II Urodzinowy Bieg Miasta Pilzna
access_time 2016-09-16 11:20:00
Oprócz biegu głównego na 10 kilometrów przygotowano 3,5-kilometrowy dystans dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach aktywnych.

W najbliższą niedzielę, 18 września, odbędzie się druga edycja imprezy. Uczestnicy zmierzą się z niełatwą, dziesięciokilometrową trasą (95% asfalt, 5% bruk, liczne podbiegi).  W imprezie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie oraz ci, którzy do dnia zawodów ukończą 16 lat (za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego). Warunkiem uczestnictwa jest również stałe lub czasowe zamieszkanie na terenie Unii Europejskiej.

Zapisy oraz opłaty odbywają się poprzez stronę www.timekeeper. pl do wyczerpania limitu zgłoszeń (250 osób). Dla osób niepełnosprawnych na wózkach uczestnictwo jest darmowe. W dniu zawodów zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Start i meta zlokalizowane będą na pilźnieńskim rynku. Biuro zawodów czynne będzie w dniu wydarzenia od godziny 11.00 i będzie się mieściło w Hali Sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Pilźnie przy ulicy Lwowskiej 14. Zawodnicy otrzymają chipy, za pomocą których prowadzony będzie elektroniczny pomiar czasu.

Program zawodów:
13.35 - wspólna rozgrzewka,
13.50 - oficjalne otwarcie imprezy i powitanie uczestników,
13.58 - "Mini Dyszka" czyli bieg dla osób niepełnosprawnych na dystansie 3,5 km,
14.00 - bieg główny na dystansie 10 km,
16.30 - dekoracja zwycięzców.

Klasyfikacja prowadzona będzie w następujących kategoriach:
- OPEN - klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn,
- KATEGORIE WIEKOWE dla każdej płci - K i M 16-35, K i M 36+,
- kategoria osób niepełnosprawnych (wózki aktywne z napędem bezpośrednim),
- najlepsza mieszkanka i mieszkaniec Miasta i Gminy Pilzno.

Za miejsca na podium w każdej kategorii przewidziano nagrody. Ponadto odbędzie się losowanie nagród dla zawodników, a każdy, kto ukończy zmagania otrzyma medal oraz ciepły posiłek na mecie.

Wyniki zostaną udostępnione przez organizatorów na stronie www.pilzno.um.gov.pl.

Zawody odbędą się bez względu na warunki atmosferyczne.

 

Komentarze...