Polecane
Tarnowskie rowery miejskie zjechały już na zimową przerwę. Tuż przed końcem sezonu uruchomiono dwie nowe stacje

2022-12-01 Wiadomości

30 listopada zakończył się sezon Tarnowskiego Roweru Miejskiego. Od początku marca wypożyczono je ponad 20 tysięcy razy. Najwięcej w stacjach przy dworcu PKP, na placu Kazimierza i przy parku Strzeleckim. Tymczasem kilka dni temu w mieście zamontowano dwie nowe stacje rowerowe.

3 grudnia kolejna „Sobota paszportowa”

2022-12-01 Wiadomości

W najbliższą sobotę 3 grudnia będzie można złożyć wniosek o paszport lub odebrać gotowy dokument. Delegatura Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie (al. Solidarności 5-9) będzie czynna w godz. od 8 do 14.

Najlepsze akcesoria dla początkujących wędkarzy!

2022-12-01 Art. sponsorowany

Bez wątpienia, wędkowanie to czynność bardzo relaksująca i pozwalająca na odprężenie się, a także wytrenowanie swojej silnej woli i cierpliwości. Jeżeli zatem przymierzasz się do rozpoczęcia swojej przygody z wędkowaniem, musisz pamiętać o wyposażeniu się w poszczególne akcesoria, które ułatwią Ci zdobywanie najlepszych okazów ryb!

Nie powiodła się kolejna próba podniesienia podatku od nieruchomości. Władze Tarnowa szykują plan mocnego zaciskania pasa

2022-12-01 Wiadomości

Kolejny już raz tarnowscy radni nie zgodzili się na forsowane przez prezydenta podwyżki podatku od nieruchomości. W myśl projektu uchwały obecnie obowiązujące stawki miały zostać podwyższone do górnych granic ustalonych przez resort finansów na 2023 rok.

Sceny jak z filmu. Atak maczetą i strzały w centrum Tarnowa

2022-12-01 Kronika 112

Tarnowscy policjanci postrzelili agresywnego 20-latka, który zaatakował ich maczetą podczas interwencji na Placu Łaziennym. Okoliczności sprawy wyjaśnia grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratury.

Najpierw rozpacz, potem wielka euforia. Mundialowe emocje w strefie kibica w Mościcach

2022-11-30 Wiadomości

W środowy wieczór w sali widowiskowej Centrum Sztuki Mościce znów zgromadzili się kibice, by wspólnie emocjonować się meczem reprezentacji Polski. Tym razem wybrańcy Czesława Michniewicza zmierzyli się z Argentyną i pomimo tego, że przegrali (0:2), to jednak udało im się przetrwać i awansować do 1/8 finału mistrzostw świata. Wszystko dzięki lepszemu od drużyny Meksyku bilansowi bramek.

Tarnowski MORD zmienił flotę pojazdów egzaminacyjnych. To nadal skody, ale już nie czerwone

2022-11-30 Wiadomości

Na parkingu Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie stoją już nowe samochody egzaminacyjne. Marka pozostała ta sama, jedyną rzucającą się w oczy zmianą jest kolor. Wszystkie skody są granatowe.

„Diabeł nie zna granic”... w teatrze Solskiego

2022-11-30 Kultura

W ramach Festiwalu Sztuki ArtFest znany reżyser animacji Mariusz Wilczyński przedstawił we wtorek w teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie performance „Diabeł nie zna granic”. Artysta wykonał na żywo autorski film animowany, wyświetlany w czasie rzeczywistym na dużym ekranie.