Z tej kategorii
Półmetek Talii za nami. Zobacz zdjęcia z "Kolacji dla głupca"

2022-09-29 Kultura

XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia osiągnął półmetek. W środę na scenie Centrum Sztuki Mościce Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaprezentował spektakl konkursowy „Kolacja dla głupca”w reż. Marcina Sławińskiego na podstawie komedii francuskiego pisarza Francisa Vebera.

Kolejna szansa, by wygrać zaproszenie na Festiwal Komedii "Talia". Ktoś chętny na „Kolację dla głupca”?

2022-09-25 Kultura

W tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego trwa XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia. Na dzisiaj zaplanowano dwa spektakle konkursowe. O godz. 17 i 20 na scenie przy Mickiewicza 4 będzie można obejrzeć widowiskową i dynamiczną komedię "Niespodzianka" Pierre'a Sauvila w reż. Emiliana Kamińskiego (Teatr Kamienica), natomiast o godz. 20 w Centrum Sztuki Mościce zaprezentowany zostanie spektakl "Biesiada u Hrabiny Kotłubaj" Witolda Gombrowicza w adaptacji Jana Bończy Szabłowskiego i reż. Magdaleny Piekorz (Fundacja Republika Marzeń). Z kolei w środę o godz. 19 Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie przedstawi na scenie CSM sztukę „Kolacja dla głupca” Francisa Vebera w reż. Marcina Sławińskiego. Możecie u nas wygrać podwójne zaproszenie na to wydarzenie.

W Tarnowie rozpoczął się XXVI Festiwal Komedii Talia

2022-09-25 Kultura

Od 24 września przez siedem dni Tarnów będzie polską stolicą komedii. W Teatrze im. Ludwika Solskiego rozpoczął się XXVI Festiwal Komedii Talia. Wydarzenie zainaugurował spektakl konkursowy tarnowskiego teatru „Zimowy pogrzeb” Hanocha Levina w reż. Filipa Kowalczyka. Przez cały czas trwania festiwalu, w foyer teatru można oglądać także prace autorstwa znanego rysownika i satyryka, Andrzeja Mleczki.

Rozdajemy kolejne bilety na "Talię". Wybierz się na "Biesiadę u Hrabiny Kotłubaj"

2022-09-22 Kultura

Do wygrania kolejne bilety na Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia. Tym razem na spektakl "Biesiada u Hrabiny Kotłubaj" Witolda Gombrowicza w adaptacji Jana Bończy Szabłowskiego i reżyserii Magdaleny Piekorz. Sztuka będzie prezentowana w Centrum Sztuki Mościce w poniedziałek, 26 września, o godz. 20.

Spektakl "Zimowy pogrzeb" otworzy XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia

2022-09-21 Kultura

Zbliża się XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia. W programie imprezy jest sześć spektakli konkursowych, wystawa prac Andrzeja Mleczki oraz koncert Stanisławy Celińskiej. Wydarzenie zainauguruje w najbliższą sobotę najnowsza premiera Teatru Solskiego "Zimowy pogrzeb". Dla jednego szczęśliwca mamy dwuosobowe zaproszenie na sztukę.

"Zimowy pogrzeb" otworzył 69. sezon w teatrze Solskiego

2022-09-17 Kultura

Premiera sztuki „Zimowy pogrzeb” Hanocha Levina w reżyserii Filipa Kowalczyka rozpoczęła 69. sezon w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie. Spektakl zainauguruje też rozpoczynający się w najbliższą sobotę XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia.

Wystawa "Utropa" Kamila Kukli otwarta. Zobacz zdjęcia z wernisażu

2022-09-18 Kultura

Surrealistyczne, intrygujące, mocno sugestywne i unikatowe. W Biurze Wystaw Artystycznych można oglądać najnowsze prace Kamila Kukli. Wernisaż wystawy "Utropa" z udziałem artysty odbył się w sobotni wieczór.

Wyjątkowe wydarzenie na koniec lata. Seans filmu niemego "Bestia" z muzyką na żywo

2022-09-14 Kultura

W ostatni dzień lata Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do amfiteatru na film “Bestia” Aleksandra Hertza z 1917 roku. Uzupełnieniem niemego kina będzie muzyka na żywo w wykonaniu Orkiestry Ludwika Sarskiego.