Z tej kategorii
KONKURS! Wygraj podwójne zaproszenia na spektakle Festiwalu Komedii Talia!

2018-09-21 Kultura

Mamy dla was kolejny konkurs, w którym można wygrać dwuosobowe zaproszenia na spektakle XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia. Tym razem na poniedziałkowy spektakl "Żyd" i wtorkowy spektakl "Zemsta".

Już jutro rusza XXII Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2018 [WYGRAJ BILET!]

2018-09-20 Kultura

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie po raz kolejny zgromadzi miłośników komedii. Podczas XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia, który odbędzie się w dniach 21-30 września 2018, widzowie będą mieli okazję zobaczyć dziesięć spektakli konkursowych z całej Polski oraz spektakle towarzyszące.

W sobotę premiera najnowszej powieści Piotra Liany! [KONKURS]

2018-09-20 Kultura

Już w sobotę, 22 września do księgarni trafi najnowsza powieść kryminalna Piotra Liany "Echo serca". Wraz z wydawnictwem Oficynka zapraszamy do udziału w konkursie, w którym można wygrać jeden z trzech egzemplarzy książki.

Świerczkowiacy zapraszają do Amfiteatru na "Wesele"

2018-09-20 Kultura

W najbliższą niedzielę Tarnowskie Centrum Kultury i Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy zapraszają do Amfiteatru na "Wesele"! 23 września po godz. 15.00 Świerczkowiacy przejadą ulicami Tarnowa w barwnym orszaku weselnym, zaproszą gości do amfiteatru na weselną ucztę i tańce. Zabawa odbywać się będzie od godz. 16.00 w weselnej, tarnowskiej izbie, dawno temu. Publiczność zostanie też zabrana w podróż do Łowicza. Tańce i śpiewy z tego regionu są bardzo charakterystyczne a ubarwione pięknymi, kolorowymi kostiumami, zachwycają publiczność. Trasa przejazdu orszaku weselnego prowadzić będzie ulicami : Mościckiego, Krakowską, Rynek, Wałową, Brodzińskiego, Mickiewicza, Piłsudskiego.

Łukasz Maciejewski z Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

2018-09-19 Kultura

Łukasz Maciejewski, autor książki „Aktorki. Odkrycia”, ex aequo z Barbarą Hollender za tom „Od Munka do Maślony”, zostali tegorocznymi laureatami Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Nabór do Akademii Architektury w tarnowskim BWA

2018-09-20 Kultura

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie otwiera nabór na kolejny rok szkolny Akademii Architektury. Pierwsze zajęcia, które odbędą się 2 października są pokazowe i bezpłatne.

"Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu" – spotkanie z Witoldem Banachem

2018-09-19 Kultura

W czwartek, 27 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej na ul. Krakowskiej 4 (parter) odbędzie się spotkanie z Witoldem Banachem, autorem książki „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu”. Początek spotkania o godz. 18 – poprowadzi je Marta Półtorak.

BWA zaprasza na spotkanie z absolwentami ZSP

2018-09-18 Kultura

We wtorek 25 września o godz. 17:00 BWA zaprasza na spotkanie z absolwentami Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie, Tomaszem Głowaczem i Robertem Kutą.