Polecane
"W Polskę idziemy, nim pierwsza seta zaszumi w głowie..." Spektakl "Pijacy" w trzecim dniu festiwalu Talia

2023-09-24 Kultura

W tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego trwa XXVII Festiwal Komedii Talia. W niedzielę (24 września) widzowie obejrzeli spektakl "Pijacy" Teatru Bagatela w Krakowie. W wyreżyserowanej przez Artura W. Barona sztuce, opartej na oświeceniowej komedii Franciszka Bohomolca, teksty staropolskie przeplatają się z prozą mistrza pijackiej literatury - Jerzego Pilcha, ale też z współczesnymi piosenkami m.in. Kazika, Wojciecha Młynarskiego czy Szwagra Kolaski. Wszystko to podlane jest humorem, dowcipnymi dialogami, ale też gorzką refleksją. Obejrzyjcie zdjęcia.

Zakończenie sezonu motocyklowego w Tarnowie bez tradycyjnej parady. Były za to inne atrakcje

2023-09-24 Wiadomości

Deszczowa aura towarzyszyła zakończeniu tegorocznego sezonu motocyklowego w Tarnowie. Z powodu kapryśnej pogody, msza święta, która do tej pory odbywała się na placu przy al. Matki Boskiej Fatimskiej w Tarnowie, została przeniesiona do pobliskiego kościoła św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej. Zrezygnowano również z tradycyjnej parady ulicami miasta. Jak co roku, nie zabrakło natomiast ciekawych pojazdów. Największe wrażenie zrobił samochód typu hot rod, zbudowany z kilku różnych aut. Zobaczcie zdjęcia.

Niedziela z seniorami na Targu Regionalnym w Tarnowie

2023-09-24 Wiadomości

Przetwory, miody, soki, syropy, sery, swojskie wędliny, chleby na zakwasie i wiele innych specjałów można było zakupić na niedzielnym Targu Regionalnym przy ul. Giełdowej w Tarnowie. Tym razem organizator wydarzenia, czyli Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego, zaprosił też na spotkanie z kuchnią seniora. Dla starszych osób przygotowano szereg atrakcji, m.in. warsztaty z układania zbilansowanego jadłospisu, degustację potraw i produktów fermentowanych oraz prelekcję dietetyka.

Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unia Tarnów zwyciężyli po zaciętej walce z Legionowem

2023-09-23 Sport

W meczu 6. serii spotkań ORLEN Superligi Grupa Azoty Unia Tarnów podejmowała u siebie drużynę ZEPTER KPR Legionowo. W trakcie rywalizacji nie zabrakło nerwów i emocji. Ostatecznie z pojedynku zwycięsko wyszli gospodarze, wygrywając 32:29.

W Tarnowie rozpoczął się XXVII Festiwal Komedii Talia. Mamy dla was konkurs!

2023-09-23 Kultura

Premierowy spektakl Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie „Kolacja dla głupca" Francisa Vebera w reżyserii Tadeusza Łomnickiego zainaugurował w piątek 27. edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia. Przed nami kolejne festiwalowe wieczory. Jeżeli jeszcze nie zdążyliście kupić biletów na poszczególne spektakle, przy odrobinie szczęścia możecie je wygrać w naszych konkursach.

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie świętuje jubileusz 30-lecia. Odsłonięto pamiątkową tablicę

2023-09-22 Wiadomości

Jubileusz 30-lecia świętuje Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie. Z tej okazji, w piątek 22 września, odprawiona została uroczysta msza święta pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, odsłonięto również pamiątkową tablicę.

Zranił nożem sąsiada i groził, że zabije. Zarzuty i areszt dla 39-letniego recydywisty

2023-09-22 Kronika 112

Do tymczasowego aresztu trafił 39-letni mieszkaniec gminy Gręboszów (pow. dąbrowski), który zranił nożem sąsiada, pobił i groził, że go zabije. Mężczyzna siedział już w więzieniu za podobne przestępstwa, wyszedł ponad rok temu.

Zmarł Zbigniew Kłopocki - nestor tarnowskiego teatru, porucznik Armii Krajowej

2023-09-22 Wiadomości

Zmarł Zbigniew Kłopocki - aktor teatralny i filmowy, nestor Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, weteran, porucznik Armii Krajowej. Miał 96 lat.