Z tej kategorii
Tłumy wiernych w centrum Tarnowa. Ulicami Starego Miasta przeszła procesja Bożego Ciała

2023-06-08 Wiadomości

Tłumy tarnowian zgromadziła procesja Bożego Ciała, która wyruszyła spod katedry po godzinie 10. Poprzedziła ją msza święta pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża na placu Katedralnym.

Księża zmienią parafie. Biskup ogłosił kolejne decyzje

2023-06-07 Wiadomości

Są kolejne zmiany personalne w diecezji tarnowskiej. Tym razem dotyczą one księży wikariuszy i przeniesienia ich do innych parafii. Decyzje zadekretował biskup Andrzej Jeż.

Pomysł na długi weekend

2023-06-07 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na długi weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Letni park wodny w Mościcach już prawie gotowy. Zobacz, jak się prezentuje

2023-06-07 Wiadomości

Budowa letniego parku wodnego w Mościcach dobiega końca. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Obiekt ma być gotowy i oddany do dyspozycji mieszkańców pod koniec czerwca.

Trwa rekrutacja na studia w Akademii Tarnowskiej

2023-06-07 Wiadomości

1 czerwca ruszyła rekrutacja na studia w Akademii Tarnowskiej. Potrwa do 21 lipca. Absolwenci szkół średnich mogą w tym roku wybierać spośród 27 kierunków na studiach: licencjackich, inżynierskich i jednolitych magisterskich.

Za dwa tygodnie Igrzyska Europejskie. Prezydent Tarnowa zapewnia, że miasto jest gotowe

2023-06-07 Wiadomości

Za dwa tygodnie (21 czerwca) rozpoczną się III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. W Tarnowie sportowcy będą rywalizować w czterech dyscyplinach - piłce ręcznej plażowej, piłce nożnej plażowej, wspinaczce sportowej i badmintonie. Przygotowania są na ostatniej prostej, a - jak zapewnia prezydent Roman Ciepiela - terminy nie są zagrożone i wszystko będzie gotowe na czas.

Centrum Sztuki Mościce nieczynne przez ponad miesiąc

2023-06-07 Wiadomości

Centrum Sztuki Mościce i kino Millennium będą zamknięte dla odwiedzających przez ponad miesiąc. W trakcie Igrzysk Europejskich placówka zamieni się w tarnowskie Centrum Mediowe i Strefę VIP.

Zamiast do więzienia, trafi do psychiatryka? Morderca byłego sołtysa w Wielkiej Wsi był niepoczytalny

2023-06-06 Wiadomości

43-letni Piotr P., który w listopadzie zeszłego roku w Wielkiej Wsi (gm. Wojnicz) ze szczególnym okrucieństwem zamordował 86-letniego Bolesława K., był całkowicie niepoczytalny. Oznacza to, że śledztwo zakończy się najprawdopodobniej umorzeniem.