Stadion lekkoatletyczny będzie gotowy w wakacje
access_time 2017-04-27 07:46:00
Na stadionie, powstającym przy ulicy Piłsudskiego, dobiegają końca prace przy wylewaniu betonowych trybun i montowaniu masztów oświetleniowych. Gdy pogoda na to pozwoli, na bieżni położona zostanie masa asfaltowa, a potem syntetyczna. Całość prac przy budowie stadionu zakończy się latem, w czasie wakacji - zapewniają urzędnicy.

Stadion będzie służył lekkoatletom i piłkarzom, będą mogły się na nim odbywać również koncerty. Gotowe jest już nowe ogrodzenie, konieczne w obiektach, w których organizowane są imprezy masowe, na ukończeniu jest budynek tak zwanej „spikerki”, końca dobiegają też prace, związane z otoczeniem stadionu – remontowana jest droga dojazdowa, powstają nowe krawężniki i odwodnienie, posadzone zostały drzewa. Wzdłuż wału powstanie plenerowa siłownia.

Posiana jesienią zeszłego roku trawa na stadionie piłkarskim wzeszła i została poddana pierwszym zabiegom pielęgnacyjnym. - Takiego stadionu Tarnów dotąd nie miał, nasi lekkoatleci jeździli do Mielca – mówi Arkadiusz Marszałek, zastępca dyrektora Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który prowadzi inwestycję.

Teraz to się zmieni – przy Piłsudskiego powstaje bieżnia lekkoatletyczna, dwie rzutnie do pchnięcia kulą, skocznia do trójskoku, do skoku w dal, o tyczce i wzwyż oraz boisko do piłki nożnej. Betonowa trybuna pomieści około dwóch tysięcy widzów, a dzięki oświetleniu z obiektu będzie można korzystać również wieczorem.

Obiekt powstaje na miejscu stadionu Klubu Sportowego „Błękitni”. Koszt budowy, rozpoczętej w 2013 roku, wynosi około 6,8 milionów złotych.

Komentarze...