"Akcja Zima" w Tarnowie. Magistrat podsumował weekendowe działania
access_time 2023-12-04 13:55:00
Od piątkowego wieczoru trwa w Tarnowie akcja odśnieżania ulic. Na drogi wyjechały wszystkie pługopiaskarki oraz kilka ciągników i samochodów dostawczych z solą i piaskiem. Łącznie zaangażowanych jest prawie 30 osób.

Jak informuje tarnowski magistrat, w pierwszej kolejności odśnieżane są główne ulice, następnie drogi osiedlowe. W pierwszy dzień "Akcji Zima" (od piątkowego wieczoru do godziny 14 w sobotę) pług wykonał 1690 km, natomiast w drugi (do niedzieli do godziny 14) - 2800 km. Drogowcy wysypali na ulicach odpowiednio 190 i 170 ton soli.

"W przypadku chodników akcja ich odśnieżania ruszyła od godz. 4 nad ranem w sobotę. Od tego czasu 13 osób pracujących w systemie dwuzmianowym pozbywało się regularnie śniegu z chodników, które należą do stałego utrzymania Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, a także z miejskich parków oraz przejść dla pieszych. Po chodnikach przez weekend jeździło 6 ciągników, a mieszankę soli i piasku dowoziły 4 samochody." - podano w komunikacie.

Obecnie chodniki odśnieża 20 osób. W razie potrzeby mieszkańcy mogą zgłaszać swoje interwencje w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej lub w Straży Miejskiej. Łączna długość dróg w Tarnowie, na których prowadzona jest akcja odśnieżania wynosi około 187 kilometrów. W ubiegłym sezonie zimowe utrzymanie miasta kosztowało blisko 3 miliony złotych.

W nadchodzącym tygodniu utrzyma się zimowa aura. Lokalnie może sypać śnieg, ale opady nie będą już tak intensywne, jak w weekend.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821