Z tej kategorii
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska: myślę, że restrykcje trzeba przedłużyć, nowe zalecenia pojawią się w czwartek

2020-04-08 Wiadomości

Dotychczasowe restrykcje związane z epidemią wygasają do świąt, myślę, że trzeba będzie je niestety przedłużyć. Nowe zalecenia pojawią się w czwartek – poinformował w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że noszenie maseczek jest w tej chwili zalecane w kontaktach międzyludzkich.

Zmarł Jan Matras, znany tarnowski malarz

2020-04-08 Wiadomości

Wieczorem, 7 kwietnia, w wieku 84 lat zmarł Jan Matras – znany tarnowski malarz. Pogrzeb, w związku ze stanem epidemii, odbędzie się w gronie najbliższej rodziny.

Kolejne zakażenie koronawirusem w Tarnowie

2020-04-08 Wiadomości

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o kolejnych zakażonych w regionie. Jest wśród nich jedna osoba z Tarnowa.

Sejm uchwalił ustawę ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich. Jak głosowali posłowie z regionu?

2020-04-08 Wiadomości

W poniedziałek wieczorem Sejm uchwalił ustawę, zgodnie z którą tegoroczne wybory prezydenckie zostaną przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego.

Do przychodni tylko w maseczce

2020-04-08 Wiadomości

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, prezes Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie apeluje do pacjentów, aby w przypadku wizyt w przychodni – uzasadnionych medycznie i poprzedzonych konsultacją telefoniczną – pamiętali o zakładaniu maseczek ochronnych.

Koronawirus. Ilu zakażonych w regionie? Ile osób w kwarantannie?

2020-04-07 Wiadomości

W Małopolsce jest już 371 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Dziś Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o kolejnych zakażonych z powiatu brzeskiego, gdzie łącznie chore są już 43 osoby.

Władze regionu zachęcają do kupowania żywności od lokalnych producentów

2020-04-07 Wiadomości

Do wspierania lokalnych producentów i kupowania ich produktów zachęca Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Udostępniona została strona internetowa z opisami produktów i adresami punktów sprzedaży, która ma pomóc w promocji żywności i ułatwić zakupy.

Tarnowianie otrzymają od miasta maseczki. Niewykluczone, że będzie ministerialne zalecenie ich noszenia

2020-04-07 Wiadomości

Od poniedziałku pierwsza partia zakupionych przez miasto maseczek wielokrotnego użytku jest dostarczana tarnowskim seniorom. Zgodnie z zapowiedziami prezydenta, w najbliższych dniach pojawią się kolejne, a maseczki docelowo trafią do wszystkich mieszkańców miasta.