Będzie drożej i później, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-08-23 12:47:00
Zrobią wyspę na rynku. W szpitalu wrze. Wszyscy oczekują podwyżek pensji. Będzie drożej i później, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Bo w ZUS wiedzą lepiej…

Nie chciała renty, tylko zasiłek, by dojść do siebie po chorobie, a potem wrócić do pracy. Jednak orzecznicy ZUS świadczenia jej nie przyznali. – Zdrowa, szczupła, młoda, komunikatywna – argumentowali. Tymczasem żaden lekarz nie chce wydać tarnowiance Elżbiecie G. zaświadczenia o zdolności do pracy. Powód? Jest chora i to poważnie, wkrótce może mieć wszczepiony rozrusznik serca.

  • Będzie drożej i później

Przebudowa hali sportowo‑widowiskowej „Jaskółka” miała potrwać do końca września 2018 roku, ale termin zakończenia prac już przesunięto o kilka tygodni. Kontrakt z firmą Budimex opiewa na niespełna 57 mln zł, ale koszty przebudowy zapewne będą wyższe – na razie mówi się o kwocie ok. 1,5 mln zł.

  • Rozbudujemy Tuchowską, zbudujemy rondo…

W związku z kolejowymi remontami na terenie Tarnowa przebudowywany jest w kilku miejscach dotychczasowy układ komunikacyjny miasta. Tak dzieje się m.in. w rejonie al. Tarnowskich, gdzie PKP drążą obecnie tunel pod torami. Prace potrwają tam do przyszłego roku, a w międzyczasie Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie kompletuje dokumentację drogowych inwestycji.

  • Jak się nie dać ekstremalnym zjawiskom pogodowym?

Tarnów znalazł się wśród 44 polskich miast, które opracują plany adaptacji do zmian klimatu, przewidując jak ustrzec się skutków burz, powodzi czy suszy. Największe zagrożenia związane z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi zostały już określone. Szczególnie niebezpieczne są dla tarnowian lokalne podtopienia, fale upałów i długotrwałe okresy suszy. Czy za kilka lat ich skutki przestaną nam zagrażać?

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Od 3 września mniej pociągów Kolei Małopolskich do Krakowa 

W związku z prowadzoną w stolicy Małopolski modernizacją węzła kolejowego pasażerów czekają duże zmiany w rozkładach jazdy. Zamiast niektórych pociągów pojawią się przyspieszone autobusy. Nowością będzie połączenie do Jasła

  • Obciążali byłego prezydenta, teraz mają kłopoty z pamięcią

Sąd II instancji na procesie byłego prezydenta Tarnowa skonfrontował kluczowych świadków. Grzegorz M. i Piotr W. dali Ryszardowi Ścigale łapówkę z przeznaczeniem na kampanię wyborczą.

  • Tarnowscy policjanci też wsiedli na rowery

Patrole na jednośladach można spotkać najczęściej w weekend. Funkcjonariusze krążą po ścieżkach rowerowych i na kąpieliskach.

  • Rondo zostanie na dłużej?

Tymczasowa organizacja ruchu na zbiegu ulic Lwowskiej i Starodąbrowskiej nieźle się sprawdza. Drogowcy jeszcze przed pierwszym dzwonkiem planują dodatkowe zmiany, by zapobiec korkom.​

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...