Jak pozyskać więcej zleceń transportowych?
access_time 2019-07-24 08:06:00
Duża rywalizacja w branży transportowej powoduje, że pozyskanie nowych zleceń przewozowych może być trudne. Mimo iż oferty są liczone w tysiącach, równie wiele jest firm, które chcą je otrzymać. Jak przebić się ze swoją propozycją w takim gąszczu konkurencji? Zobacz nasze 8 skutecznych sposobów.

1. Strona internetowa i wysokie pozycje w Google

Dzisiaj większość klientów szuka zleceniobiorców przez internet, bo to bardzo szybka i wygodna forma pozyskania nowych kontaktów. Firmy zamieszczają w tam również swoje oferty transportowe. Ogromne znaczenie internetu powoduje, że Twoja spółka dosłownie musi mieć własną stronę www z dokładną prezentacją całego asortymentu usług. Oczywiście samo posiadanie witryny to nie wszystko, bo trzeba jeszcze zadbać o to, by potencjalni kontrahenci na nią trafili. Tutaj z pomocą przychodzi pozycjonowanie, czyli szereg działań zmierzających do poprawy widoczności tej strony w wyszukiwarce. Dzięki pozycjonowaniu użytkownicy internetu trafią do Ciebie po konkretnych słowach lub frazach kluczowych, np. „firma transportowa Gdańsk” lub „przewozy międzynarodowe chłodnią”. 

2. Blog firmowy

Prowadzenie bloga firmowego to dobre posunięcie zarówno pod kątem wizerunkowym, jak i pozycjonowania. Systematyczne aktualizowanie treści i jednoczesne dbanie o odpowiednie nasycenie tekstu słowami kluczowymi sprawi, że Twoja strona będzie się jeszcze lepiej pozycjonować. Mało tego – dzięki merytorycznym wpisom może przekonać do siebie kolejnych klientów. Warto poruszać na blogu zagadnienia, które będą interesowały Twoich potencjalnych zleceniodawców, a wtedy zyskasz możliwość zaprezentowania się przed nimi w sposób bardzo profesjonalny i w konsekwencji możesz zyskać nowe zlecenia. Możesz też tam zamieszczać oferty transportowe dla podwykonawców.

3. Giełda transportowa

Czasami zdarzać się będzie, że ładunki, które będziesz przewoził, nie będą zajmować całej przestrzeni samochodu. Warto wtedy pomyśleć o dodatkowym zleceniu, które wypełni resztę miejsca i sprawi, że przejazd będzie jeszcze bardziej opłacalny. Wiele osób szuka firm transportowych do pojedynczych zleceń, dlatego często korzystają z giełd transportowych. Dobrze jest być zalogowanym w takich serwisach. Jednym z takich miejsc jest darmowy portal Furgonetka Giełda, na którym zawsze można znaleźć interesujące ogłoszenie. 

4. Jakość usług

Firmy transportowe często zdobywają zlecenia z polecenia, więc warto dbać o dobrą jakość świadczonych usług. Jeden zadowolony klient może Cię polecić kilku kolejnym, a to sprawi, że będziesz mógł ograniczyć wydatki na reklamę, a jednocześnie nadal budować bazę nowych konsumentów.

5. Referencje od dotychczasowych klientów

Dobre opinie przekonają do współpracy z Tobą lepiej niż nawet najkorzystniejsza oferta cenowa. Warto umożliwić swoim klientom ocenę działalności firmy poprzez możliwość dodania komentarza na profilu Facebook i na wizytówce Google oraz pozyskiwać pisemne referencje. Takie listy polecające można umieścić na stronie internetowej i prezentować je potencjalnym zleceniodawcom podczas negocjowania warunków współpracy.

6. Certyfikaty i wyróżnienia

Uwagę potencjalnych kontrahentów możesz przyciągnąć dzięki zaprezentowaniu certyfikatów zdobytych przez Twoją firmę oraz różnego rodzaju wyróżnień i nagród. Ważny jest szczególnie certyfikat ISO 9001, ale też ISO 2800.

7. Targi i branżowe imprezy

Obecność na branżowych eventach i targach pozwala dać się znaleźć i jednocześnie budować swoją pozycję w sektorze. Takie wydarzenia to również świetna szansa na pozyskanie cennych kontaktów biznesowych.

8. Media społecznościowe

W poszukiwaniu nowych zleceń warto skorzystać z Facebooka, GoldenLine oraz LinkedIn. Świetnie sprawdzają się w tym również branżowe fora internetowe oraz grupy na Facebooku.

Aby zaoszczędzić czas i pieniądze możesz odpowiedzieć na jedno z setek ogłoszeń dostępnych na giełdach transportowych. Skorzystaj z darmowego serwisu Furgonetka Giełda.

Komentarze...