Z tej kategorii
Wystawa plenerowa „Polski Gen Wolności”

2019-02-14 Kultura

W najbliższy piątek (15 lutego) o godzinie 12.00 na tarnowskim Rynku odbędzie się otwarcie wystawy plenerowej „Polski Gen Wolności. 150 lat walk o Niepodległość (1768-1918)”. Na wydarzenie zapraszają: prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek oraz dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie Andrzej Szpunar.

KONKURS! Wygraj podwójny bilet do kina Cinema3D

2019-02-13 Kultura

Tradycyjnie, jak co miesiąc, mamy do rozdania 10 podwójnych zaproszeń do kina Cinema3D w Galerii Tarnovia!

"Światło i mrok" - wystawa prac Janusza Pacewicza

2019-02-13 Kultura

"Światło i mrok" - tak zatytułowana jest wystawa prac Janusza Pacewicza. Otwarcie zaplanowano w czwartek, 21 lutego o godz. 18.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku przy Placu Targowym 10.

Jacek Braciak gościem Łukasza Maciejewskiego

2019-02-13 Kultura

Aktor-kameleon – wyrazisty, osobny, jedyny w swoim rodzaju Jacek Braciak będzie marcowym bohaterem cyklu Łukasza Maciejewskiego. Aktor, który w ubiegłym roku zachwycił wszystkich kreacją w „Klerze” Wojciecha Smarzowskiego, w „Córce trenera” Łukasza Grzegorzka pojawił się na pierwszym planie dając jedną z najciekawszych ról w karierze. Spotkanie z aktorem już 2 marca, tuż po projekcji filmu "Córka trenera" o godz. 19:00 w Centrum Sztuki Mościce.

Maciej Balcar wystąpił w Tarnowie

2019-02-12 Kultura

W poniedziałek w Piwnicach TCK wystąpił Maciej Balcar z zespołem, prezentując swoją najnowszą solową płytę "Struś".

Rusza nabór spektakli na tegoroczną "Talię"

2019-02-12 Kultura

W Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie rusza nabór spektakli konkursowych na XXIII Ogólnopolski Festiwal Komedii „Talia”. Festiwal, będący tradycyjnie okazją do zaprezentowania najlepszych przedstawień komediowych z całej Polski, odbędzie się w dniach 21-29 września.

Wystawa Plakatu Społecznego Studentów Instytutu Sztuki PWSZ w Tarnowie

2019-02-12 Kultura

Centrum Sztuki Mościce zaprasza w poniedziałek, 18 lutego na Wystawę Plakatu Społecznego Studentów Instytutu Sztuki PWSZ w Tarnowie. Kilkadziesiąt plakatów prezentuje zróżnicowaną wrażliwość studentów wobec problemów społecznych, zaś ich jakość artystyczna jest wypadkową zmagań z ideą i formą plastyczną w ramach doskonalenia umiejętności projektowych.

"W pokoju obok" - propozycja teatru na weekend

2019-02-08 Kultura

Dwie pary, dwie miłości i... dwa problemy. Sarah Ruhl, amerykańska dramatopisarka, przeniosła się w przeszłość i opisała kłopoty dwóch małżeństw na początku ery elektryczności. Szokiem dla dziewiętnastowiecznych bohaterów jest jednak nie tylko zamiana światła świecy na światło żarówki, ale przede wszystkim nowy język mówienia o swoich uczuciach i seksualności. Katalizatorem zmiany jest wibrator, którym Doktor Givings będzie leczył swoje pacjentki... Spektakl będzie można obejrzeć na deskach teatru Solskiego w najbliższą sobotę i niedzielę. Mamy dla was zaproszenia!