Z tej kategorii
Raz Dwa Trzy świętował w Tarnowie. Wyjątkowy koncert z okazji 30-tych urodzin

2020-09-20 Kultura

Kultowy już zespół Raz Dwa Trzy istnieje na polskiej scenie muzycznej od 30 lat i wciąż jest w świetniej formie. W sobotę muzycy świętowali jubileusz w Centrum Sztuki Mościce.

A To-Polski właśnie. Tarnów sprzed lat na zdjęciach Pawła Topolskiego

2020-09-20 Kultura

W Tarnowskim Centrum Kultury można oglądać unikalną kolekcję zdjęć z trzech dekad życia Tarnowa autorstwa Pawła Topolskiego.

30 lat samorzadności Tarnowa. Miasto prezentuje plenerową wystawę

2020-09-20 Kultura

Z okazji 30-lecia odrodzenia samorządu terytorialnego Wydział Komunikacji Społecznej UMT przygotował plenerową wystawę obrazującą zmiany, jakie w tym czasie zachodziły w Tarnowie. Wystawę można oglądać na placu Sobieskiego.

"Supernova" Bartosza Kruhlika z Grand Prix 34. TNF

2020-09-13 Kultura

34. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej – Festiwalu wybranych polskich filmów fabularnych dobiegła końca. W tym roku decyzją jury Grand Prix i statuetkę „Maszkarona” otrzymał Bartosz Kruhlik za film „Supernova”. Oficjalna gala rozdania nagród odbyła się w sobotę, 12 września w Centrum Sztuki Mościce.

NSP Trio i "Jazzbaja" na inauguracji 34. Tarnowskiej Nagrody Filmowej

2020-09-06 Kultura

34. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej został zainaugurowana w Amfiteatrze Letnim jazzowym koncertem NSP Trio w składzie: Michał Niedbała (fortepian), Mikołaj Sikora (kontrabas) oraz Piotr Przewoźniak (perkusja).

Narodowe czytanie "Balladyny" na "zielonym dachu" tarnowskiego teatru

2020-09-06 Kultura

Za nami 9. edycja Narodowego Czytania, ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania wybitnych dzieł literatury polskiej. W tym roku w internetowym głosowaniu wybrano do niej „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

W sobotę rusza Tarnowska Nagroda Filmowa

2020-09-03 Kultura

34. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej - Festiwalu wybranych polskich filmów fabularnych rozpocznie się już w najbliższą sobotę, 5 września i potrwa do soboty, 12 września.

Łukasz Maciejewski dla niepełnosprawnych

2020-08-25 Kultura

Przez kilka najbliższych miesięcy, raz w tygodniu, Łukasz Maciejewski, tarnowski krytyk i filmoznawca, będzie prowadził dedykowaną osobom z niepełnosprawnościami „Filmową Akademię Integracji”, przedstawiając i objaśniając najciekawsze filmy poruszające szeroko rozumianą tematykę niepełnosprawności w kinie.