Z tej kategorii
Patriotyczne śpiewanie w amfiteatrze

2018-11-12 Kultura

Patriotycznie i rodzinnie upłynął wieczór 11 listopada w tarnowskim amfiteatrze. W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości, aktorzy teatru Solskiego wraz z mieszkańcami Tarnowa, wspólnie śpiewali pieśni niepodległościowe, żołnierskie i patriotyczne.

Koncert galowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości

2018-11-11 Kultura

W sobotę, 10 listopada w Centrum Sztuki Mościce odbył się koncert galowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” z udziałem orkiestry „Sinfonia Galicya”.

Miniatury malarstwa światowego na... papierze ściernym

2018-11-12 Kultura

Od piątku, 9 listopada w Muzeum Etnograficznym można oglądać wystawę "Leksykon malarstwa światowego w miniaturach" autorstwa Janusza Dziduszki.

Brzeskie drogi do niepodległości

2018-11-10 Kultura

Rola Brzeska jako miasta na bezpośrednim zapleczu frontu od grudnia 1914 roku do maja 1915 roku. Bitwy i potyczki, które rozegrały się w sąsiedztwie miasta. Pierwsza w historii na świecie linia poczty lotniczej. Szczegóły dotyczące wykorzystania samolotów startujących z podbrzeskich lotnisk. Tym zagadnieniom poświęcony jest film dokumentalny Brzeskie drogi do niepodległości. Materiał zrealizowany przez Studio.pl w partnerstwie z TG Sokół w Brzesku zostanie pokazany 11 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury o godzinie 16:00. Wstęp na projekcję jest wolny.

100 lat razem - Uczcijmy Herberta Hoovera. Koncert w Centrum Paderewskiego

2018-11-13 Kultura

Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej serdecznie zaprasza w piątek 16 listopada na uroczysty koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz bliskich relacji polsko-amerykańskich.

Koncert „Amor Patriae”

2018-11-09 Kultura

W najbliższą sobotę, 10 listopada, w Sali Lustrzanej odbędzie się koncert „Amor Patriae”, podczas którego wystąpi chór Bonum Carmen. W programie znajdą się pieśni patriotyczne i żołnierskie z różnych okresów historii Polski. Początek koncertu o godz. 17.

Teatralna premiera „Warto było” [KONKURS - wygraj bilet!]

2018-11-09 Kultura

W piątek, 9 listopada o godz. 19, na Dużej Scenie Teatru im. Ludwika Solskiego odbędzie się tarnowska premiera przedstawienia „Warto było”. Jest to wyjątkowy spektakl muzyczny zrealizowany z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, którego scenariusz oparty jest na dokumentach, tekstach źródłowych i pamiętnikach.

Koncert S.M.Rock [KONKURS]

2018-11-07 Kultura

W piątek 9 listopada odbędzie się koncert uczniów i nauczycieli Szkoły Muzyków Rockowych S.M.Rock. Koncert zapoczątkuje obchody jubileuszu 25-lecia S.M.Rock. W repertuarze usłyszymy wyłącznie polskie przeboje.