Kolejki po 500+ chętnych nie odstraszają, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-08-09 09:45:00
Kto pokochał boa dusiciela? Milionowe kłopoty tarnowskiego szpitala. W powiecie brzeskim domy-widmo stoją przy A4, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Kto pokochał boa dusiciela?

Papugi, jaszczurki, żółwie stepowe, pytony… To tylko niektóre z egzotycznych zwierząt, które tarnowianie hodują w swoich domach. Moda na posiadanie egzotycznego zwierzaka rozwija się w błyskawicznym tempie i o ile większość z nas traktuje swoje egzotyczne zwierzaki jako pełnoprawnych członków rodziny, wciąż zdarzają się tacy, którzy nie mają pojęcia, w jaki sposób powinni sprawować nad nimi opiekę.

  • Milionowe kłopoty tarnowskiego szpitala

Kontrola z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie stwierdziła nieprawidłowości w postępowaniu przetargowym na budowę ośrodka psychiatrycznego w Tarnowie. Dla Szpitala Wojewódzkiego im. świętego Łukasza oznacza to sporą korektę dotacji na budowę placówki. Ile szpital może stracić z przyznanego dofinansowania w kwocie ponad 15 mln zł i czy wiadomo kto jest za to odpowiedzialny?

  • Mocno nam przygrzało…

Pierwszy tydzień sierpnia minął pod znakiem największej tego lata fali upałów. Zmęczeni tarnowianie szukali ochłody, gdzie się da, baseny pękały w szwach, domowe wentylatory schodziły w sklepach jak ciepłe bułeczki, po lody ustawiały się kolejki. Wzrosła liczba wezwań karetek pogotowia, a policjanci zarejestrowali więcej kolizji drogowych spowodowanych między innymi osłabieniem i spadkiem koncentracji.

  • Więcej chętnych do studiowania

Kilka uczelni wyższych, kilkanaście kierunków i sporo specjalności, studia licencjackie i magisterskie – zainteresowani zdobywaniem wyższego wykształcenia w Tarnowie mają w czym wybierać. Sporym zainteresowaniem cieszą się studia z zarządzania, magisterskie z fizjoterapii, a także uzupełniające magisterskie z pedagogiki specjalnej.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • W powiecie brzeskim domy-widmo stoją przy A4

Budowa autostrady oznaczała dla wielu osób konieczność opuszczenia swoich gospodarstw. Niektóre odkupione przez GDDKiA budynki ocalały. Marnują się, a mogłyby służyć innym.

  • Dyrektor muzeum rządzi teraz czasem w mieście

Zegar na wieży ratuszowej w Tarnowie znów działa. Wszystko dzięki dyrektorowi muzeum, który postanowił sam nakręcać jego mechanizm.

  • Kolejki po 500+ chętnych nie odstraszają

W Tarnowie rodzice spieszą się ze składaniem wniosków o świadczenie na nowy okres zasiłkowy. W czterech punktach na terenie miasta praca wre w najlepsze. Przez tydzień wpłynęło 1300 podań.

  • Zafundowali kierowcom korki, gdy żar lał się z nieba

Jazda po mieście w upalne dni do przyjemnych nie należy. Kierowcy, którzy w czwartek i piątek chcieli pokonać nieduży odcinek ulicy Lwowskiej w Tarnowie, musieli stać w dłuższych korkach niż zwykle, bo drogowcy - mimo skwaru (35 st. Celsjusza) - w środku dnia wzięli się za łatanie dziur.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...