Z tej kategorii
Dyplomy uczniów "Plastyka" w BWA

2019-05-17 Kultura

Wybrane prace uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie będzie można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych. - W związku ze zmianą formuły egzaminu dyplomowego ekspozycja poszerzona została o prace z dziedziny rysunku oraz malarstwa, które uczniowie prezentowali w trakcie tego egzaminu - mówi Janusz Jędrzejczyk, dyrektor ZSP. Wernisaż ekspozycji odbędzie się 18 maja o godz. 18:00.

Koncert 3xP: Polska Piękna Piosenka

2019-05-20 Kultura

W sobotę 25 maja Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza do Oddziału Muzeum Dwór w Dołędze na pierwszy odcinek tegorocznego cyklu „Muzyka w szlacheckim dworze”. Wydarzenie muzyczne pt. „3xP: Polska Piękna Piosenka” rozpocznie się o godzinie 19:00.

Do teatru za 350 groszy

2019-05-16 Kultura

Bilet do teatru za zaledwie 350 groszy? Taką propozycję mają dla chętnych teatry w całej Polsce w ramach Dnia Teatru Publicznego. Bilety w tej cenie będzie można również nabyć do tarnowskiego „Solskiego”, gdzie w niedzielę o godz. 19.00 będzie można zobaczyć spektakl „Tango” Sławomira Mrożka.

KONKURS! Wygraj podwójny bilet do kina Cinema3D

2019-05-15 Kultura

Tradycyjnie, jak co miesiąc, mamy do rozdania 10 podwójnych zaproszeń do kina Cinema3D w Galerii Tarnovia!

Waldemar Malicki na rzecz budowy hospicjum Via Spei

2019-05-14 Kultura

Mistrz muzycznego żartu, jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów, obdarzony niezwykłym poczuciem humoru, Waldemar Malicki wystąpi 10 czerwca w Tarnowie. Towarzyszyć mu będzie znakomita wiolonczelistka Małgorzata Krzyżanowicz.

Niedziela z duchami polskiej transformacji

2019-05-13 Kultura

W niedzielne popołudnie tarnowskie BWA zamieniło się w panoptikum pełne przedmiotów, obrazów i dźwięków okresu polskiej transformacji. Wszystko za sprawą Olgi Drendy, absolwentki Etnologii i Antropologii Kultury UJ, dziennikarki, tłumaczki i autorki książki "Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji”.

Noc Muzeów w Tarnowie

2019-05-13 Kultura

Czternasta edycja Międzynarodowej Nocy Muzeum przybierze w Tarnowie nową formę. W porozumieniu z instytucjami kultury z terenu miasta województwo małopolskie zaprasza na wydarzenie „Noc Muzeów/Doba dla Kultury”. Odbędzie się ono 18 maja br. Wstęp do obiektów będzie tradycyjnie bezpłatny.

Premiera w Solskim - "Tango" Sławomira Mrożka

2019-05-10 Kultura

Teatr Solskiego zaprasza na najnowszą premierę „Tango” Sławomira Mrożka w reżyserii Edwarda Wojtaszka. Spektakl odbędzie się w sobotę 11 maja na Dużej Scenie. Dramat Mrożka wraca na tarnowską scenę po 42 latach z okazji jubileuszowego sezonu pod hasłem „A to Polska właśnie!”