Tragiczny bilans pożarów w powiecie tarnowskim
access_time 2020-04-12 03:19:00
W piątek na terenie powiatu tarnowskiego doszło do dwóch tragicznych w skutkach pożarów. Zginęli dwaj starsi mężczyźni: 80 i 62-latek.

Do pierwszego pożaru doszło w budynku mieszkalnym w Łukowej, w gminie Lisia Góra. Służby otrzymały zgłoszenie ok. godz. 18. - Przybyły na miejsce pierwszy zastęp ewakuował nieprzytomnego mężczyznę z domu. Niestety pomimo podjętych prób nie udało się przywrócić funkcji życiowych poszkodowanemu. Pożarem było objęte łóżko, na którym znajdował się 80-letni mężczyzna. Biegli z zakresu pożarnictwa ustalają przyczyny tragicznego pożaru. - relacjonują strażacy z OSP Lisia Góra. Z ustaleń policji wynika, że najprawdopodobniej doszło do zaprószenia ognia.

Kolejny pożar miał miejsce w Zbylitowskiej Górze, tuż po godz. 1 w nocy. Ogień wybuchł w domu jednorodzinnym. Gdy pierwsze zastępy straży przybyły na miejsce, z okien budynku wydobywały się płomienie i gęsty czarny dym. Jeden z lokatorów zdążył się w porę ewakuować, drugi nie miał tyle szczęścia. Wewnątrz spalonego domu znaleziono zwęglone zwłoki 62-letniego mężczyzny.

Okoliczności śmierci mężczyzn i przyczyny pożarów wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Fot. OSP Lisia Góra

Komentarze...