Kolejne sukcesy młodych Judoków z Wierzchosławic
access_time 2017-03-28 06:45:00
Bardzo pracowity ale udany weekend mają za sobą zawodnicy klubu Judo z Wierzchosławic.

W sobotę 18 marca w Suchym Lesie k. Poznania odbył się pierwszy tegoroczny Puchar Polski Młodzików. W tym mocno obsadzonym turnieju najlepiej spisała się Emilia Jagiełło, która wygrała wszystkie swoje walki z finałową włącznie, pewnie wygrywając swoją kategorię do 36kg. Uczennica SP w Łętowicach zrewanżowała się tym samym rywalce za ubiegłoroczny finał.

Bardzo dobrze walczyły też Zuzanna Drobot i Klaudia Kordela. Obie zawodniczki zdobyły brązowe medale w swoich kategoriach wagowych (do 44 i 36 kg.) Zuzia w pierwszej walce trafiła na późniejszą zwyciężczynie tej wagi i musiała uznać jej wyższość. W walkach repasażowych i o brąz już nie dała już szans swoim rywalkom i sięgnęła po medal. Klaudia w wadze do 36 kg pewnie przeszła walki eliminacyjne i była o włos od finału prowadząc w pojedynku półfinałowym. W końcówce walki dała się jednak zaskoczyć przeciwniczce i musiała się zadowolić walka o trzecie miejsce z której wyszła zwycięsko. Pojedynek ten zakończyła przed czasem efektownym rzutem na ippon (pełny punkt).

W zawodach udział wzięli też Jakub Świerczek oraz Aleksander Walkiewicz ( obydwaj w wadze do 38 kg) Odnotowali oni także zwycięskie walki, ale w kolejnych pojedynkach rywale okazali się lepsi i dla naszych młodzików tym razem zabrakło miejsca na „pudle”.

W czasie gdy młodziczki/młodzicy z trenerem Pawłem Kitą zdobywali Wielkopolskę, młodsi zawodnicy roczników 2005-2006 (kat.dzieci starsze), walczyli w stolicy woj. Małopolskiego w GRAND PRIX O PUCHAR BIAŁEJ GWIAZDY. Był to jednocześnie TURNIEJ RANKINGOWY do Kadry Wojewódzkiej. Reprezentacja naszego klubu pod opieką Pani Basi Hołdy stawiła się w Stołeczno Królewskim Mieście Krakowie w 7-osobowym składzie. Najlepiej podobnie jak w Suchym Lesie spisały się dziewczyny. Równych sobie rywalek nie miały Wiktoria Kordela w 25kg i Amelia Nosek w 40 kg ! Obie zawodniczki wszystkie swoje walki wygrały przed czasem. Brązowy medal wśród dziewcząt kat 34kg zdobyła natomiast Alicja Gajczewska. Honor panów w dniu dzisiejszym obronił Kacper Hołda i z zawodów rozgrywanych w hali Wisły Kraków, tak jak Ala wrócił z brązowym krążkiem. Oprócz wymienionych medalistów w turnieju dzielnie – choć ze zmiennym szczęściem walczyli też: Nadia Wodzińska, Mikołaj Adamus i Witold Skrabot.

Dzień później – niedzielę 19.03 w Bytomiu odbyły się I eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów Młodszych (Mistrzostwa Polski). W eliminacjach udział wzięła tylko jedna nasza juniorka młodsza -Aleksandra Piwowarczyk, która wywalczyła 5 miejsce w wadze do 52 kg. Przed nią jeszcze jedna eliminacja w kwietniu, która może dać jej szanse na udział w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych, które odbędą się w maju w Zielonej Górze.

Komentarze...