Polecane
Tarnów zdał test IQ i otrzymał certyfikat inteligentnego miasta

2020-01-24 Wiadomości

Tarnów otrzymał certyfikat Smart City, który ocenia poziom zarządzania usługami miejskimi i jakością życia, a także realizowanie rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Certyfikat został wręczony władzom Tarnowa podczas wczorajszej sesji rady miasta przez wiceprezes zarządu Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A., Annę Wyrobę.

Konkurs. Do wygrania bilety na spektakl "Mity greckie"

2020-01-23 Kultura

„Mity greckie” w reżyserii Tomasza Mana to weekendowa propozycja dla dzieci od Teatru Solskiego. Przedstawienie ma charakter rockowego musicalu z piosenkami i muzyką na żywo. Mamy do rozdania pięć dwuosobowych zaproszeń na spektakl.

Ojciec i syn z lasu zrobili sobie wysypisko śmieci. Musieli posprzątać i dostali mandat

2020-01-23 Kronika 112

Ojciec i syn pozbywali się odpadów wywożąc je do lasu. Nie pozostali jednak bezkarni, bo zdradziły ich... własne śmieci. Policjanci znaleźli wśród nich pozostałości przesyłki kurierskiej, na której znajdował się adres. Idąc tym tropem, dotarli do sprawców.

Łukasz Pawlik Quartet zagra w TCK [KONKURS]

2020-01-23 Kultura

W piątek, 24 stycznia w piwnicach TCK wystąpi znakomity skład polskich jazzmanów. Na czele kwartetu stoi Łukasz Pawlik (syn Włodka Pawlika - laureata nagrody Grammy), a wraz z nim zaprezentują się Dawid Główczewski (sax), Paweł Pańta (bas) oraz Cezary Konrad (perk.). Muzycy zagrają materiał ze swojej najnowszej płyty "Long Distance Connections", która ukazała się w 2019 r.

Profesjonalne CV- 5 zasad, których warto przestrzegać

2020-01-23 Art. sponsorowany

Wysyłasz swoje CV już od dłuższego czasu, a ze strony Pracodawców brak odzewu? Masz wrażenie, że znalazłeś ofertę pracy idealnie dopasowaną do Ciebie, a mimo to, Rekruterzy się z Tobą nie kontaktują? Zwiększ swoje możliwości na znalezienie pracy. Stwórz profesjonalne CV, które już od początku zainteresuje Pracodawcę!

Chce by Jezus Chrystus został królem Polski. Radni rozpatrzą petycję

2020-01-23 Wiadomości

Renata Sutor, prawniczka z Rabki-Zdroju taśmowo wysyła do wszystkich samorządów petycję w sprawie dokonania pełnej intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski. Petycja taka wpłynęła między innymi do starosty tarnowskiego i do rady miasta Bochnia. Bocheńscy rajcy rozpatrzą ją podczas najbliższej sesji.

Ferie w bibliotece

2020-01-23 Kultura

Zbliżające się ferie zimowe to dobra okazja do skorzystania z oferty przygotowanej przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej. Każda z filii przygotowała ciekawy program, począwszy od planszowisk po warsztaty rękodzieła. Pierwsze zajęcia odbędą się 27 stycznia.

Centrum Sztuki Mościce poszukuje wolontariuszy wśród seniorów

2020-01-23 Wiadomości

"Jeśli jesteś osobą w sile wieku, masz czas, lubisz spotykać się z ludźmi i lubisz kulturę, zgłoś się na wolontariat do Centrum Sztuki Mościce!" - zachęcają koordynatorzy programu dedykowanego osobom 50+. Spotkanie inauguracyjne odbędzie się w czwartek, 13 lutego o godz. 12 w siedzibie CSM.