Polecane
Groźna kraksa podczas wyprzedzania. Auto wylądowało w rowie

2024-06-12 Kronika 112

Dwie osoby zostały ranne w groźnie wyglądającej kolizji, do której doszło w środę, 12 czerwca tuż po godzinie 6 rano na drodze krajowej 73 w miejscowości Breń (gm. Lisia Góra). Zderzyły się dwa samochody osobowe, z których jeden dachował w rowie.

W Zakliczynie prelegowali o 35-leciu demokratycznego przełomu w Polsce

2024-06-12 Wiadomości

W zakliczyńskim ratuszu odbyła się sesja popularno-naukowa pn. „35-lecie demokratycznego przełomu w Polsce”, nawiązująca do niedawnej rocznicy pierwszych po II wojnie światowej częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, które te przemiany zapoczątkowały. Oprócz prelekcji i dyskusji zaprezentowano też film dokumentalny o śp. Stanisławie Chrobaku, legendzie rolniczej „Solidarności” z ziemi tarnowskiej. Pokazana została też wystawa archiwalnych wydawnictw, plakatów, ulotek i dokumentów z czasów przemian.

Agencja statystów Opole - profesjonalne wsparcie dla Twoich projektów filmowych i reklamowych

2024-06-12 Art. sponsorowany

W dobie dynamicznego rozwoju branży filmowej i reklamowej, poszukiwanie profesjonalnych statystów stało się nieodzownym elementem sukcesu każdego projektu. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej działalności agencji, korzyściom płynącym ze współpracy oraz dlaczego warto zdecydować się na jej usługi.

Znów gorąco wokół obwodnicy Tarnowa. Nowe warianty drogi spotkały się z protestami mieszkańców i samorządów

2024-06-12 Wiadomości

"Ze zdumnieniem zapoznaliśmy się z nową propozycją przebiegu wschodniej obwodnicy Tarnowa. Przedstawione cztery warianty jej budowy są dla nas absolutnie nie do przyjęcia. Nie ma na to naszej zgody!" - oświadczyli wójtowie Lisiej Góry i Skrzyszowa. Protestują również mieszkańcy, ponieważ trasa ma przebiegać w pobliżu ich domów.

Pacjent szpitala psychiatrycznego uciekł z karetki i... poprosił policjanta o zamówienie taksówki

2024-06-12 Kronika 112

Tarnowska policja została wezwana do nietypowej interwencji. Pacjent transportowany karetką do szpitala psychiatrycznego w Tarnowie, pod pretekstem skorzystania z toalety, uciekł ratownikom medycznym. Miał jednak wyjątkowego pecha - wpadł prosto w ręce policjanta po służbie.

Senny koszmar kierowcy skody. Przysnął za kierownicą i nagle znalazł się w Wątoku

2024-06-11 Kronika 112

O włos od tragedii przy ul. Tuchowskiej w Tarnowie. 40-letni kierowca skody stracił panowanie nad samochodem i wpadł do Wątoku. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że najprawdopodobniej na moment przysnął.

Metoda "na wypadek" wciąż popularna. 80-latka straciła wszystkie oszczędności

2024-06-11 Kronika 112

14 tysięcy złotych straciła 80-letnia kobieta, która uwierzyła w wymyśloną przez oszustów historię o wypadku siostrzenicy. Policja pracuje nad ustaleniem tożsamości przestępców.

W wakacje tarnowscy uczniowie popływają za 4 zł. Ale tylko w wybrane dni

2024-06-11 Wiadomości

W wybrane dni wakacji uczniowie tarnowskich szkół będą mogli skorzystać z miejskich basenów za symboliczną opłatą. Wystarczy, że pokażą ważną legitymację szkolną.