Z tej kategorii
Protest mieszkańców Wierzchosławic. Nie chcą dłużej czekać na most

2020-01-17 Wiadomości

Mieszkańcy Wierzchosławic kolejny raz zamanifestowali w sprawie przyspieszenia budowy mostu w Ostrowie i obwodnicy Łętowic. Kilkadziesiąt osób na dwie godziny zablokowało dziś oba ronda w swojej miejscowości, co dziesięć minut na krótko puszczając ruch.

Pomysł na weekend

2020-01-17 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Nie wiesz, czy coś ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.

Tomasz Olszówka rezygnuje. Koalicyjna klęska prezydenta Ciepieli?

2020-01-17 Wiadomości

Szef klubu radnych Nasze Miasto Tarnów zrezygnował z funkcji przewodniczącego Komisji Strategii Rozwoju Miasta. Jego miejsce zajęła Agnieszka Danielewicz z Nowoczesnej.

Straż miejska i ekodoradca sprawdzają, czym tarnowianie palą w piecach

2020-01-17 Wiadomości

60 procent przeprowadzonych w Tarnowie kontroli wykazało palenie w piecach odpadami. W losowo wybranych lokalach pobrano próbki, które następnie trafiły do Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Za tego typu wykroczenie grozi grzywna w wysokości 500 zł.

Andrzej Duda przyjedzie do Wierzchosławic na 146. rocznicę urodzin Wincentego Witosa

2020-01-16 Wiadomości

W najbliższą niedzielę, 19 stycznia w Wierzchosławicach odbędą się uroczystości związane ze 146. rocznicą urodzin Wincentego Witosa. W wydarzeniu weźmie udział prezydent RP Andrzej Duda.

Biletomat i rezerwacja wizyty online w urzędzie miasta. Będą krótsze kolejki?

2020-01-16 Wiadomości

System kolejkowy z biletomatem i rezerwacja terminów online mają usprawnić obsługę klientów w tarnowskim urzędzie miasta przy Nowej 4. - Ten nowoczesny system skomunikuje kilka wydziałów w magistracie. Usprawni ich pracę oraz przyspieszy proces załatwiania spraw przez tarnowian - wyjaśnia Janusz Różycki, dyrektor Wydziału Informatyzacji UMT.

Miasto szuka oszczędności. Od marca duże zmiany w rozkładach jazdy MPK

2020-01-15 Wiadomości

Od marca na pasażerów tarnowskiego MPK czeka spora korekta rozkładów jazdy. Szereg linii zostanie zmienionych a jedna całkowicie zlikwidowana. Zmiany to efekt szukania przez Zarząd Dróg i Komunikacji oszczędności.

Flota brzeskiej policji ma kolejny nowy radiowóz

2020-01-15 Wiadomości

Policjanci z Brzeska mają nowy samochód. Oznakowany radiowóz marki Hyundai i30 będzie służył funkcjonariuszom, którzy na co dzień patrolują brzeskie ulice.