Z tej kategorii
Miecz Spycimira zdobyty już po raz dziewiąty

2022-05-22 Sport

W niedzielne przedpołudnie amatorzy biegania rywalizowali na Górze św. Marcina w Tarnowie o symboliczne trofeum – Miecz Spycimira. Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów już po raz dziewiąty zorganizowało bieg na ruiny Zamku Tarnowskich.

W piłkarskich derbach lepszy Metal

2022-05-21 Sport

W dwudziestej dziewiątej kolejce spotkań o mistrzostwo czwartej ligi piłki nożnej, spotkały się sąsiadujące ze sobą w ligowej tabeli, dwa tarnowskie zespoły. Na stadionie przy ul. Warsztatowej gospodarz, KS Metal Tarnów podejmował w sobotę MKS Tarnovię Tarnów. W pierwszym w tym roku derbowym pojedynku lepszy był Metal, który pokonał Tarnovię 3:0.

Szczypiorniści Grupy Azoty Unia Tarnów zostają w PGNiG Superlidze

2022-05-16 Sport

Po pełnym emocji meczu o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej to Grupa Azoty Unia Tarnów okazała się lepsza i pokonała Handball Stal Mielec 24:20. Najlepszym strzelcem meczu został Taras Minotskyi z 6 trafieniami na swoim koncie, a MVP meczu został wybrany Patryk Małecki.

Siatkarki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów awansowały do Tauron Ligi

2022-05-16 Sport

W czwartym meczu finałowym o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet tarnowskie siatkarki pokonały zespół ITA TOOLS Mielec 3:0. Było to trzecie zwycięstwo tarnowianek i tym samym zespół Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Już po raz osiemnasty amatorzy biegania rywalizowali w Biegu Sanguszków

2022-05-15 Sport

Kilkuset zawodników stanęło w niedzielę na starcie 18 edycji Biegu Sanguszków. W programie imprezy znalazły się biegi dla dzieci i młodzieży oraz bieg główny na dystansie 10 kilometrów. Organizatorami wydarzenia są Uczniowski Klub Sportowy „Ogrodnik", działający przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie oraz Stowarzyszenie Kępa Sport.

W piłkarskich derbach Małopolski lepsze krakowianki

2022-05-15 Sport

W dwudziestej kolejce spotkań Ekstraligi kobiet, zespół MKS Tarnovia Tarnów podejmował w sobotę na boisku w Woli Rzędzińskiej, drużynę AZS UJ Kraków. W pierwszym starciu tych zespołów lepsze były tarnowianki, które pokonały w Krakowie drużynę UJ 2:1 (1:0).

Trening pokazowy w Parku Ninja na Górze św. Marcina

2022-05-14 Sport

W sobotę, w nowo otwartym Parku Ninja na Górze św. Marcina, członkowie grupy Hunters OCR Team i tarnowskie "Sokoły" przeprowadzili trening pokazowy.

Wysoka porażka tarnowskich siatkarek w finale play-off

2022-05-08 Sport

W drugim meczu finałów play-off pierwszej ligi siatkówki kobiet, siatkarki ITA TOOLS Stal Mielec rozbiły w Tarnowie drużynę Roleski Grupa Azoty PWSZ 3:0. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 1:1. Kolejne dwa mecze już za tydzień, w Mielcu.