Polecane
Dachowanie na A4. Nastolatka z poważnym urazem nogi trafiła do szpitala

2020-10-21 Kronika 112

13-letnia dziewczynka została poważnie ranna w wypadku, do którego doszło we wtorek późnym wieczorem na 461 kilometrze tarnowskiego odcinka autostrady A4. W miejscowości Rzezawa zderzyły się dwa samochody, jeden z nich dachował.

Tarnów. Chińczyk nielegalnie zatrudniał swojego rodaka w sklepie z odzieżą

2020-10-21 Wiadomości

Prowadzący sklep w Tarnowie Chińczyk zatrudniał swojego rodaka bez wymaganego zezwolenia i umowy - wynika z kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy straży granicznej. Mężczyźnie grozi kara grzywny nawet do 30 tysięcy złotych.

Gdzie zrobić bezpłatne badanie oświetlenia pojazdu w naszym mieście?

2020-10-22 Art. sponsorowany

Sezon jesienno-zimowy to czas, kiedy szybciej zapada zmrok, a zjawiska atmosferyczne znacząco ograniczają widoczność na drodze. Jest to okres, w którym szczególnie powinniśmy zadbać o stan oświetlenia w pojazdach.

Uwaga kierowcy: utrudnienia na drodze 977. Rolnicy protestują przeciwko "piątce dla zwierząt"

2020-10-21 Wiadomości

Dziś w całej Polsce rolnicy organizują protesty przeciwko tzw. piątce dla zwierząt. Nie ominą one również dróg powiatu tarnowskiego. Kierowców czekają poważne utrudnienia na drodze W 977.

W Tarnowie uruchomiono kolejny punkt pobierania wymazów

2020-10-21 Wiadomości

W Tarnowie przy ul. Westerplatte uruchomiony został dziś kolejny punkt pobierania wymazów do testów w kierunku COVID-19.

Listopadowa kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków w tym roku bez wolontariuszy

2020-10-21 Wiadomości

Bez udziału wolontariuszy odbędzie się tegoroczna kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków - tak zdecydował Komitet Opieki nad Starym Cmentarzem w Tarnowie.

Eksperci: w czasie pandemii regularny ruch wspiera odporność fizyczną i psychiczną

2020-10-21 Wiadomości

Osoby regularnie uprawiające sport rzadziej zapadają na infekcje górnych dróg oddechowych, są też mniej narażone na zgon z powodu grypy czy zapalenia płuc – przypominają eksperci. Dlatego ich zdaniem aktywność fizyczna podczas pandemii to podstawa profilaktyki zdrowotnej.

Dramatyczne dane: 9 ofiar śmiertelnych koronawirusa w Tanowie. Małopolska znów na czele zakażeń

2020-10-20 Wiadomości

Służby wojewody małopolskiego poinformowały o kolejnych 1492 przypadkach Covid-19 w regionie, z czego 45 w Tarnowie. Przekazano także informację o śmierci 9 mieszkańców Tarnowa i 2 powiatu tarnowskiego.