Z tej kategorii
Tarnów ogłosił wyniki głosowania w budżecie obywatelskim. Sprawdź zwycięskie projekty

2023-12-08 Wiadomości

Znane są wyniki głosowania w budżecie obywatelskim w Tarnowie na rok 2024. W tym roku do podziału było 4,3 mln złotych. Tarnowianom najbardziej przypadł do gustu projekt: „Zakup dostępu do e-booków oraz zakup nowości wydawniczych dla MBP w Tarnowie”.

W Tarnowie znów będzie można wymienić zużyte baterie na rośliny. Zimowa odsłona akcji "Klimatyczny Tarnów"

2023-12-08 Wiadomości

W Tarnowie po raz kolejny odbędzie się akcja wymiany zużytych baterii na sadzonki roślin. Wydarzenie zaplanowano na czwartek, 14 grudnia. Do wyboru będzie pięć rodzajów roślin doniczkowych - skrzydłokwiat, sansewieria gwinejska, aloes, bluszcz pospolity, a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia również cyprysik Lawsona.

TOSiR organizuje kursy pływania. W poniedziałek ruszają zapisy

2023-12-08 Wiadomości

Od poniedziałku, 11 grudnia, Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji przyjmuje zapisy na naukę i doskonalenie pływania. Kurs obejmuje piętnaście zajęć, rusza 27 stycznia i będzie prowadzony w soboty.

Pomysł na weekend

2023-12-08 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Kup świąteczne ozdoby, a pomożesz Tarnowskiemu Hospicjum Domowemu. Wyjątkowy kiermasz już w niedzielę

2023-12-07 Wiadomości

W najbliższą niedzielę (10 grudnia) przy kościele Świętej Rodziny (księży misjonarzy) w Tarnowie odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy. Dochód uzyskany z akcji zostanie w całości przeznaczony na potrzeby Tarnowskiego Hospicjum Domowego im. bł. Fryderyka Oznama.

Alarm smogowy w Tarnowie. Dziś lepiej nie wychodzić z domu

2023-12-07 Wiadomości

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ogłosiło dzisiaj (7 grudnia) alert dla mieszkańców Małopolski, w tym Tarnowa i okolic, w związku z przekroczeniem poziomu alarmowego stężenia pyłu zawieszonego PM10. Zalecane jest, by z tego powodu ograniczyć przebywanie na otwartym powietrzu do absolutnego minimum.

Oświetlenie w Parku Biegowym na Górze św. Marcina włącza się SMS-em

2023-12-07 Wiadomości

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie wprowadził sprytny sposób na oszczędzanie energii w Parku Biegowym na Górze św. Marcina. Korzystający z niego mieszkańcy, jeśli nie chcą biegać lub spacerować po zmroku w całkowitych ciemnościach, muszą wysłać SMS z określonym hasłem i przesłać pod wskazany numer.

W Tarnowie czynne są już obydwa miejskie lodowiska

2023-12-06 Wiadomości

Czynne są już dwa sezonowe lodowiska w Tarnowie. Zgodnie z zapowiedzią TOSiR-u, obiekty przy ul. Wojska Polskiego i w Mościcach zostały otwarte w środę, 6 grudnia, w dniu Świętego Mikołaja.