Akademia Budowy w Krakowie (artykuł sponsorowany)
access_time 2016-07-27 12:11:00
Akademia Budowy to cykl konferencji skierowanych do inwestorów planujących budowę domu. Jej celem jest przygotowanie uczestników do realizacji inwestycji budowlanej. Najbliższa Akademia Budowy odbędzie się 17 września w Krakowie.

W Polsce od lat najpopularniejszym sposobem stawiania domów jest system gospodarczy. Jego popularność w dużej mierze wynika z potencjalnych oszczędności, jakie są kojarzone z organizowaniem budowy własnymi siłami. Budując w ten sposób, inwestorzy sami zatrudniają kolejnych wykonawców, nadzorują ich pracę, kupują materiały. Trudno jednak wyobrazić sobie realizację tych wszystkich zadań bez odpowiedniego przygotowania, a tego ostatniego początkującym inwestorom zazwyczaj brakuje. - Zgodnie ze znanym powiedzeniem, pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a dopiero trzeci dla siebie. Mało kto ma jednak czas i fundusze, aby tak długo się edukować. Przygotowaliśmy więc cykl konferencji, które mają przyspieszyć ten proces. Mają pomóc uczestnikom przygotować się do inwestycji budowlanej, aby w efekcie już ten pierwszy dom okazał się domem marzeń – mówi Przemysław Klein, dyrektor firmy Tooba.pl oferującej gotowe i indywidualne projekty domów i garaży, która jest organizatorem wydarzenia.

Pierwszy problemy i wątpliwości pojawiają się już podczas wybierania projektu domu. Architekci z firmy Tooba.pl podkreślają, że jest to kluczowy moment dla dalszych losów inwestycji, który wymaga podjęcia wielu istotnych decyzji. Dlatego też każdą Akademię Budowy otwiera wystąpienie na temat projektów gotowych i projektów indywidualnych, adaptacji tych pierwszych, analizy funkcjonalnej budynku, a także procedur formalno-prawnych oraz ograniczeń wynikających z zapisów prawa miejscowego. Podczas Akademii Budowy można również poznać konkretne rozwiązania stosowane w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym. W trakcie krakowskiej konferencji liderzy z branży budowlanej przedstawią m.in. możliwości wykorzystania systemów dachowych, opowiedzą o różnicach pomiędzy prefabrykowaną więźbą dachową a konstrukcją ciesielską. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, jak kupować okna, czym kierować się podczas wybierania bramy garażowej, a także jak skutecznie ocieplić dach oraz czy warto ogrzewać dom pompą ciepła.

W ramach Akademii Budowy odbędą się nie tylko wykłady, ale będzie też czas na indywidualne konsultacje oraz pokazy murowania. Spotkanie będzie więc stanowiło okazję do rozwiania wielu wątpliwości jeszcze zanim inwestycja znajdzie się w fazie realizacji. Na pytania inwestorów będą czekać: architekt, kosztorysant, konstruktor, kierownik budowy, architekt wnętrz oraz liderzy rynku budowlanego. Uczestnicy Akademii, którzy zechcieliby wraz z architektem przeanalizować możliwości zabudowy wybranej działki, powinni zabrać ze sobą mapkę do celów projektowych, wyrys i wypis z gruntów oraz decyzję o warunkach zabudowy. Z przedstawicielami czołowych firm będą mogli natomiast przedyskutować dobór konkretnych rozwiązań.

Krakowska Akademia Budowy odbędzie się 17 września w Tauron Arenie. Rejestracja uczestników jest prowadzona na stronie: http://akademiabudowy.pl/krakow.

Komentarze...