BLUE SOCCER – I Memoriał Krystiana Popieli
access_time 2019-01-28 07:56:00
W sobotę i niedzielę w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, odbył się ogólnopolski turniej piłki nożnej „BLUE SOCCER – I Memoriał Krystiana Popieli”.

W pierwszym dniu turnieju na parkiecie hali PWSZ w Tarnowie walczyli młodzi piłkarze z rocznika 2007. Zwyciężył zespół Zagłębia Lubin, drugie miejsce zajęła Stal Rzeszów, a na trzecim stopniu podium uplasowała się drużyna Escola FC Barcelona Warszawa. Młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Unii Tarnów zajęli ósme miejsce.

Główną atrakcją pierwszego dnia memoriału był „Mecz gwiazd”, w którym zmierzyli się: Krystek Team – piłkarska rodzina tragicznie zmarłego Krystiana Popieli z  drużyną gwiazd, w której zaprezentowali się byli reprezentanci polski m. in. Kamil Kosowski, Marcin Żewłakow, Piotr Świerczewski oraz Marcin Baszczyński. W pełnym emocji spotkaniu lepsi okazali się biało-czerwoni, którzy pokonali zawodników Krystka 6:4.

Wieczorem odbyła się uroczysta kolacja podczas której licytowano piłkarskie pamiątki na rzecz inaugurującej w tym dniu Fundacji „Dzielmy się Uśmiechem im. Krystiana Popieli”.  Organizacja ma wspierać młodych piłkarzy, którzy ulegli ciężkim kontuzjom lub zmagają się z poważną chorobą. Opieką fundacji został objęty 14-letni piłkarz Cracovii Konrad Adamczyk, który aktualnie walczy z białaczką.

W drugim dniu turnieju na parkiecie rywalizowali piłkarze z rocznika 2009.

W rozgrywkach udział wzięło blisko 300 zawodników i trenerów z 20 klubów z całej Polski.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A