Polecane
40-letni Ukrainiec ukradł samochód swojego pracodawcy, a potem w nim zasnął. Był kompletnie pijany

2023-03-28 Kronika 112

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu Ukraińcowi. Mężczyzna ukradł i uszkodził samochód swojego pracodawcy. Gdy okazało się, że łup ma pusty bak, złodziej pojechał na stację benzynową i tam... uciął sobie drzemkę. Z błogiego snu obudzili go policjanci.

Klub piłkarski z gminy Tarnów ma nowe wiaty dla zawodników. Wykonali je więźniowie

2023-03-28 Wiadomości

Na boisku Klubu Sportowego Tarnowiec (gmina Tarnów) pojawiły się nowe wiaty dla zawodników rezerwowych. Wykonali je więźniowie z Zakładu Karnego w Tarnowie.

Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS

2023-03-28 Wiadomości

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi wiadomościami, które rozsyłają oszuści, by wyłudzić dane. Nie należy klikać w podejrzane linki, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia.

W Mościcach uruchomiono areszt śledczy dla kobiet. Powstanie też nowy pawilon dla recydywistów

2023-03-27 Wiadomości

W Oddziale Zewnętrznym Zakładu Karnego w Tarnowie-Mościcach uruchomiono areszt śledczy dla kobiet. W oficjalnym otwarciu jednostki, a także w podpisaniu umowy na budowę nowego pawilonu zakwaterowania dla osadzonych mężczyzn wziął udział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Małopolski Sejmik jednogłośnie przyjął apel w obronie dobrego imienia Jana Pawła II

2023-03-27 Wiadomości

Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego jednogłośnie przyjęli w poniedziałek "Apel w sprawie poszanowania godności i obrony dobrego imienia świętego Jana Pawła II - Patrona Małopolski". Inicjatywa wyszła od radnych Prawa i Sprawiedliwości.

W Szczucinie oddano do użytku Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek

2023-03-27 Wiadomości

Ponad 10 mln zł kosztowała budowa Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie (pow. dąbrowski). Inwestycja została oficjalnie udostępniona mieszkańcom.

Piosenka jest dobra na wszystko. "Herbatka u Starszych Panów" po raz drugi na scenie CSM

2023-03-27 Kultura

W niedzielę 27 marca Centrum Sztuki Mościce na specjalne życzenie publiczności ponownie zaserwowało „Herbatkę u Starszych Panów”. To powtórka koncertu z lutego br., podczas którego Chór i Orkiestra Rondine pod przewodnictwem Katarzyny Wrony zaprezentowali nietuzinkowe aranżacje piosenek Kabaretu Starszych Panów, przygotowane przez Bartłomieja Szułakiewicza. Zabrzmiały więc najsłynniejsze utwory z dorobku Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, m.in. „Addio pomidory”, „Na całej połaci śnieg”, „Tanie dranie”, czy „Piosenka jest dobra na wszystko”.

Cezary Pazura rozśmieszał publiczność w Centrum Sztuki Mościce

2023-03-27 Kultura

Stand-up Cezarego Pazury zakończył w piątek 24 marca pierwszą edycję Festiwalu Humoru FunFest w Centrum Sztuki Mościce. Po występie aktor rozdawał autografy i pozował do zdjęć z fanami. Wydarzenie zwieńczył pokaz kultowej komedii Juliusza Machulskiego "Kiler". Zobaczcie zdjęcia.