Jaką zabawkę wybrać dla dziecka?
access_time 2017-04-14 13:57:00
Dzieci uwielbiają zabawki. Im są bardziej pomysłowe i kolorowe, tym lepiej. Sklepy oferują bardzo duży wybór i czasami trudno zdecydować, którego misia, lalkę, czy samochodzik, powinniśmy zabrać ze sobą do domu. Czy brać pod uwagę markę, modę, a może wygląd? Czy nasze dziecko jest już w odpowiednim wieku, aby się nią pobawić?

Rozwój poprzez zabawę

Zabawki przede wszystkim powinny dziecko rozwijać i bawić. Te, które tylko mają zabić czas, aby rodzice mogli, spokojnie poczytać książkę, z pewnością szybko się dziecku znudzą i nie wniosą nic wartościowego do jego życia. Zabawka nie może dawać maluchowi gotowych, odpowiedzi, bo to nie pobudza do aktywności. Najlepsze są takie, które rozwijają w dziecku kreatywność, zdolności werbalne, myślenie logiczne oraz przestrzenne.

Choć dzieci w sklepie, koniecznie chcą świecący lub grający gadżet, to znudzi mu się on bardzo szybko. Czasami warto postawić na klasykę, czyli kupić drewniane klocki, które rozwijają wyobraźnię i można je układać w różnych konfiguracjach.

Dopasowanie do wieku

Zabawka powinna być dopasowana do wieku oraz upodobań malucha. Na opakowaniach zawsze jest napisane dla dzieci, w jakim wieku została wyprodukowana zabawka. Trochę gorzej jest z zainteresowaniami, bo musimy dziecko znać trochę lepiej. Gdy kupujemy ją dla naszej pociechy, nie powinno być problemu, gdy dla kogoś w rodzinie, dobrze jej podpytać, czym się interesuje i jakie maskotki już ma.

Bezpieczeństwo

Pamiętajmy również o bezpieczeństwie. Wybierajmy zabawki, które nie mają widocznych uszkodzeń, są bardzo starannie wykonane oraz nie mają elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Kupujmy gadżety sprawdzonych marek.

Zabawki z ,,Psiego Patrolu”

Ostatnio bardzo popularne stały się zabawki z filmu ,,Psi Patrol”. Spełniają one wszystkie wymienione wyżej wytyczne: rozwijają dzieci, są bezpieczne i starannie wykonane. Wspomniana bajka opowiada o losach ośmiu szczeniąt: Marshalla, Rubble'a, Chase'a, Rocky'ego, Zumy, Skye, Everest i Trackera. Pieski wspólnie z chłopcem Ryderem, niosą innym pomoc, mimo niebezpieczeństw.

Wśród zabawek z tej serii można znaleźć: figurki, ręczniki, skarbonki, maskotki, czapeczki i wiele innych. Jedną z ciekawszych propozycji jest figurka do malowania. W zestawie znajdują się: figurka pieska, pędzelek oraz farbki w pięciu kolorach. Dziecko może ozdobić bohatera swojej ulubionej bajki, tak jak chce, a później bawić się nim lub postawić na półce jako ozdobę. Wszystkie zabawki z tej serii są urocze i przyciągają wzrok. Nic dziwnego, że każde dziecko chciałoby mieć, choć jeden taki gadżet. Można je kupić między innymi na stronie: https://www.pasikot.pl/bajka/psi-patrol-paw-patrol.html

 

Komentarze...