Polecane
PiS przedstawiło kandydata na prezydenta Tarnowa. "Jestem człowiekiem do zadań specjalnych"- mówi o sobie Henryk Łabędź

2024-02-27 Wiadomości

Henryk Łabędź, obecny prezes Zakładów Mechanicznych w Tarnowie jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta Tarnowa w kwietniowych wyborach samorządowych - ogłosiła Anna Pieczarka podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek (27 lutego) w samo południe na tarnowskim rynku. Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało również kandydatów w wyborach do Rady Miejskiej.

Policjant i ochroniarz złapali złodzieja alkoholi. Uciekał z trzema butelkami whisky

2024-02-27 Kronika 112

Tarnowski policjant wspólnie z ochroniarzem po krótkim pościgu ujęli złodzieja, który w jednym z marketów w Mościcach ukradł alkohol. W rękach trzymał dwie litrowe butelki whisky, a za pazuchą miał schowaną trzecią. Towar wrócił na sklepowe półki, a złodziej został ukarany mandatem karnym.

"Biskup Artur Ważny jest odważny!" Sprzeciw wobec zamiatania pod dywan afer pedofilskich w Kościele

2024-02-27 Wiadomości

"Brak mi słów... Pomieszane ze sobą gniew, złość, wstyd... Brak zgody. Modlę się... Jeszcze raz prezentuję "talerz skrzywdzonych". Tym razem publicznie. Solidaryzuję się z osobami skrzywdzonymi w Kościele. Znów niewidzianymi, dokrzywdzonymi...Modlę się za Was. I...przepraszam +" - napisał bp Artur Ważny. To reakcja na rezygnację metropolity szczecińsko-kamieńskiego, arcybiskupa Andrzeja Dzięgi i jego lakoniczny list do kapłanów, nie wskazujący faktycznych powodów tej decyzji.

Jaki prezent wybrać z okazji komunii dziecka?

2024-02-27 Art. sponsorowany

Pierwsza komunia to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Przede wszystkim jest to przeżycie duchowe. Jednak jest to też dzień, w którym dziecko otrzymuje uroczyste podarunki. Będąc gościem komunijnym, często zastanawiamy się co wręczyć dziecku. Prezent przede wszystkim powinien cieszyć obdarowanego, warto jednak też zadbać o to, by był mądrym i rozsądnym wyborem.

"Zarzuty mają charakter polityczny i pomawiający. Jestem niewinny". Roman Łucarz wydał oświadczenie

2024-02-27 Wiadomości

"Zarzuty sformułowane przez Prokuratura Prokuratury Okręgowej w Krakowie są nieprawdziwe. Mają one wyłącznie charakter polityczny, pomawiający i uchybiający godności urzędu Starosty powiatu tarnowskiego" - zapewnia starosta tarnowski Roman Łucarz w oświadczeniu wydanym w związku z zastosowaniem wobec niego tymczasowego aresztowania oraz przedstawieniem zarzutów w śledztwie dotyczącym przejęcia majątku podopiecznego DPS przez gminę Szerzyny.

Sławomir Kolasiński odwołany z funkcji skarbnika miasta. Jest następca

2024-02-27 Wiadomości

Tarnowscy radni odwołali Sławomira Kolasińskiego z funkcji skarbnika miasta. Powołali również nowego skarbnika. Została nim jego dotychczasowa zastępczyni - Halina Tokarz-Jarosz.

Cztery "Białe Soboty" w szpitalu św. Łukasza. Bezpłatne badania i konsultacje już od 2 marca

2024-02-26 Wiadomości

Szpital św. Łukasza w Tarnowie organizuje w marcu "Białe Soboty", podczas których będzie można skorzystać z porad, konsultacji, a także wykonać badania profilaktyczne.

Ostatni spacer po wystawie „Najbliżej”. Ekspozycja czynna jeszcze przez kilka dni

2024-02-26 Kultura

Krzysztof Maniak oprowadzał w niedzielę po wystawie "Najbliżej", prezentowanej w Biurze Wystaw Artystycznych. Wydarzeniu towarzyszyła projekcja filmu o Nicku Terrym.