Z tej kategorii
Sierpień w Tarnowie pod znakiem bluesa. Sprawdź, kto wystąpi na festiwalu „Był Sobie Blues”

2024-07-22 Kultura

W sierpniu w Tarnowie znów królować będzie blues. Wszystko za sprawą znanego i lubianego festiwalu „Był Sobie Blues”. W tym roku na zaproszenie Tarnowskiego Centrum Kultury wystąpią: Kraków Street Band, Magdalena Piskorczyk, Zeppelinians i Piotr Nalepa Breakout Tour.

Koncerty Leliwa Jazz Band i Big Band Bochnia zamknęły Starówka Jazz Festival

2024-07-20 Kultura

W piątek (19 lipca) odbyły się ostatnie koncerty w ramach Starówka Jazz Festival 2024. Na scenie tarnowskiego amfiteatru zagrali gospodarze festiwalu, czyli Leliwa Jazz Band & Elżbieta Kulpa oraz Big Band Bochnia & Katarzyna Wnęk. Występy muzyków tradycyjnie poprzedziła parada nowoorleańska.

III Festiwal Mistrzowskie Kursy Artystyczne rozpoczęty

2024-07-20 Kultura

W Tarnowie rozpoczął się III Festiwal Mistrzowskie Kursy Artystyczne. W koncercie inaugurującym, który odbył się w piątek w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych, wystąpiła ikona pianistyki polskiej, laureatka X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1980 rok) - Ewa Pobłocka. Program wypełniła muzyka Johanna Sebastiana Bacha.

Muzyczna podróż w barwne lata 80. Zespół Sugarfree porwał do zabawy uczestników Muzycznych Tarasów w CSM

2024-07-19 Kultura

Szalone lata 80. rządziły w czwartkowy wieczór na festiwalowej letniej scenie "Muzycznych Tarasów" w Centrum Sztuki Mościce. Przed publicznością zaprezentował się zespół Sugarfree z repertuarem m.in. Krystyny Prońko, Andrzeja Zauchy, Budki Suflera czy Maanamu.

Kolejny jazzowy piątek w Tarnowie

2024-07-12 Kultura

Old Boys Band, Slavia Dixieland Band i Jazz Band Ball Orchestra & Karen Edwards zagrali w piątkowy wieczór w tarnowskim amfiteatrze. Był to kolejny koncert w ramach Starówka Jazz Festival. Występy muzyków tradycyjnie poprzedziła parada nowoorleańska.

Prywatka w stylu bigbitu na festiwalu "Muzyczne Tarasy" w Centrum Sztuki Mościce

2024-07-12 Kultura

Grzeczni Chłopcy wystąpili w czwartkowy wieczór na drugim koncercie w ramach festiwalu "Muzyczne Tarasy" w Centrum Sztuki Mościce. Specjaliści od prywatek w stylu bigbitu wykonali popularne polskie utwory w retro-aranżacjach a’ la swing, rock'n'roll, dixie i tango. Zobaczcie zdjęcia z imprezy.

Drugi dzień Festiwalu Teatrów Ulicznych 37. ULICA

2024-07-07 Kultura

Sobota (6 lipca) była drugim i ostatnim dniem międzynarodowego festiwalu teatrów ulicznych 37. ULICA Festival. Na Rynku i w Zakątku Spycimira Leliwity przy ul. Wałowej zaprezentowali się artyści z Holandii (Directive & Co, Man in Pak Producties), Bośni (Gipsy Marionettits) oraz Polski (Teatr Snów). Zobaczcie zdjęcia.

Starówka Jazz Festival rozpoczęty. Imprezę otworzyła parada nowoorleańska

2024-07-06 Kultura

Parada nowoorleańska otworzyła w piątek w Tarnowie szesnastą edycję cyklicznej imprezy Starówka Jazz Festival. Roztańczony korowód przeszedł spod ratusza do amfiteatru, gdzie zagrały dwa zespoły: RB Dixie Five oraz Topside Band - Zespół Orkiestry Dętej Marynarki Wojennej USA. Gościem wydarzenia była konsul generalna Stanów Zjednoczonych w Krakowie, Erin Nickerson.