Z tej kategorii
Starówka Hip-Hop Festiwal w tarnowskim amfiteatrze [ZDJĘCIA]

2022-05-22 Kultura

W sobotni wieczór w tarnowskim Amfiteatrze Letnim odbyła się pierwsza edycja Starówka Hip-Hop Festiwal. Na scenie przy Kopernika wystąpili lokalni wykonawcy z formacji HGC i częstochowski raper Sarius.

"Echa" - spektakl Teatru Migro na rozpoczęcie 36. Tarnowskiej Nagrody Filmowej

2022-05-21 Kultura

Tegoroczna edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej rozpocznie się inaczej niż zwykle, bo inne są też okoliczności. Pod hasłem #SolidarnizUkrainą 27 maja o godz. 18 Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do Amfiteatru Letniego na spektakl "Echa" Teatru Migro, będący poruszającą impresją na temat Kresów Wschodnich, ale też uniwersalną opowieścią o przeszłości i naszych korzeniach.

Wystawa, wykład i warsztaty. Tarnowskie BWA honoruje Mirona Białoszewskiego w 100. rocznicę jego urodzin

2022-05-19 Kultura

W Noc Muzeów w siedzibie BWA otwarta została wystawa Antoniny Janus-Szybist „Którędy wyjść ze słowa. Hommage à Białoszewski”, inspirowana twórczością Mirona Białoszewskiego. W związku z tym, że w tym roku przypada 100. rocznica urodzin i 39. rocznica śmierci wybitnego poety, prozaika i dramatopisarza, we wtorek 7 czerwca odbędzie się również wykład poświęcony jego twórczości. Wygłosi go dr hab. Tomasz Kunz, wykładowca UJ.

Zbliża się 36. Tarnowska Nagroda Filmowa. Zobacz program

2022-05-16 Kultura

Tarnów już po raz 36. zamieni się w stolicę polskiego kina. Wszystko za sprawą Tarnowskiej Nagrody Filmowej, która rozpocznie się 27 maja i potrwa do 4 czerwca. W tym roku festiwal zainauguruje spektakl Teatru Migro – „Echa”.

Noc Muzeów przyciągnęła tłumy zwiedzających. Zobaczcie zdjęcia z Muzeum Diecezjalnego i krypty biskupów tarnowskich w katedrze

2022-05-15 Kultura

W ramach Nocy Muzeów, w Muzeum Diecezjalnym przy placu Katedralnym w Tarnowie do późnych godzin nocnych dostępne były wystawy z kolekcji: Olgi Majewskiej, Norberta Lippóczego, Bronisława Usarza, Galerii Sztuki Średniowiecznej i „Chleb życia”. Wydarzenie było też wyjątkową okazją do zwiedzenia krypty biskupów tarnowskich w katedrze, która na co dzień jest zamknięta dla turystów.

Noc Muzeów również w kancelarii adwokackiej. Co przygotowano dla zwiedzających?

2022-05-15 Kultura

W tym roku po raz pierwszy do akcji Noc Muzeów przystąpiła Adwokacka Spółka Partnerska Filar, Sadowska-Filar, Szumlański. W kancelarii przy ul. Krakowskiej w Tarnowie zaprezentowano kolekcję malarstwa, w tym obrazy artystów związanych z Tarnowem (m.in. Jerzego Martynowa, Marka Niedojadło i Wacława Onaka). Przy okazji można było obejrzeć dokumenty prawnicze sięgające XIX wieku.

Noc w tarnowskim "Plastyku"

2022-05-14 Kultura

W ramach tarnowskiej Nocy Muzeów swoje drzwi dla zwiedzających otworzył m.in. Zespół Szkół Plastycznych. W piątkowy wieczór odbyły się tam wernisaże dwóch wystaw - Julii Wojtanowskiej i Roberta Kuty oraz pokaz kina plenerowego. Była też okazja, by zajrzeć w zakamarki szkolnych pracowni, obejrzeć wystawę „Dyplomy 2022” oraz ekspozycję prac Juliana Grabowskiego.

„Wiosenne impresje” Andrija Kovalenki. Wystawa na dworcu PKP

2022-05-13 Kultura

Wystawa „Wiosenne impresje” Andrija Kovalenki to jedna z propozycji Biura Wystaw Artystycznych na tarnowską Noc Muzeów. Wernisaż odbył się w piątek w oddziale BWA na dworcu PKP.