Posady w urzędach dla znajomych? Przegląd prasy
access_time 2018-11-28 09:33:00
W dzisiejszym wydaniu "Gazety Krakowskiej" sporo o powyborczych desantach urzędników kojarzonych z PO i PSL, będących na celowniku "dobrej zmiany". Z kolei "Temi" zastanawia się, czy z powodu zapowiadanych podwyżek cen prądu, na tarnowskich ulicach zrobi się ciemno.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Polegli w wyborach, gdzie teraz wylądują?

W urzędach, w których doszło do wyborczych przetasowań, atmosfera jest napięta. Na celowniku dobrej zmiany są urzędnicy kojarzeni z PO i PSL. Bardziej zapobiegliwi wolą uprzedzić fakty i już szukają dla siebie nowego zajęcia. Po objęciu przez PiS rządów w województwie, dwaj wysoko postawieni przedstawiciele regionu tarnowskiego w Urzędzie Marszałkowskim szybko znaleźli sobie nowe zajęcia. Grzegorz Brach wylądował w brzeskim urzędzie. Z kolei Jacek Pilch pracuje w tarnowskim magistracie, w wydziale rozwoju miasta w randze zastępcy dyrektora. Ma odpowiadać za opracowanie strategii rozwoju Tarnowa do 2030 roku.

  • Noworodek był o włos od śmierci, bo rodzice nie godzili się na podanie dziecku witaminy K

Lekarze z bocheńskiego oddziału noworodkowego zwrócili się do sądu o zgodę na podanie maluchowi witaminy K, by móc ratować jego życie, które było zagrożone z powodu krwotoku. Wszystko przez to, że rodzice dziecka nie wyrazili na to zgody w pierwszych godzinach od narodzin maleństwa.

  • Policjanci uwolnili kobietę z błotnistej pułapki. 57-latka była w stanie hipotermii

Mnóstwo szczęścia miała 57-letnia kobieta, która wpadła do zbiornika wodnego i utknęła na dobre w błotnistej mazi na jego dnie. Gdyby nie przypadkowa osoba, która usłyszała jej wołanie o ratunek, i pomoc policjantów, kobieta zmarłaby z wyczerpania i wyziębienia.

 

Z kolei w dzisiejszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Ceny prądu w górę, miasto szuka oszczędności

Duże podwyżki cen energii elektrycznej czekają w przyszłym roku nie tylko indywidualnych odbiorców, ale również samorządy. Jeśli w tym roku miasto wydało na prąd 5 mln zł, w przyszłym kwota ta może przekroczyć 10 mln złotych. Trzeba szukać oszczędności, ale czy oznacza to, że miejskie latarnie przestaną świecić?Władze miejskie deklarują, że wyłączeń ulicznego oświetlenia nie będzie, ale gdzieniegdzie może być ciemniej.

  • Tarnowska policja czeka na 13 funkcjonariuszy

Od paru lat wyraźnie osłabło w kraju zainteresowanie pracą w policji, która usilnie poszukuje i zachęca kandydatów na stróżów prawa. Podobnie jest w Małopolsce, gdzie komenda wojewódzka przyjęła niedawno 93 nowych funkcjonariuszy. Do tarnowskiej komendy trafi trzynastu z nich, ale dopiero za kilka miesięcy.

  • Pies bez smyczy = mandat

Od 15 listopada obowiązują nowe przepisy umożliwiające nakładanie wysokich kar za wyprowadzanie psów bez smyczy i kagańca. Spacer z luźno biegającym czworonogiem może się zakończyć nałożeniem mandatu w wysokości tysiąca złotych lub nawet ograniczeniem wolności. W Tarnowie rośnie liczba przypadków wypuszczania luzem psów na miejskie ulice, niejednokrotnie dochodzi do pogryzień przechodniów. Czy zaostrzone przepisy to zmienią?

Komentarze...