Fatum nad halą "Jaskółka". Przegląd prasy
access_time 2019-04-03 10:49:00
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o tym, czy miasto stać na halę widowiskowo-sportową, a także o byłym staroście dąbrowskim, który będzie zastępcą prezydenta Tarnowa.

W dzisiejszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym, czy miasto stać na halę widowiskowo-sportową:

  • Hala widowiskowa – widowiskowa klapa?

Nad halą widowiskowo-sportową „Jaskółka” w Tarnowie krąży jakieś fatum. Wznoszona w czasach PRL przez kilkanaście lat była modelowym przykładem patologii socjalistycznego budownictwa. Gruntownie przebudowana i zmodernizowana miała być oddana do użytku pod koniec minionego roku. Ostrożne prognozy mówią, że nastąpi to późną jesienią, a więc z rocznym opóźnieniem. Ale nie oznacza to końca problemów. Co więcej, one mogą się dopiero zacząć. Działalność obiektu wiąże się z milionowymi kosztami (ok. 1,7 - 1,8 mln zł rocznie). Co zrobić, aby hala widowiskowa zachowała rentowność, nie stała pusta, a jej działalność nie okazała się widowiskową klapą? Na razie nie wiadomo, choć jedno jest pewne: zadłużonego Tarnowa na to nie stać.

  • Radni przeciwko fuzji MPGK i PUK

Prezydenckie pomysły i projekty uchwał dotyczących połączenia Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych nie znajdują zrozumienia u tarnowskich radnych. Także podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej odrzucili oni prezydencki projekt, poddawany pod głosowanie już czterokrotnie – w poprzedniej i obecnej kadencji władz samorządowych.

  • Cisza przed burzą w szkołach?

W minionym tygodniu przeciąganie liny między rządem, a nauczycielskimi związkami zawodowymi trwało w najlepsze. A zapowiadany protest zdążył przy okazji podzielić już nie tylko rodziców, ale i uczniów. W Małopolsce swoją gotowość do podjęcia protestu zgłosiło 78 procent placówek. W samym Tarnowie taką wolę wyraziły podczas przeprowadzonego referendum, 44 placówki, natomiast w gminach objętych działaniem ZNP Tarnów opowiedziało się za strajkiem 15 szkół i przedszkoli funkcjonujących w Wojniczu, Wierzchosławicach, Wietrzychowicach, Skrzyszowie, Mędrzechowie i gminie Tarnów. 


Z kolei w najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o liderze PSL z Powiśla, który znalazł nową posadę w Tarnowie:​

  • Nowy wiceprezydent na początek zmian w urzędzie miejskim

Tadeusz Kwiatkowski w najbliższych dniach obejmie stanowisko jednego z zastępców prezydenta Tarnowa. W mieście jest praktycznie nieznany, rządził za to przez osiem lat w powiecie dąbrowskim. W magistracie będzie sprawował nadzór nad inwestycjami i zadaniami związanymi z gospodarką komunalną. Najnowsze kadrowe decyzje prezydenta Ciepieli zaskoczyły lokalnych polityków: - Prezydent z nami nie konsultował tej decyzji, mimo że jesteśmy partnerem porozumienia w radzie miejskiej. Dla mnie to typowa decyzja polityczna - stwierdził Tomasz Olszówka z NMT.

  • Bochnia: Nie będzie ekshumacji szczątków ani ekspozycji pozostałości ratusza?

Do urzędu miasta trafiła petycja 500 mieszkańców Bochni, którzy domagają się eksponowania ruin ratusza odkrytych podczas prac archeologicznych na Rynku. Postulują też ekshumację szczątków ludzkich z cmentarza na ul. Dominikańskiej.

Komentarze...