Kto w powiatowej placówce podrabiał podpisy starosty? Tygodniowy przegląd prasy
access_time 2018-04-04 11:05:00
Kto zastrzelił Andrzeja P.? Mniej pasażerów, mniej kursów... W hotelu pielęgniarek mogą mieszkać tylko do sierpnia, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.
W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:
  • Kto zastrzelił Andrzeja P.?
Ponad dwadzieścia lat temu w okolicach Tarnowa zamordowany został Andrzej P., znany w Tarnowie handlarz obcą walutą. Policja i prokuratura podejmowały różne tropy, ale ostatecznie nie udało się wykryć sprawców zabójstwa. Szansa na to pojawia się dopiero teraz, ale nikt nie ma jeszcze pewności, że ponowny powrót do sprawy sprzed lat zakończy się sukcesem.
  • Tarnów wyżej nie podskoczy?
Projekt nowego „Planu zagospodarowania przestrzennego województwa małopolskiego”, opracowany w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie, który budził w Tarnowie duże emocje, został w ubiegłym tygodniu przez Sejmik Samorządowy Województwa Małopolskiego uchwalony.
  • Mniej pasażerów, mniej kursów...
W marcu zmniejszono liczbę kursów na czterech liniach komunikacji miejskiej w Tarnowie. Powód? Autobusy zaczęły świecić pustkami. Podejmowane od kilku lat działania zmierzające do zachęcenia tarnowian, by częściej korzystali z komunikacji zbiorowej, nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Mieszkańcy chcą, by autobusy były szybkie i komfortowe. O ile nowoczesne już są, to z powodu ulicznych korków z szybkością jest kiepsko.
  • Bezdomne pod (finansową) opieką
291 tysięcy złotych przeznaczył Tarnów w ubiegłym roku na pomoc bezdomnym zwierzętom. Pieniądze nie są duże, ale wpisują się w krajowe standardy, wiele samorządów o zwierzęta dba, bo musi, ale na pewno ich nie rozpieszcza. W tym roku postanowiono zaoszczędzić trochę grosza, głównie na sterylizacji kotów, i zaproponowano kwotę o 20 tysięcy złotych mniejszą.
 
W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:
  • Utrudnienia na Krakowskiej. Robotnicy zrywają porfirową kostkę
Ulica Krakowska znowu rozkopana. Po zimowej przerwie na przebudowywany odcinek między ulicami Malczewskiego a Kaczkowskiego wrócili robotnicy. Zdzierana jest zniszczona, porfirowa kostka z jezdni, a ruch odbywa się tylko w jedną stronę - w kierunku Rynku, lewą częścią ulicy, gdzie do tej pory znajdowały się miejsca parkingowe. Prace oznaczają utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Od wtorku nie można już pojechać w dół Krakowskiej od skrzyżowania z Nowym Światem. Z tego względu m.in. autobus linii nr 14 kursuje nową trasą z pominięciem przystanku przy ul. Nowy Świat.
  • W hotelu pielęgniarek mogą mieszkać tylko do sierpnia
Jeszcze przez cztery miesiące lokatorzy hotelu pielęgniarek przy ul. Lwowskiej mogą spać spokojnie. Umowy najmu zostały im przedłużone do końca lipca, ale kolejnych aneksów już nie będzie. Mieszkańcy mają sobie sami szukać dachu nad głową.
  • W PiS zaskoczenie, bo wykruszają się chętni do powalczenia o fotel prezydenta Tarnowa
Czy PiS nie chce mieć swojego prezydenta w Tarnowie? Wszystko wskazuje na to, że tak, ponieważ już dwie osoby z krótkiej listy kandydatów do tej funkcji chętnie wyskoczyłyby z „karuzeli wyborczej”.
  • Kto w powiatowej placówce podrabiał podpisy starosty?
Tarnów. Ujawnione podczas jesiennej kontroli nieuzasadnione wydatki Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie okazały się tylko wierzchołkiem góry lodowej. Prokuratura rejonowa sprawdza właśnie doniesienie starosty Romana Łucarza. Samorządowiec twierdzi, że w dokumentach finansowych instytucji trzykrotnie podrobiono jego podpis. To był gwóźdź do trumny Centrum stawianego do niedawna za wzór. Radni powiatowi kilka dni temu postanowili o jego likwidacji.
 
Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
Komentarze...