Kolejowa zmora Tarnowa, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-04-19 09:27:00
Ginie więcej samochodów. Zapomnieć o nowej hali i stadionie? Miliony na inwestycje drogowe w Małopolsce. Czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • W oczyszczalni już utylizują        

Nowa instalacja do utylizacji osadów ściekowych w Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Tarnowie, która działa od jesieni ub. roku, osiągnęła już pełną moc. Właśnie nastąpił jej odbiór techniczny.

  • Kolejowa zmora Tarnowa        

Kolejowe inwestycje w Tarnowie przeciągają się ponad miarę i cierpliwość tarnowian, zwłaszcza zmotoryzowanych, wystawiona jest na najcięższą próbę. Tarnowianie mają już dość ciągłych zmian organizacji ruchu i komunikacyjnych uciążliwości.

  • Zapomnieć o nowej hali i stadionie?        

Ponad 56 mln zł kosztować ma przebudowa hali sportowo‑widowiskowej „Jaskółka”. Kolejnych co najmniej 60 mln zł potrzeba na gruntowną modernizację stadionu piłkarsko‑żużlowego. Z miejskiego budżetu pieniędzy nie wystarczy, samorząd szuka wsparcia m.in. w ministerstwie sportu, ale wygląda na to, że stamtąd pieniędzy nie będzie. Co dalej?

  • Ginie więcej samochodów        

Przed pięcioma laty tarnowska policja we współpracy z krakowską komendą rozbiła szajkę samochodowych złodziei, którzy skradli wówczas w regionie ponad trzydzieści aut. Skradzionych pojazdów nie odzyskano (w międzyczasie zostały rozebrane na części w tzw. dziuplach), ale zatrzymano sprawców, zadając cios zorganizowanej przestępczości.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • 10-letnia Sara wraca do normalnego życia, bo udało się jej pokonać raka

Chorobę zdiagnozowano u dziewczynki rok temu, tuż po tym, jak przyjęła I komunię świętą. Sara nadal jest pod opieką onkologów, leczenie potrwa jeszcze co najmniej kilka miesięcy.

  • Miliony na inwestycje drogowe w Małopolsce

W Małopolsce powstanie pięć nowych obwodnic. Przebudowane zostaną również dwie drogi wojewódzkie, a także odcinek autostrady A4. Blisko 9 mln zł będzie kosztować przebudowa kilometrowego odcinka autostrady A4 na trasie Kraków-Tarnów w Staniątkach. 

  • Apteka dla aptekarza to wzrost cen?

W Krakowie i innych dużych miastach Małopolski już wkrótce nie będzie można otworzyć nowej apteki. To z jednej strony dobra wiadomość dla aptekarzy, ale dla pacjentów może oznaczać podwyżki cen leków. Sejm uchwalił ostatnio poselski projekt ustawy, która zakłada bardzo duże zmiany dotyczące farmacji. Według nowych przepisów, nie będzie można otwierać nowych aptek np. w miastach, gdzie na jedną przypada mniej niż trzy tysiące mieszkańców (tak już teraz jest we wszystkich miastach wojewódzkich). 

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...