Arkadiusz Dziarmaga medalistą Mistrzostw Polski w judo
access_time 2018-10-09 16:00:00
Sukcesem zakończył się start Arkadiusza Dziarmagi w rozgrywanych w Warszawie Mistrzostwach Polski seniorów w judo. W swoim debiucie w zawodach tej rangi, zawodnik Błękitnych-MPEC Tarnów stanął na najniższym stopniu podium zdobywając pierwszy w historii klubu medal w kategorii seniorów.

Kategoria 81 kg, w której rywalizował podopieczny trenera Krzysztofa Sieniawskiego była w tych mistrzostwach najliczniej obsadzoną – startowało w niej aż 34 zawodników. Tarnowianin w pierwszej walce pokonał przed czasem Kamila Kotlika z UKS Konrad Gdańsk. W drugim pojedynku zwyciężył przez waza-ari Pawła Drzymała z Czarnych Bytom, a w trzecim wygrał przez ippon z Maciejem Krogulskim z UKS 225 Warszawa.

Zwycięska seria tarnowianina zakończyła się dopiero w półfinale, w którym rywalem Arkadiusza Dziarmagi był trzykrotny mistrz Polski seniorów i piąty zawodnik zakończonych tydzień wcześniej w Baku Mistrzostw Świata seniorów, Damian Szwarnowiecki z Gwardii Wrocław. Przegrana ta na szczęście nie zamknęła zawodnikowi Błękitnych-MPEC drogi na podium. W walce o brązowy medal pokonał on przed upływem regulaminowego czasu walki, Kyrylo Wesełowskiego z AZS AWF Warszawa.

Do indywidualnego wicemistrzostwa Polski juniorów i tytułu drużynowego mistrza naszego kraju juniorów, Arek dołożył medal w rywalizacji seniorów. To niewątpliwie sukces tego młodego judoki, z którym wiążemy ogromne nadzieje – podsumował występ swojego podopiecznego, Krzysztof Sieniawski.

Komentarze...