Z tej kategorii
Totentanz zagra prawie bez prądu. Wyjątkowy koncert w Centrum Sztuki Mościce

2024-04-01 Kultura

Tarnowski zespół Totentanz, znany z takich hitów, jak "Zimny dom", „Na koniec świata", czy „Eutanazja" zagra 20 kwietnia w Centrum Sztuki Mościce. Grupa zaprezentuje się w zupełnie nowej odsłonie - prawie bez prądu.

Spektakle za pół ceny. Akcja "Solskiego" z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

2024-03-26 Kultura

27 marca przypada 63. Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie przygotował niespodziankę. Na hasło "Dzień Teatru" wejściówki na poszczególne spektakle można nabyć z 50-procentową zniżką. Warto się pospieszyć - liczba dostępnych biletów jest ograniczona.

Było kolorowo i widowiskowo. Koncert wielkanocny Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy w CSM

2024-03-25 Kultura

Wyjątkowe widowisko, pełne żywiołowych tańców, kolorowych strojów i pięknej muzyki zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy w sobotni wieczór w Centrum Sztuki Mościce. Podczas koncertu wielkanocnego wystąpił skład reprezentacyjny oraz grupy młodzieżowe. Program opierał się na staropolskich zwyczajach i najpiękniejszych polskich melodiach, do których bawiono się w domostwach, karczmach i na polach.

"Dzień taki szczęśliwy", czyli warsztaty poetyckie z Jadwigą Maliną w CSM

2024-03-22 Kultura

W Światowy Dzień Poezji (21 marca) w Centrum Sztuki Mościce odbyły się warsztaty poetyckie z Jadwigą Maliną. Uczestnicy mieli okazję zgłębić tajniki pisania wierszy na żywo, w duchu poezji minimalistycznej i w myśl zasady: minimum słów, maksimum treści. Zadaniem słuchaczy zajęć było stworzenie wiersza lub krótkiej formy literackiej, poświęconej harmonii, szczęściu lub radości życia. Inspiracją dla uczestników był wiersz Czesława Miłosza "Dar (Dzień taki szczęśliwy)".

„Tartuffe, albo Szalbierz" - ponadczasowa komedia Moliera na deskach teatru Solskiego

2024-03-21 Kultura

W najbliższy weekend na dużej scenie Teatru im. L. Solskiego będzie można obejrzeć premierę spektaklu „Tartuffe, albo Szalbierz" Moliera, w reżyserii, opracowaniu tekstu i muzyki Bogdana Toszy. Komedia powstała w XVII wieku, ale jej treść - ponadczasowa historia diabolicznego obłudnika udającego pobożnego człowieka wciąż jest żywa i aktualna.

Komplet publiczności na wspólnym koncercie folkowej grupy Vołosi i orkiestry Rondine

2024-03-18 Kultura

Utytułowana grupa Vołosi, balansująca na granicy muzyki klasycznej, karpackiej i jazzowej oraz tarnowska orkiestra Rondine wystąpili w sobotę (16 marca) na jednej scenie w Centrum Sztuki Mościce. Koncert zgromadził komplet publiczności i z pewnością wielu zaskoczył żywiołową energią. Zobaczcie zdjęcia.

Niedzielny spacer szlakiem detali architektonicznych Tarnowa. Mapa w wersji drukowanej już niebawem

2024-03-17 Kultura

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w niedzielnym spacerze szlakiem detali architektonicznych Tarnowa, zorganizowanym przez Biuro Wystaw Artystycznych. W rolę przewodnika wcieliła się Agnieszka Partridge, doktor nauk technicznych Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, publicystka, historyk sztuki oraz autorka „Mapy detali architektonicznych Tarnowa”, która wkrótce ukaże się w wersji drukowanej.

Urodziny Generała w Galerii "Panorama". Muzeum Ziemi Tarnowskiej zaprezentowało odnowiony fragment Panoramy Siedmiogrodzkiej

2024-03-15 Kultura

Z okazji 230. rocznicy urodzin generała Józefa Bema oraz 175. rocznicy bitwy pod Sybinem, Muzeum Ziemi Tarnowskiej zaprezentowało mieszkańcom kolejny fragment Panoramy Siedmiogrodzkiej, przedstawiający huzara na koniu. Uroczystość odbyła się w piątkowe popołudnie w Galerii "Panorama" na Dworcu PKP, gdzie znajdują się również pozostałe fragmenty dzieła Jana Styki, będące w posiadaniu placówki. Symbolicznego odsłonięcia obrazu dokonał dyrektor muzeum Kazimierz Kurczab w towarzystwie małżeństwa, które przez pół wieku było właścicielami dzieła.