Polecane
Policyjny bat na piratów drogowych. Specgrupa SPEED już w Tarnowie

2019-07-19 Wiadomości

Na małopolskie drogi wyjechała dziś specjalna grupa policji SPEED, która w superszybkich samochodach marki BMW z wideorejestratorami będzie ścigać piratów drogowych. Policjanci ze specgrupy będą także zajmować się monitorowaniem internetu i wyszukiwaniem wpisów oraz informacji mówiących m.in. o organizowaniu nielegalnych wyścigów lub innych agresywnych zachowań na drodze.

Wystawa inaugurująca obchody 100-lecia policji

2019-07-19 Wiadomości

Od wczoraj w Muzeum Okręgowym w Tarnowie można oglądać wystawę z okazji 100-lecia powstania policji w Polsce.

Tarnowianie w polskiej delegacji na festiwalu filmowym w Giffoni

2019-07-19 Kultura

Festiwal filmowy w miasteczku Giffoni Valle Piana, położonym w rejonie Kampanii na południu Włoch co roku przyciąga tłumy dzieci i młodzieży z całego świata. Od 2012r. Tarnowskie Centrum Kultury jest jedyną instytucją z Polski, która przywozi ze sobą członków międzynarodowego jury.

Nowe ogrody na małopolskim szlaku

2019-07-19 Wiadomości

Kolejne unikatowe obiekty dołączyły do Małopolskiego Szlaku Ogrodów. Na mapie tej niezwykłej inicjatywy pojawiły się: Park Strzelecki w Tarnowie z budowanym ogrodem sensorycznym, Ogród Trzy Siostry w Zalasowej (powiat tarnowski), Ogródki Działkowe nad Rudawą w Krakowie, Ogród Pałacu Goetzów Okocimskich w Brzesku oraz Ogrody Królowej Bony na Zamku Królewskim w Niepołomicach. Małopolski Szlak Ogrodów rozwija się i tętni życiem podczas dni otwartych. Przed nami szereg tego typu wydarzeń, na czele z biciem rekordu Guinnessa w Ogrodzie Pełnym Lawendy.

„Powstanie Pokoleń” - wspólne śpiewanie 1 sierpnia

2019-07-19 Wiadomości

„Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci”, ale także "Skiera, motyka" czy "Tera je wojna" - te i inne piosenki z czasów II wojny światowej zaśpiewają tarnowianie 1 sierpnia w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pod Pałacykiem w Parku Strzeleckim odbędzie się tradycyjnie wielopokoleniowe śpiewanie pod nazwą "Powstanie Pokoleń". Uczestnicy spotkania otrzymają bezpłatne śpiewniki.

Chcesz zobaczyć Tarnów w programie “Polska z góry”? Zagłosuj

2019-07-18 Wiadomości

Kojarzycie popularną serię "Polska z góry", którą emituje Planete+? Kanał ogłosił plebiscyt, w którym główną nagrodą będzie prezentacja zwycięskiej miejscowości z lotu ptaka w specjalnym wydaniu programu. W zabawie bierze udział również Tarnów.

Stanisław Klimek w zarządzie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski

2019-07-18 Wiadomości

Tarnowski radny Stanisław Klimek został wybrany do zarządu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, największej polskiej regionalnej organizacji samorządowej, zrzeszającej blisko 100 gmin i powiatów. - Jestem zaszczycony, a równie ważne jest dla mnie to, że w zarządzie stowarzyszenia reprezentuję Tarnów – podkreśla Stanisław Klimek.

Kiermasz używanych książek w Bema20

2019-07-19 Wiadomości

Posiadasz w swojej biblioteczce książki, których już nie zamierzasz czytać? Świetnie się składa – przynieś je do Fundacji Bema20 i wymień na inne tytuły. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy.