Z tej kategorii
Manufaktura świąteczna w galerii na Dworcu

2018-12-18 Kultura

W galerii na Dworcu PKP w Tarnowie wciąż prezentowana jest wystawa Katarzyny Józefowicz "Między słowami". Ponadto do 23 grudnia pod okiem artystki każdy może własnoręcznie wykonać oryginalne ozdoby świąteczne.

Mościce kolędują 27 grudnia

2018-12-18 Kultura

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zabrzmią 27 grudnia przed Centrum Sztuki Mościce. Podobnie jak w roku ubiegłym, gościem specjalnym wydarzenia będzie Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy. Początek o godz. 17.00.

Rockowe O!płateczki Wojtka Klicha

2018-12-18 Kultura

Tarnowskie Centrum Kultury oraz Wojtek Klich nieprzerwanie od 1995 r. zapraszają na wyjątkowy koncert kolęd, będący ewenementem w skali kraju, (a może i świata), który odbywa się tradycyjnie w Wigilijną Noc. W wypełnionych po brzegi Piwnicach TCK zabrzmią kolędy i pastorałki w nietypowych blues-rockowych aranżacjach. To niezwykle klimatyczne i oryginalne granie kolęd, a także autorskich „piosnek kolędowych” Wojtka Klicha. Będą to 24. Rockowe O!płateczki.

Platynowa Płyta dla Puellae Orantes

2018-12-17 Kultura

Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes" 30 grudnia otrzyma Platynową Płytę za album "Christmas Time". Oficjalne wręczenie tego wyróżnienia odbędzie się podczas Koncertu Noworocznego w Centrum Sztuki Mościce. Jest to spektakularny sukces, gdyż status Platynowej Płyty w muzyce poważnej to ewenement. W roku 2018 wyróżnienie przyznawane przez Związek Producentów Audio-Video, otrzymał jeszcze tylko jeden album, z muzyką Hansa Zimmera - kompozytora muzyki filmowej, dwukrotnego laureata Grammy.

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Teatr zaprasza na koncert

2018-12-13 Kultura

Instytut Pamięci Narodowej zachęca do wzięcia udziału w akcji „Zapal Światło Wolności” w 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Do inicjatywy może przyłączyć się każdy, zapalając dziś o 19.30 świecę w oknie lub wirtualnie, na stronie swiatlowolnosci.ipn.gov.pl.

KONKURS! Wygraj podwójny bilet do kina Cinema3D

2018-12-12 Kultura

Mamy do rozdania 10 podwójnych zaproszeń do kina Cinema3D w Galerii Tarnovia!

Wystawa na stART w TCK

2018-12-12 Kultura

W galerii Tarnowskiego Centrum Kultury będzie można oglądać pierwszą wystawę otwartej Pracowni Sztuk Wizualnych „na stART”. Wernisaż odbędzie 19 grudnia. Początek o godzinie 18:00.

Spektakl „Warto było” na 100 lecie odzyskania niepodległości w tarnowskim teatrze [KONKURS]

2018-12-14 Kultura

„Warto było” w reżyserii Ceziego Studniaka, to spektakl muzyczny zrealizowany z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, opierający się na udokumentowanych wydarzeniach z 1918 roku, zrealizowany w ramach projektu Scena Muzycznych Prapremier. Bilety w cenie 10 zł od osoby, dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.