„Kręci mnie bezpieczeństwo” w powiecie tarnowskim
access_time 2017-05-23 16:45:00
Ciepły weekend w garnizonie tarnowskim obfitował w wydarzenia, w których myślą przewodnią było „bezpieczeństwo”. Dzieci oraz dorośli mieli okazję spróbować swoich sił w różnych konkursach i zabawach.

W dniu 21 maja 2017 roku policjanci Wydziału Prewencji, Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, a także Komisariatu Policji w Tuchowie oraz Komisariatu Policji Tarnów–Zachód uczestniczyli w trzech piknikach:

I.   „Spotkanie Rodzin” – zorganizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy we współpracy z Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym;

II.  „Festyn rowerowy” – zorganizowany przez Urząd Marszałkowski oraz Urząd Gminy w Wierzchosławicach;

III. „Piknik Rodzinny Organizacji Pozarządowych” – na terenie Gminy Pleśna.

W trakcie pikników promowano kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Policjanci prowadzili konkursy i zabawy dla najmłodszych jak i dorosłych. Dzieci uczestniczyły w konkursach wiedzy na temat bezpieczeństwa (bezpiecznie na drodze, w domu, w czasie zabawy, w sieci) i zabawach sprawnościowych (biegi slalomowe, układanie puzzli ze znakami drogowymi). Dorośli brali udział w konkursie rzut do celu w ALKOGOGLACH. W czasie wszystkich imprez policjanci promowali zasady bezpieczeństwa ze szczególnym zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo na drogach, bezpieczeństwo rowerzystów jak również poruszali zagadnienia dotyczące spożywania alkoholu lub innych „używek”. Najmłodsi jak również dorośli mogli obejrzeć sprzęt policyjny. Wsiąść do policyjnego radiowozu, usiąść za kierownicą policyjnego motocykla.

Komentarze...