Uniwersytet Dziecięcy PWSZ w Tarnowie zaprasza ciekawych świata
access_time 2019-09-20 07:29:00
Uroczysta inauguracja, immatrykulacja, indeksy do zbierania „zaliczeń” ale przede wszystkim bardzo ciekawe zajęcia – wykłady, warsztaty, pokazy, prezentacje i konkursy.

Takie atrakcje czekają na wszystkich słuchaczy Uniwersytetu Dziecięcego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Nowy rok akademicki ruszy za kilka tygodni, ostatnie wolne miejsce czekają na dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Historia zajęć dla dzieci organizowanych w PWSZ w Tarnowie sięga dziesięciu lat wstecz. W roku akademickim 2009/2010 Uczelnia - wzorując się na uniwersytetach dziecięcych, działających w dużych ośrodkach akademickich w kraju i zagranicą - uruchomiła Tarnowską Akademię Młodych. Olbrzymie zainteresowanie, pochlebne oceny dzieci i rodziców sprawiły, że pięć lat później Akademia przekształciła się w Uniwersytet Dziecięcy przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.

Jego celem niezmiennie jest popularyzacja wiedzy i rozbudzenie aktywności poznawczej u dzieci poprzez zabawę (tzw. edutainment). Zajęcia kierowane są do ciekawych świata dzieci w wieku od 6 do 12 lat, które nie boją się szukać odpowiedzi na nurtujące je pytania.

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykładowców akademickich oraz praktyków posiadających bogate doświadczenie. - Do tej roli zapraszamy naukowców, artystów, czy przedsiębiorców. Naszymi gośćmi byli m.in. Tomasz Zubilewicz - dziennikarz TVN Meteo, Marek Tomalik - podróżnik, dziennikarz i pasjonat Australii, Janek Mela, który odwiedził naszą Akademię podczas XIV Pikniku Geograficznego, czy Paweł Jaskólski – archeolog, współpracujący z Centrum Nauki Kopernik – mówią organizatorzy. Dzięki temu nasi młodzi studenci poznają naukę i otaczający świat w sposób dostosowany do ich zainteresowań i percepcji. Rozbudzamy w dzieciach pasje i pomagamy im odkrywać własne zainteresowania, rozwijamy zdolności uczenia się przez całe życie, kształtujemy umiejętność krytycznego myślenia i uczymy współpracy z innymi.

Wszystko po to, aby pokazać dzieciom jak fascynująca może być nauka i że wszystko, co nas otacza jest z nią powiązane. Uniwersytet Dziecięcy daje szansę nie tylko na poznawanie świata, ale także na znalezienie własnych pasji, umiejętności i zainteresowań. Godne podkreślenia jest też i to, że podczas zajęć prowadzonych na Uniwersytecie zawierane są nowe przyjaźnie, które trwają nawet już po zakończeniu zajęć.

Szczegółowe informacje na temat proponowanych zajęć w roku akademickim 2019/2020 znajdują się TUTAJ.

Komentarze...