Polecane
Utrudnienia komunikacyjne związane z remontem ul. Krasińskiego

2022-05-17 Wiadomości

Z powodu trwającego remontu ulicy Krasińskiego, na jeden dzień ponownie zmieni się kurs niektórych linii autobusowych w Tarnowie. Zmiana trasy będzie miała miejsce 18 maja, czyli w środę.

Ministerialne dofinansowanie na remont cmentarza wojennego w Koszycach Małych

2022-05-17 Wiadomości

Gmina Tarnów pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na remont cmentarza z czasów I wojny światowej w Koszycach Małych. Prace mają ruszyć w tym roku.

Miasto dostało prawie 4,4 mln zł dofinansowania na remont ul. Szkotnik

2022-05-17 Wiadomości

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie otrzymał prawie 4,4 mln zł na modernizację ulicy Szkotnik. Dofinansowanie pochodzi z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury.

Próba samobójcza w Zgłobicach. Desperat chciał skoczyć z mostu

2022-05-17 Kronika 112

Policjanci z Wojnicza niemal w ostatniej chwili uratowali mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo skacząc z mostu w Zgłobicach.

Nie do końca trzeźwy poranek na drogach powiatu tarnowskiego

2022-05-16 Kronika 112

W poniedziałek na terenie powiatu tarnowskiego policja przeprowadziła akcję „Trzeźwy poranek”. W ciągu zaledwie trzech godzin funkcjonariusze drogówki zatrzymali aż pięciu kierowców, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. - Wobec czterech z nich wszczęte zostało postępowanie o naruszenie artykułu kodeksu karnego - informuje policja.

Cyrkowa "Niedziela z Tatusiem" w Centrum Sztuki Mościce

2022-05-16 Wiadomości

Gry, zabawy, konkursy z nagrodami, animacje a także występy Cyrku O`Bimbolando. Niedzielne przedpołudnie w Centrum Sztuki Mościce należało do dzieci i ich tatusiów. Zobaczcie zdjęcia.

W Tarnowie działa Centrum Informacyjno-Interwencyjne dla uchodźców z Ukrainy

2022-05-16 Wiadomości

W Tarnowie powstało Centrum Informacyjno-Interwencyjne dla Ukraińców. W nowo otwartej placówce obywatele zza wschodniej granicy mogą liczyć na natychmiastowe i bezpłatne wsparcie w języku ukraińskim. Za jej prowadzenie odpowiadają Caritas Diecezji Tarnowskiej i Fundacja „Auxilium”.

Szczypiorniści Grupy Azoty Unia Tarnów zostają w PGNiG Superlidze

2022-05-16 Sport

Po pełnym emocji meczu o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej to Grupa Azoty Unia Tarnów okazała się lepsza i pokonała Handball Stal Mielec 24:20. Najlepszym strzelcem meczu został Taras Minotskyi z 6 trafieniami na swoim koncie, a MVP meczu został wybrany Patryk Małecki.