Z tej kategorii
Pewna wygrana rzeszowskich Rysic w Tarnowie

2024-02-26 Sport

W dwudziestej kolejce spotkań o mistrzostwo Tauron Ligi siatkarki Grupy Azoty Akademii Tarnów podejmowały przed własną publicznością zajmującą aktualnie trzecie miejsce w ligowej tabeli, drużynę PGE Rysice Rzeszów. W pierwszej rundzie po bardzo dobrym meczu tarnowianki uległy rzeszowiankom w tie-break'u 2:3

Siatkarki MKS-u Ryglice lepsze od tarnowianek

2024-02-25 Sport

Występujące w II Lidze Małopolskiej siatkarki UKS Jedynki Tarnów zmierzyły się w sobotę w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie z drużyną MKS Ryglice. Pomimo ambitnej postawy tarnowianki musiały uznać wyższość świetnie dysponowanej w tym dniu drużyny z Ryglic, która pewnie pokonała gospodynie 3:0.

Szczypiorniści Grupy Azoty Unii Tarnów przegrali po zaciętej walce

2024-02-24 Sport

W 22. serii ORLEN Superligi Grupa Azoty Unia Tarnów podjęła przed własną publicznością zespół Energa Wybrzeża Gdańsk. Przez większość spotkania kibice zgromadzeni w hali Arena Jaskółka byli świadkami niezwykle zaciekłego pojedynku. Finalnie to przyjezdni wygrali 29:33.

Ksawery Masiuk z brązowym medalem mistrzostw świata w Dausze

2024-02-19 Sport

Ksawery Masiuk zdobył w Dausze brązowy medal mistrzostw świata w pływaniu na 50 m stylem grzbietowym. Pochodzący z Tarnowca 19-latek zakończył niedzielny wyścig z czasem 24,44 sekundy, uzyskując nowy rekord krajowy.

Znakomity debiut Macieja Gładysza w Formule 4

2024-02-13 Sport

Maciej Gładysz zaliczył udany debiut w Formule 4. Podczas pierwszej rundy cyklu Formula Winter Series w hiszpańskim Jerez de la Frontera, 15-letni tarnowianin dwukrotnie stanął na podium w klasyfikacji generalnej i trzykrotnie wygrał w klasyfikacji debiutantów.

Szczypiorniści Grupy Azoty Unii Tarnów pokonani przed własną publicznością

2024-02-11 Sport

Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów przegrali przed własną publicznością z zespołem MKS Zagłębie Lubin. Pierwsze minuty niedzielnego spotkania były wyrównane, jednak w dalszej części starcia lubinianie stawiali ciężkie warunki i wysoko pokonali Unię 26:34.

Tarnowskie siatkarki nadal bez zwycięstwa

2024-02-06 Sport

W osiemnastej kolejce spotkań o mistrzostwo Tauron Ligi siatkarki Grupy Azoty Akademii Tarnów podejmowały przed własną publicznością drużynę Energa MKS Kalisz. Kaliszanki przed tym spotkaniem z dorobkiem 15 punktów zajmowały 8 lokatę w ligowej tabeli, gospodynie w dalszym ciągu plasują się na ostatniej pozycji.

Za nami trzecia edycja Biegu Górnolotnych

2024-02-04 Sport

Od trzech lat nieodłączną częścią organizowanego w Centrum Sztuki Mościce Festiwalu Górnolotni jest przełajowy bieg na dystansie ok. 12 km. W niedzielne przedpołudnie na jego starcie stanęło ponad dwustu uczestników w różnych kategoriach wiekowych. Zobaczcie zdjęcia.