Z tej kategorii
Na scenie od 20 lat. Chór Gos.pl świętuje okrągły jubileusz

2023-10-02 Kultura

W Centrum Sztuki Mościce 20-lecie działalności świętował chór Gos.pl - pierwszy i jedyny chór w Tarnowie i regionie wykonujący muzykę gospel. Podczas niedzielnego koncertu muzycy zaprezentowali utwory gospel, które wykonywali na przestrzeni dwudziestu lat swojej pracy artystycznej, ale także nowe kompozycje, przygotowane pod kierunkiem Elaine Simpson - brytyjskiej wokalistki, dyrygentki oraz instruktorki muzyki gospel, na codzień jednej z głównych solistek londyńskiego chóru The Kingdom Choir.

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA. Co w programie?

2023-10-02 Kultura

W najbliższą sobotę (7 października) rusza kolejna, dwunasta już edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca SCENA OTWARTA. Tegoroczne hasło imprezy to "Czas życia - wartość życia". Festiwal potrwa do 21 października.

Spektakl „Kwartet" stołecznego Teatru Ateneum z Grand Prix XXVII Festiwalu Komedii Talia

2023-10-02 Kultura

XXVII Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia przeszedł do historii. W niedzielę (1 października), podczas gali finałowej ogłoszono laureatów poszczególnych nagród. Grand Prix zdobył spektakl „Kwartet" Ronalda Harwooda w reżyserii Wojciecha Adamczyka z Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza z Warszawy.

W Muzeum Historii Tarnowa i Regionu w Tarnowie można oglądać dwie nowe wystawy

2023-09-26 Kultura

W Muzeum Okręgowym w Tarnowie otwarto w poniedziałek (25 września) dwie wystawy - „Od 140 lat w służbie Ojczyźnie… Dzieje sokolstwa ziemi tarnowskiej” oraz plenerową ekspozycję „Ramię krzep - Ojczyźnie służ. 135. Rocznica powstania Sokolstwa Polskiego w Ameryce".

„Złota rybka” na początek kolejnego sezonu Teatru Młodych Widzów w CSM

2023-09-25 Kultura

Spektakl dla dzieci „Złota rybka” w reż. Jacka Popławskiego zainaugurował kolejny sezon Teatru Młodych Widzów w Centrum Sztuki Mościce. Uwspółcześniona adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni braci Grimm z barwną, bogatą scenografią, żywiołowymi szantowymi piosenkami i wartką akcją, zapewniła dzieciom mnóstwo wrażeń. Pokaz spektaklu poprzedziły rodzinne warsztaty teatralne pn. "Zaczarowany Teatr Wyobraźni".

"W Polskę idziemy, nim pierwsza seta zaszumi w głowie..." Spektakl "Pijacy" w trzecim dniu festiwalu Talia

2023-09-24 Kultura

W tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego trwa XXVII Festiwal Komedii Talia. W niedzielę (24 września) widzowie obejrzeli spektakl "Pijacy" Teatru Bagatela w Krakowie. W wyreżyserowanej przez Artura W. Barona sztuce, opartej na oświeceniowej komedii Franciszka Bohomolca, teksty staropolskie przeplatają się z prozą mistrza pijackiej literatury - Jerzego Pilcha, ale też z współczesnymi piosenkami m.in. Kazika, Wojciecha Młynarskiego czy Szwagra Kolaski. Wszystko to podlane jest humorem, dowcipnymi dialogami, ale też gorzką refleksją. Obejrzyjcie zdjęcia.

W Tarnowie rozpoczął się XXVII Festiwal Komedii Talia

2023-09-23 Kultura

Premierowy spektakl Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie „Kolacja dla głupca" Francisa Vebera w reżyserii Tadeusza Łomnickiego zainaugurował w piątek 27. edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia. Przed nami kolejne festiwalowe wieczory. Jeżeli jeszcze nie zdążyliście kupić biletów na poszczególne spektakle, przy odrobinie szczęścia możecie je wygrać w naszych konkursach.

Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia coraz bliżej

2023-09-19 Kultura

Sześć konkursowych spektakli komediowych zobaczą widzowie podczas XXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie, który startuje już w najbliższy piątek, 22 września, a zakończy się w niedzielę, 1 października. Mamy dla Was dwuosobowe zaproszenia na wybrane spektakle.