Zwycięska passa przerwana - Jaskółki pokonane na Wybrzeżu
access_time 2017-06-26 09:19:00
Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonał na własnym torze Grupę Azoty Unię Tarnów 32:28. Mecz został przerwany, a wynik zaliczony po 10 biegach.

W drużynie Jaskółek doszło do jednej zmiany, kontuzjowanego Petera Ljunga zastąpił Jakuba Jamróg, który już w pierwszym swoim starcie potwierdził, że odzyskuje wysoką formę po odniesionej kontuzji. Mecz w Gdańsku przez cały swój przebieg był mocno wyrównanym widowiskiem.Kluczowym okazał się bieg dziesiąty, w którym groźny upadek zanotował kapitan tarnowskich "Jaskółek" - Kenneth Bjerre oraz zawodnik z Gdańska, Renat Gafurov. W wyniku upadku Rosjanin został odwieziony do szpitala gdzie stwierdzono u niego niegroźny wstrząs mózgu.

W powtórce dziesiątego biegu bez udziału Gafurova zwyciężył doskonale znany tarnowskim kibicom Kacper Gomólski, który przez cztery okrążenia musiał odpierać ataki Kennetha Bjerre. Niestety mocno padający deszcz mocno utrudniał walkę na dystansie. Punkt do mety dowiózł Michał Nowiński.

Po biegu pogoda w Gdańsku gwałtownie się załamała. Momentami mocno padający deszcz skutecznie przeszkodził w rozegraniu pozostałych biegów. Pomimo prób doprowadzenia toru do stanu używalności sędzia zawodów zadecydował przerwać i zaliczyć spotkanie po rozegraniu dziesięciu biegów.

Na wyróżnienie wśród żużlowców z Tarnowa zasłużył zwłaszcza Jakub Jamróg, który pokazał, że po kontuzji nie ma już praktycznie śladu. Nieco pecha miał Kenneth Bjerre, który zaliczył defekt w swoim drugim biegu, jednak w dalszej części zawodów spisywał się bardzo dobrze. Po słabszym początku ważne biegowe zwycięstwo dowiózł Artur Mroczka. Na pewno więcej można było spodziewać się po Mikkelu Michelsenie i Arturze Czai, którzy po ostatnich dobrych występach byli nieco wolniejsi na gdańskim torze.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w Tarnowie już 9 lipca.