Polecane
"Bombowa" interwencja w Wojniczu

2019-03-22 Kronika 112

Kłótnia pomiędzy dwojgiem braci z Wojnicza o utrudnianie przejazdu przez posesję, podczas której interweniowali wezwani przez nich policjanci, zakończyła się dla jednego z nich w areszcie.

Pomysł na weekend

2019-03-22 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Nie wiesz, czy coś ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.

Czasopisma PWSZ docenione. Ponad 120 tys. zł od ministerstwa

2019-03-22 Wiadomości

Ponad 120 tys. zł dotacji na rozwój czasopism wydawanych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie przekazało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczelnia skutecznie aplikowała o środki w ramach działalności upowszechniającej naukę i znalazła się w gronie najlepszych szkół wyższych, których projekty zostały zakwalifikowane do finansowania w 2019 r.

Kobieta oszukana metodą na hakera. Straciła ponad 90 tys. zł.

2019-03-21 Kronika 112

Niestety, pomimo apeli i ostrzeżeń ze strony policji, mundurowi wciąż otrzymują zgłoszenia o udanych oszustwach. W poniedziałek 54-letnia mieszkanka Tuchowa została oszukana metodą "na hakera". Straciła ponad 90 tysięcy złotych. Policjanci po raz kolejny apelują o czujność i rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych.

Nad ulicą Piekarską zawisło... wiosenne pranie

2019-03-21 Wiadomości

Dziś pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa. Data nie jest przypadkowa, ponieważ zespół Downa związany jest z obecnością dodatkowego, trzeciego chromosomu 21. Z tej okazji Galeria Aniołowo, Lavenlove oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Tarnowie zorganizowały integracyjny happening "Pranie Sztuki Po Zimie", a nad urokliwą ulicą Piekarską zawisło wiosenne pranie.

Po e-receptach czas na e-skierowania

2019-03-21 Wiadomości

Czy tarnowskie placówki medyczne będą brały udział w ministerialnym pilotażu e-skierowania? Wygląda na to, że tak. W środę w Sali Lustrzanej odbyło się spotkanie informacyjne dla przedstawicieli podmiotów leczniczych, dotyczące możliwości wdrożenia nowoczesnych usług cyfrowych: e-skierowania oraz e-recepty.

Małopolscy terytorialsi złożą przysięgę

2019-03-22 Wiadomości

W niedzielę 24 marca w podkrakowskiej Rząsce słowa roty przysięgi wojskowej wypowie około 90 żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Będzie to pierwsza w tym roku przysięga wojskowa w Brygadzie.

Ułatwienia dla zdających w MORD

2019-03-21 Wiadomości

Dyrektor Paweł Gurgul wprowadził zmiany w funkcjonowaniu Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie. Celem jest zwiększenie dostępności usług placówki i komfortu osób zdających egzaminy na prawo jazdy.