Fiat seicento dachował w Łapanowie. Za kierownicą 93-latek
access_time 2019-07-24 08:44:00
Wczoraj w Łapanowie doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Patrząc na to, co zostało z auta, aż trudno uwierzyć, że kierowcy, 93-latkowi ze Śląska, nic poważnego się nie stało.

Ponura deszczowa pogoda przyczyniła się do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej 966 w miejscowości Łapanów. 93-letni kierowca fiata seicento w pewnym momencie stracił panowanie nad kierownicą, na łuku drogi wjechał do rowu, po czym uderzył w drzewo a następnie dachował. – Na miejscu zastaliśmy samochód znajdujący się na dachu, którym podróżowała jedna osoba. Udzieliliśmy kierowcy pierwszej pomocy. W międzyczasie dotarł zespół ratownictwa medycznego. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych samochód został postawiony na kołach. Ruch odbywał się wahadłowo przez godzinę.– relacjonują druhowie z OSP w Łapanowie, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu. 

Na szczęście 93-letni kierowca doznał w wypadku tylko potłuczeń ciała. Był trzeźwy. Policja ukarała go mandatem i punktami karnymi.

Fot. OSP KSRG Łapanów, KPP Bochnia

Komentarze...