Dwa lodowiska w Tarnowie. Otwarcie już w mikołajki
access_time 2023-12-04 09:09:00
Sezon łyżwiarski w Tarnowie rozpocznie się tradycyjnie w mikołajki (6 grudnia). W tym roku mieszkańcy będą mieć do dyspozycji dwa lodowiska kryte - przy ul. Wojska Polskiego oraz w Mościcach.

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotowuje się do sezonu łyżwiarskiego. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie i warunki atmosferyczne dopiszą, rozpocznie się on tak, jak do tej pory, 6 grudnia.

W tym roku mieszkańcy będą mieć do dyspozycji dwa lodowiska zadaszone. Poza dobrze znaną taflą przy ul. Wojska Polskiego, po raz pierwszy uruchomiona zostanie ślizgawka mieszcząca się na terenie Parku Wodnego w Mościcach. Obiekt ma podobne wymiary do tego z "Falklandów" - 800 metrów kwadratowych i również jest osłonięty przed wiatrem. Jednorazowo na każdym z lodowisk podczas tercji może przebywać sto osób. Na obu ślizgawkach dzieci będą mogły skorzystać też z sympatycznych pingwinków, służących do nauki jazdy.

Niestety w tym sezonie ślizganie będzie droższe. Cena normalnego biletu wzrośnie z 12 do 16 zł, a ulgowego z 8 do 10 zł. Posiadacze Tarnowskiej Karty Premium zapłacą kolejno 9 i 12 zł, a posiadacze Karty Tarnowskiej Rodziny - 9 zł. Uczestnicy akcji zimowej (podczas ferii zimowych) mogą skorzystać z lodowisk za jedyne 5 zł. Osoby, które nie posiadają własnych łyżew, mogą je wypożyczyć za 10 zł na godzinę (2 zł więcej niż w ubiegłym roku), z kolei koszt wypożyczenia pingwinka to 5 zł (za jedną godzinę zegarową). Szczegółowy cennik dostępny jest TUTAJ.

Lodowisko przy ul. Wojska Polskiego czynne będzie w godz. od 10 do 21, natomiast w Mościcach - od 9 do 20.

A. Cichy / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821