Parkowanie po tarnowsku, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-05-10 09:03:00
Ratunek w ostatniej chwili. Parkowanie po tarnowsku: byle jak, byle gdzie… Dorota Kędzierzawska kręci w Tarnowie swój film o żużlu - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Dopóki rozwód nas nie rozłączy…    

Już nie kochamy się aż do śmierci, czego dowodzą statystyki tarnowskiego sądu. Małżonkowie, którzy chcą się rozstać, rzadko decydują się na separację. Decyzję o rozwodzie najczęściej podejmują kobiety i to one składają pozew. Większość małżeństw rozwodzi się bez orzekania o winie. Jeśli jednak trzeba już wskazać winnego, to przeważnie jest to mąż.

  • Ratunek w ostatniej chwili        

Marian Mikuła, sławny płatnerz z Tarnowa, wreszcie odnalazł osoby, które w najtrudniejszej chwili życia przyszły mu z pomocą i uratowały życie. Poszukiwania trwały kilkanaście dni. Teraz mężczyzna zastanawia się nad formą podziękowań dla dwóch pań, którym tak wiele zawdzięcza.

  • Parkowanie po tarnowsku: byle jak, byle gdzie…        

O tym, że problem z nieprawidłowym parkowaniem samochodów wśród tarnowskich kierowców jest naprawdę spory, wie już nie tylko straż miejska, egzaminatorzy Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, ale także tarnowianie. Samochodów stojących na chodnikach, pasach zieleni czy w bramach wjazdowych jest mnóstwo. Pytanie tylko, czy można w jakikolwiek sposób temu zapobiec?

  • Książka… na telefon

Co zrobić, gdy ma się jeszcze czas i chęć, by czytać książki, ale zdrowie już nie pozwala na spacer do osiedlowej biblioteki? Można zamówić dostarczenie książek do domu. Z tej nietypowej, choć nie tak nowej usługi miejskiej biblioteki korzysta na razie niewiele osób.    

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Dorota Kędzierzawska kręci w Tarnowie swój film o żużlu

Stadion Miejski w Mościcach na kilka dni zmieni się w plener filmu „Żużel” autorstwa znanej reżyserki. Ekipa jest już na miejscu, zdjęcia rozpoczną się dziś. „Żużel” będzie pierwszym polskim filmem o „czarnym sporcie” od 70 lat. Reżyserka przyznaje, że jest fanką postawy życiowej, jaką prezentują młodzi żużlowcy.

  • W Tarnowie polała się krew

Na tarnowskim Rynku stanął Krwiobus - specjalny autobus, w którym można oddać krew w ramach akcji : "Krew darem życia dla osób chorych i niepełnosprawnych" organizowanej z okazji Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych oraz Dnia Strażaka. Krew będzie można oddać również 10 maja w godz. 8.30 - 12.30. Zachęcamy do włączenia się w akcję o szczytnym celu i dzielenia się tym bezcennym darem życia.

  • Tarnów. Nowe przedszkole dla niepłnosprawnych dzieci

W Tarnowie otwarto placówkę dla niepełnosprawnych maluchów. Prowadzone są tam zajęcia logopedyczne, rehabilitacyjne, spotkania z psychologiem i pedagogiem. Działa również przedszkole.

  • Wielka rewolucja w aptekach

Do 16 maja prezydent RP ma podpisać ustawę wprowadzającą zasadę „apteka dla aptekarza”. Więcej aptek od dnia jej wejścia w życie nie powstanie. Apteka dla aptekarza – w tym jednym stwierdzeniu mieści się sens ustawy Prawo farmaceutyczne, która czeka na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Ma ona wprowadzić rewolucyjne zmiany w funkcjonowaniu aptek.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...