Pierwsze domowe zwycięstwo piłkarzy Unii
access_time 2022-10-29 23:20:00
W czternastej kolejce spotkań walczący o mistrzostwo III ligi piłkarze nożni Unii Tarnów, podejmowali w sobotę przed własną publicznością drużynę Podhale Nowy Targ. Zespół Podhala z przewagą trzech punktów nad Unią zajmował przed tym meczem jedenaste miejsce w ligowej tabeli.

Gospodarze przystąpili do tego spotkania bardzo skoncentrowani. Od pierwszych minut mocno naciskali na bramkę rywali. W 22 minucie po faulu na Dawidzie Sojdzie w polu karnym, „jedenastkę" na bramkę zamienił Tomasz Palonek i jego drużyna objęła prowadzenie 1:0. Do końca pierwszej części meczu obydwa zespoły miały jeszcze kilka dogodnych sytuacji bramkowych jednak żadna  z drużyn nie zdołała ich zamienić na bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Unii 1:0.

W drugiej części nadal widoczna była przewaga gospodarzy. Niespełna trzy minuty po gwizdku rozpoczynającym druga połowę, celnym trafieniem popisał się Dawid Sojda podwyższając prowadzenie swojego zespołu na 2:0. Zwycięstwo Unii przypieczętował bramką w siódmej minucie doliczonego czasu, Igor Dubas i gospodarze mogli doliczyć cenne trzy punkty do ligowego dorobku.

W następnej kolejce tarnowianie zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z liderem ligowej tabeli drużyną ŁKS Łagów.

ZKS Unia Tarnów – Podhale Nowy Targ 3:0 (1:0)