Z tej kategorii
Centralna procesja Bożego Ciała w Tarnowie. Uroczystość przyciągnęła setki wiernych

2024-05-30 Wiadomości

Tłumy tarnowian zgromadziła procesja Bożego Ciała, która wyruszyła spod katedry po godzinie 10. Poprzedziła ją msza święta pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża na placu Katedralnym.

Nowi proboszczowie w parafiach diecezji tarnowskiej

2024-05-30 Wiadomości

W diecezji tarnowskiej nastąpią zmiany personalne. Biskup tarnowski Andrzej Jeż mianował nowych proboszczów w 23 parafiach. W środę, 29 maja duchowni odebrali nominacje.

Grzegorz Braun przyjedzie do Tarnowa. Spotka się z mieszkańcami i będzie podpisywał gaśnice

2024-05-29 Wiadomości

W najbliższy piątek (31 maja) do Tarnowa przyjedzie Grzegorz Braun. Poseł Konfederacji kandydujący w wyborach do Parlamentu Europejskiego spotka się z mieszkańcami, a chętnym będzie podpisywał książki i gaśnice. Wydarzenie zaplanowano w Hotelu Bristol przy ulicy Krakowskiej o godz. 19.

Sezon na złote meleksy rozpocznie się wcześniej. Elektryki wyjadą na ulice Tarnowa w Boże Ciało

2024-05-29 Wiadomości

Złote meleksy wożące turystów po Tarnowie pojawią się na ulicach wcześniej niż zapowiadano, bowiem nie pod koniec czerwca, a już w najbliższy czwartek (30 maja). Wycieczki będą darmowe a o ciekawych miejscach i nieoczywistych atrakcjach będzie opowiadał audioprzewodnik.

Nowi księża wysłani na pierwsze parafie. Gdzie trafią?

2024-05-28 Wiadomości

Czternaście parafii z diecezji tarnowskiej zyska nowych kapłanów. We wtorek biskup Andrzej Jeż wręczył neoprezbiterom dekrety na ich pierwsze placówki duszpasterskie. Księża rozpoczną w nich posługę pod koniec sierpnia.

Maciej Gładysz wyróżniony jako Młody Promotor Polski

2024-05-28 Wiadomości

Maciej Gładysz otrzymał wyróżnienie w II edycji Konkursu „Młody Promotor Polski” (działalność sportowa) organizowanego z inicjatywy małżonki prezydenta RP.

Rozbudowa ul. Braci Saków i Okrężnej z dodatkowym dofinansowaniem

2024-05-28 Wiadomości

We wtorek (28 maja) w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie podpisany został aneks do umowy o dofinansowanie rozbudowy ul. Braci Saków i Okrężnej. Samorząd Tarnowa otrzymał dodatkowe ponad 3,3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Tym samym kwota dotacji wzrosła do 9 milionów 484 tysięcy 380 złotych. Dokument parafowali wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar i prezydent Jakub Kwaśny.

Letni Park Wodny w Tarnowie rozpoczyna sezon. Otwarcie w Dzień Dziecka

2024-05-28 Wiadomości

Park Wodny w Tarnowie jest gotowy na sezon letni. Baseny z podgrzewaną wodą będą do dyspozycji wypoczywających już od 1 czerwca. Ceny wejściówek pozostały bez zmian.