Polecane
W Pleśnej wpadł plantator konopi indyjskich i miłośnik "trawki"

2020-08-07 Kronika 112

W Pleśnej funkcjonariusze policji namierzyli całkiem sporą plantację konopi indyjskich. Jej 55-letni właściciel usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Grozi mu kara od 6 miesięcy do lat 8 pozbawienia wolności.

Burmistrz Wojnicza zakażony koronawirusem

2020-08-07 Wiadomości

Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk ma pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2. Badanie wykonał zaraz po powrocie z 3-tygodniowego urlopu nad morzem.

Nadchodzi upał. Przed nami gorące dni i tropikalne noce

2020-08-07 Wiadomości

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie ostrzega przed upałami. Temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza mogą utrzymywać się od dzisiaj do niedzieli, 9 sierpnia. Wyraźnie cieplejsze będą także noce - temperatura nie powinna spaść poniżej 20 stopni.

Pomysł na weekend

2020-08-07 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Nie wiesz, czy coś ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.

Przestępca seksualny z Pakistanu opuści Polskę. Został deportowany zaraz po wyjściu z tarnowskiego więzienia

2020-08-07 Wiadomości

41-letni Pakistańczyk, po odsiedzeniu w tarnowskim więzieniu 2-letniego wyroku za przestępstwo na tle seksualnym, musiał opuścić Polskę. Przez 5 lat nie wjedzie też na teren strefy Schengen.

W centrum Tarnowa robotnicy odkopali niewybuch. Militarnych pamiątek było jednak więcej

2020-08-06 Kronika 112

Podczas prac przy budowie Muzeum Armii Krajowej przy ul. Mościckiego w Tarnowie, robotnicy znaleźli niewybuch. Po interwencji saperów okazało się, że wojennych pamiątek było tam znacznie więcej. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

Tarnów zachęca do zbierania deszczówki

2020-08-06 Wiadomości

200 tysięcy złotych przeznaczy w tym roku Tarnów na program małej retencji. Mieszkańcy, którzy zdecydują się zatrzymać deszczówkę mogą liczyć na 60 proc. kosztów zakupu lub budowy przydomowego zbiornika.

Księża zmienią parafie. Biskup ogłosił decyzje personalne

2020-08-06 Wiadomości

Tarnowska kuria diecezjalna ogłosiła listę zmian wikariuszowskich. Jest także jedna nominacja proboszczowska. Nowi wikariusze pojawią się m.in. w trzech tarnowskich parafiach: pw. bł. Karoliny, pw. Miłosierdzia Bożego oraz w Mościcach. Poniżej pełna lista zmian.