym drużyna trenera Stanisława Burzy dopisała do tabeli dwa punkty.

Królowa sportu na stadionie TOSiR. VIII Otwarte Mistrzostwa Tarnowa - Sokołów Awards Competition w lekkiej atletyce

2024-06-17 Sport

Królowa sportu rządziła w niedzielę (16 czerwca) na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego. Rozegrane zostały VIII Otwarte Mistrzostwa Tarnowa - Sokołów Awards Competition w lekkiej atletyce oraz zawody Sokołów Cup.

Tarnowski Festiwal Rowerowy - święto cyklistów na zboczu Góry św. Marcina

2024-06-16 Sport

To było istne rowerowe szaleństwo. W niedzielę na zboczu Góry św. Marcina odbyła się kolejna edycja Pucharu Tarnowa MTB cross-country. Towarzyszyły jej: zawody downhillowe, rozgrywane na trasach Bike Park Marcinka w ramach siódmej edycji Tarnowskich Ściganek, zawody dla dzieci w ramach Pucharku Tarnowa MTB, a także konkurencje dodatkowe, takie jak Ninja Warrior - rowerowy tor przeszkód na czas, One Leg Race - wyścig z jednym pedałem, Bunny Hop Challenge - kto wyżej, Best Whip Contest - najbardziej stylowe gięcie, czy Long Jump Contest - wyłonienie skoczka, który poleci najdalej. Wszystko to pod szyldem Tarnowskiego Festiwalu Rowerowego. Zobaczcie zdjęcia.