Z tej kategorii
Lipa z Bieńkowic zajęła drugie miejsce w konkursie Drzewo Roku

2022-07-07 Wiadomości

Lipa z Bieńkowic (gmina Drwinia w powiecie bocheńskim) zajęła drugie miejsce w konkursie Drzewo Roku 2022, organizowanym przez Klub Gaja. Okazała lipa drobnolostna, zwana "Strażniczką miłosnej historii" zdobyła 4538 głosów internautów.

Awaria magistrali ciepłowniczej. Część mieszkańców Tarnowa bez ciepłej wody

2022-07-06 Wiadomości

Do wieczora (6 lipca) mieszkańcy Tarnowa, szczególnie osiedli wyżej położonych, mogą mieć problem z dostępem do ciepłej wody. Powodem jest uszkodzenie magistrali ciepłowniczej.

Trwają zapisy na 40. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę

2022-07-06 Wiadomości

„Chrystus naszą Paschą” - to hasło 40. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która wyruszy w środę, 17 sierpnia. Wędrówka potrwa dziewięć dni.

Stanisław Majorek ma swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Sportu

2022-07-06 Wiadomości

W niedzielę we Władysławowie odbyła się 21.edycja Alei Gwiazd Sportu. W trakcie wydarzenia odsłonięto kolejnych trzynaście gwiazd zasłużonych polskich sportowców. Wśród nich znalazł się Stanisław Majorek, tarnowski trener piłki ręcznej i były szkoleniowiec reprezentacji Polski.

W sobotę kolejny wieczór filmowy w kinie plenerowym. Co w repertuarze?

2022-07-06 Wiadomości

W najbliższą sobotę, 9 lipca na terenie Centrum Wypoczynku i Rekreacji "Kantoria" odbędzie się kolejny seans w ramach Tarnowskiego Kina Plenerowego. Tym razem organizatorzy proponują filmy na romantyczny wieczór.

Do Tarnowa wracają teatry uliczne. Dwa dni spektakli na rynku

2022-07-05 Wiadomości

Do Tarnowa wracają komedianci, mimy, kuglarze, szczudlarze i błazny. W najbliższy piątek i sobotę na rynku będzie można zobaczyć osiem przedstawień w ramach 35. Ulica Festival.

W Tarnowie w trzy wakacyjne środy będą działać terenowe posterunki straży miejskiej

2022-07-05 Wiadomości

Na tarnowskich osiedlach w wybrane środy wakacji będą działały terenowe posterunki straży miejskiej. Mieszkańcy będą mogli tam oznakować rower, zarejestrować psa, czy odebrać opaski bezpieczeństwa dla swoich dzieci. Pierwszy dyżur już 6 lipca przy ulicy ks. Indyka 8 – Akacjowej 6 w Mościcach.

Tarnowski sąd aresztował na 3 miesiące sprawcę śmiertelnego wypadku w Pawęzowie

2022-07-05 Wiadomości

Sąd Rejonowy w Tarnowie zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące sprawcy śmiertelnego wypadku w Pawęzowie (gm. Lisia Góra). Młody kierowca, 20-letni student prawa, był pijany. Miał ponad 1,5 promila alkoholu. W wypadku zginął jego kolega, drugi w ciężkim stanie przebywa w szpitalu.