Finał Zimowej Edycji 2017/2018 Amatorskiej Ligi Tenisowej
access_time 2018-04-24 05:03:00
W ubiegłą sobotę, 21 kwietnia 2018 r., o godz. 12.00, na terenie obiektów sportowych A.C.T. Sport przy ul. Wojska Polskiego w Tarnowie, odbył się mecz finałowy Edycji Zimowej 2017/2018 Amatorskiej Ligi Tenisowej A.C.T. Sport.

W walce o mistrzostwo edycji zmierzyli się ze sobą: Daniel Stach, rozstawiony w Rundzie Play-Off z numerem (1) – który w finale rozgrywek według tzw. „formuły rankingowej”, obowiązującej od 2013 roku – wystąpił po raz pierwszy, oraz Łukasz Ciapraga, rozstawiony z numerem (3) – tryumfator dwóch edycji zimowych oraz jednej edycji letniej.

Zwycięzcą meczu, który obfitował w liczne, bardzo atrakcyjne i niejednokrotnie niezwykle długie wymiany oraz perfekcyjną grę obronną, a także obustronny pokaz wytrzymałości fizycznej, został Łukasz Ciapraga, który pokonał swojego przeciwnika w stosunku 6:2, 6:2.
Jednakże pomimo zwycięstwa, po zakończeniu bieżącej edycji, Łukasz utraci prowadzenie w Rankingu Generalnym, a nowym liderem – również po raz pierwszy – zostanie Daniel Stach, który okazał się także najlepszym w Rankingu Edycyjnym bieżących rozgrywek.

Na miejscu trzecim w rozgrywkach Edycji Zimowej 2017/2018 uplasował się Tomasz Gierlik, rozstawiony z numerem (4).
Po dekoracji finalistów, zwycięzca edycji Łukasz Ciapraga, dokonał losowania „nagrody pocieszenia” dla kibiców, którą stanowił zestaw akcesoriów tenisowych ufundowany przez sklep tenisowy A.C.T. Sport. Szczęśliwym „wylosowanym” okazał się Grzegorz Kozioł, do którego los uśmiechnął się już drugi raz z rzędu.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A