Polecane
Roman Ciepiela apeluje o przełożenie wyborów prezydenckich. Zapowiada też poważne zmiany w budżecie miejskim

2020-03-31 Wiadomości

Z powodu epidemii koronawirusa opozycja domaga się przełożenia terminu planowanych na 10 maja wyborów prezydenckich. Głos w sprawie zabrał też prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Kolejne zakażenia w regionie. Dwa nowe przypadki w powiecie brzeskim i jeden w dąbrowskim

2020-03-30 Wiadomości

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w powiecie brzeskim, gdzie łącznie jest już 12 chorych. Testy potwierdziły też zakażenie u kolejnego mieszkańca powiatu dąbrowskiego - to już 5 przypadek na Powiślu.

Uciekał przed policją i doprowadził do groźnej kolizji

2020-03-30 Kronika 112

Do groźnej kolizji doszło w niedzielę na granicy Szynwałdu i Skrzyszowa. Kierujący seatem 20-latek najpierw nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, a później doprowadził do zderzenia z oplem. Okoliczności zdarzenia wyjaśni tarnowski sąd, do którego trafił wniosek o ukaranie sprawcy.

Posypały się mandaty za złamanie zakazu zgromadzeń

2020-03-30 Kronika 112

Tarnowska policja ukarała mandatami 26 osób, które wbrew zakazowi w słoneczny weekend wyszły z domu spotkać się w grupie znajomych.

Centrum Zdrowia Tuchów szuka wolontariuszy do pomocy w związku z koronawirusem

2020-03-30 Art. sponsorowany

W sytuacji zagrożenia koronawirusem trwają społeczne akcje szycia maseczek, czy wykonywania przyłbic dla służby zdrowia. Wiele osób chciałoby pomóc personelowi medycznemu pracującemu na pierwszej linii zagrożenia epidemicznego. Centrum Zdrowia Tuchów, prowadzące jedyny szpital rodzinny w powiecie tarnowskim szuka wolontariuszy do wsparcia codziennej pracy.

Lekarze i pielęgniarki z brzeskiego szpitala zakażeni. Kolejne oddziały zamknięte

2020-03-30 Wiadomości

Koronawirus uderzył w personel szpitala powiatowego w Brzesku. W związku z tym w trybie pilnym zamknięto kolejne oddziały lecznicy.

Darmowa pomoc psychologa w czasie epidemii

2020-03-30 Wiadomości

W związku z epidemią koronawirusa, diecezjalna Fundacja „Auxilium” uruchomiła specjalną, darmową pomoc psychologiczną. Konsultacje będą odbywały się telefonicznie.

Nie żyje Krzysztof Penderecki. Kompozytor miał 86 lat

2020-03-30 Wiadomości

W niedzielę 29 marca po długiej i ciężkiej chorobie zmarł prof. Krzysztof Penderecki - wybitny kompozytor, dyrygent i pedagog. Miał 86 lat.