Pomysł na weekend
access_time 2018-01-19 12:00:00
Jak co tydzień przygotowaliśmy dla Was weekendowy rozkład jazdy. Sprawdźcie, co ciekawego wydarzy się w najbliższy weekend.
  • Piątek

Wystawa "Polski Orient" godz. 10:00 - 18:00  Galeria TCK - Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na otwarcie nowego roku kalendarzowego wystawą „Polski Orient”, która przeniesie nas na wschodnie krańce naszego kraju, za sprawą fotografii i opowieści Pawła Krysy. Bilety: 2 zł - 3 zł.

Grupa Młodych Autorów godz. 16:00 Miejska Biblioteka Publiczna - Zimowe spotkanie zaprzyjaźnionych z Biblioteką prozaików i poetów – twórców „Aspiracji” Magazynu Literackiego Młodych. Wstęp wolny

  • Sobota

Koncert Portamus Gaudium godz. 18:00 Sala Lustrzana - Koncert kolęd i pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów i absolwentów Szkoły Muzycznej YAMAHA i Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Wstęp wolny.

„O początkach tarnowskiego grodu: z cyklu opowieści z Tarnowa” godz. 11:00 Miejska Biblioteka Publiczna - Styczniowe spotkanie przeniesie małych czytelników oczyma wyobraźni do czasów, gdy Tarnów nie miał jeszcze swojej nazwy. Dowiemy się: jak wyglądało życie codzienne mieszkańców tarnowskiego grodu, wytropimy strasznego zwierza zamieszkującego pobliskie lasy oraz spróbujemy swoich sił w tworzeniu glinianych naczyń. Wstęp wolny.

W saloniku u Straussów - koncert noworoczny godz. 18:00 Centrum Sztuki Mościce - a koncert noworoczny zapraszamy do wiedeńskiego saloniku Straussów ojca i syna. W programie zabrzmią m.in. utwory z operetki Zemsta nietoperza, Walc cesarski, Nad pięknym modrym Dunajem, Polka galop, Wiener Blut, walce, z gośćmi spotka się sam Johann Strauss, będą także niespodzianki. Bilety: 40 zł - 45 zł.

Warsztaty "Zrób sobie zegar na zimę" - DIY Digital CLOCK godz. 11:00 BWA - Galeria Miejska Tarnów - W programie zajęć: zbadanie i rozszyfrowanie pojęcia czasu, a także sprawdzenie, co możemy zrobić przez sekundę, minutę i godzinę. Uczestnicy warsztatów poznają historię mierników czasu na przestrzeni wieków i zastanowią się czym jest czas, jak możemy go mierzyć, co to znaczy "nie mieć czasu". Spróbują sobie także wyobrazić, „że zawsze mamy czas” – jak śpiewał Lech Janerka. Wstęp: 70 zł.

  • Niedziela

Fabryka śniegu - spektakl dla dzieci godz. 15:00 Centrum Sztuki Mościce - Niezwykle barwny spektakl, który ukazuje jak ważna jest akceptacja i szacunek względem samego siebie. Podkreśla, iż nie ma dwóch takich samych istot na świecie, przez co każda jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Bilety: 18 zł dorośli, 15 zł dzieci.

Zimowy Trening Biegowy "Marcinka Cross" godz. 10:00 Park Biegowy Marcinka

Targi Ślubne w Tarnowie godz. 11:00 Hotel Cristal Park Tarnów - XIII Zimowa edycja targów, które na stałe wpisały się w kalendarz wszystkich planujących ślub. Wstęp wolny.

Zaczarowany Teatr Wyobraźni - warsztaty rodzinne godz. 13:30 Centrum Sztuki Mościce - Warsztaty dla dzieci z Teatrem TRIP. Zapraszamy najmłodszych od 4 do 6 roku życia i ich rodziców/ opiekunów na zajęcia rozwijające wyobraźnię, motorykę i słownictwo dzieci. A wszystko to okraszone świetną zabawą. Liczba miejsc ograniczona! Bilety: 10 zł (opiekunowie nie płacą)

„Apetyt na czereśnie” godz. 19:00 Teatr im. L.Solskiego - Spektakl muzyczny „Apetyt na czereśnie” to historia związku jednej pary – bolesna i pełna humoru zarazem analiza relacji damsko – męskiej, w czym Agnieszka Osiecka była niedoścignioną mistrzynią. On i Ona w czasie podróży pociągiem z Warszawy wspominają dobre i złe chwile związku, który właśnie zakończyli. Czy było warto? Czy tych dwoje było dla siebie stworzonych? Zabrakło im chęci i energii na bycie razem, a może tak właśnie miało być? Bilety: 10 zł - 40 zł.

Komentarze...