Z tej kategorii
Wrześniowa Pełnia Żniwiarzy

2019-09-13 Wiadomości

W nocy z piątku na sobotę będziemy mogli zaobserwować wyjątkowo jasną Pełnię Żniwiarzy. Księżyc znajdzie się w większej odległości od Ziemi niż zazwyczaj, dlatego będzie się wydawał mniejszy, ale za to będzie świecić wyjątkowo jasno, ponieważ wzejdzie równocześnie z zachodem Słońca.

Zamiast rozmawiać… piszą listy. Narasta konflikt między prezydentem Tarnowa a prezesem Grupy Azoty

2019-09-13 Wiadomości

Konflikt między miastem a Grupą Azoty nabiera coraz szerszych rozmiarów. Najpierw obiektem niesnasek był brak remontu Stadionu Miejskiego w Mościcach. Teraz między prezydentem Tarnowa a prezesem Grupy Azoty rozgorzała publiczna dyskusja o drogę dojazdową do nowej hali sportowej i smród w Klikowej. O rozczarowaniu i braku chęci współpracy możemy przeczytać w kolejnych listach, którymi panowie wymieniają się publicznie. Dziś publikujemy obszerny komentarz Grupy Azoty w sprawie działań prezydenta Tarnowa.

W Mościcach ma powstać nowa ścieżka rowerowa

2019-09-14 Wiadomości

Nowa ścieżka rowerowa ma połączyć ul. Czerwonych Klonów z basenem oraz z istniejącą ścieżką rowerową przy ul. Kwiatkowskiego. Inwestycja powinna zostać ukończona do czerwca 2020 roku. Koszt prac to 1,3 mln złotych, część tej kwoty stanowi dofinansowanie ze środków europejskich.

Pomysł na weekend

2019-09-13 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Nie wiesz, czy coś ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.

"Arena Jaskółka Tarnów" - oto oficjalna nazwa hali w Mościcach

2019-09-13 Wiadomości

Tarnowscy radni zdecydowali, że hala sportowo-widowiskowa przy ul. Traugutta nazywać będzie się Arena Jaskółka Tarnów. Wniosek klubu radnych Nasze Miasto Tarnów poparło szesnaścioro radnych, jeden przeciw, a trzy radne wstrzymały się od głosu.

Zbliża się Małopolska Noc Naukowców

2019-09-13 Wiadomości

W ostatni piątek września w Małopolsce znów królować będzie nauka. Już po raz 13. mieszkańcy województwa będą mieli okazję obejrzeć z bliska fascynujący świat doświadczeń i eksperymentów, zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne, czy porozmawiać z naukowcami. Wszystko dzięki Małopolskiej Nocy Naukowców, która na przestrzeni lat na trwałe wpisała się w kalendarz popularnonaukowych inicjatyw nie tylko w naszym regionie, ale także w Europie.

Koniec z bałaganem reklamowym w Tarnowie? Radni przyjęli uchwałę krajobrazową

2019-09-13 Wiadomości

Podczas wczorajszej sesji radni przyjęli uchwałę krajobrazową, która w założeniu ma uporządkować chaos reklamowy na terenie miasta.

Dodatkowe 10,7 mln zł dla tarnowskich szpitali

2019-09-12 Wiadomości

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia przekazał do akceptacji Ministra Zdrowia i Ministra Finansów projekt zmiany w planie finansowym dotyczący podziału środków z dotacji przekazanej w 2018 roku Funduszowi z budżetu państwa. W efekcie zostanie przekazana dodatkowa pula środków przede wszystkim na funkcjonowanie szpitali powiatowych. Pomiędzy małopolskie placówki zostanie rozdzielone 36 mln złotych.