Rekordowy wynik WOŚP, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-03-08 10:35:00
Osuwisko zabiera im drogę. Ile poszło na wycinkę drzew? Powraca pomysł spalarni śmieci - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej..

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Ile poszło na ścięcie?        

Nie wiadomo, ile drzew wycięli tarnowianie po wejściu w życie zliberalizowanego prawa o ochronie przyrody. Pocieszające, że zieleń masowo nie znika z miejskiego krajobrazu, ale magistraccy urzędnicy podkreślają, że jeśli nie zmienią się przepisy, zjawisko może wkrótce przybrać na sile.

  • Idziemy do psychiatry        

Przybywa tarnowian z zaburzeniami psychicznymi. – To nie są dziwne stany, lecz nadmierne podenerwowanie, trudności w zasypianiu czy problemy z koncentracją. Mogą dotknąć każdego – przekonują psychiatrzy. Tymczasem miejskiej opiece psychiatrycznej jeszcze daleko do ideału. Na wizytę u lekarza w poradni pacjenci czekają od 22 do 88 dni, a na najbliższy wolny termin przyjęcia na dziennym oddziale psychiatrycznym można liczyć dopiero za cztery miesiące.

  • Powraca pomysł budowy spalarni śmieci        

Wkrótce minie sześć lat od pojawienia się koncepcji wybudowania zakładu termicznej utylizacji odpadów w Tarnowie. Mimo to spalarni ciągle nie ma. Im więcej czasu upływało od przedstawienia pomysłu, tym coraz mniejsze wydawały się szanse jego realizacji.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Apelację Ryszarda Ścigały rozpatrzy sąd w Tarnowie

Rozprawa apelacyjna byłego prezydenta Tarnowa i trzech innych osób odbędzie się 23 czerwca. Z orzekania wyłączyło się czterech sędziów. Tarnowski sąd miał wątpliwości, czy rozpatrywanie apelacji Ryszarda Ścigały przez miejscowych sędziów, nie zostanie - w społecznym odbiorze - potraktowane jako nieobiektywne. Dlatego zwrócił się o rozpoznanie tych kwestii przez Sąd Najwyższy. Ten uznał, że nie ma ku temu przeszkód, aby apelacja była osądzana w Tarnowie . 

  • Znowu rozkopią ulicę Krakowską

Kolejny remont reprezentacyjnej ulicy centrum Tarnowa rozpocznie się jeszcze przed wakacjami. Granit zastąpi sypiącą się kostkę porfirową, ale tylko na jezdni. Później będzie remont parkingów.

  • WOŚP zebrał ponad 105 mln. Absolutny rekord!

Polacy obdarowali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy ponad 105 milionami zł. W sztabie „Gazety Krakowskiej” też padł rekord. Między innymi dwukrotnie został wylicytowany dzień z Donaldem Tuskiem w Brukseli za kwotę 740 tysięcy złotych.

  • Osuwisko zabiera im drogę

Zapadający się asfalt o mały włos nie doprowadził do tragedii. Samochód wylądował w leśnym rowie. Kierowcy zgłaszali drogowcom problem, ale ci uznali, że nie ma potrzeby odgradzać tego miejsca. Osuwisko w Zalasowej z dnia dzień poszerza się. Zajmuje już niemal połowę jezdni na drodze powiatowej

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A