Dzień Kupca po raz 5. W sobotę kiermasz lokalnych i regionalnych produktów
access_time 2023-12-06 09:52:00
W sobotę, 9 grudnia, w Centrum Handlowym Bazar przy ulicy Hodowlanej już po raz piaty odbędzie się Dzień Kupca. Organizatorem kiermaszu jest Społem Tarnowska Spółdzielnia Spożywców, a patronat nad wydarzeniem objęli: starosta tarnowski Roman Łucarz i prezydent miasta Tarnowa Roman Ciepiela.

Dzień Kupca został ustanowiony w 1937 roku podczas pielgrzymki na Jasną Górę. Kupcy nie cieszyli się jednak długo swoim świętem. II wojna światowa nie sprzyjała jego popularyzacji, z kolei władze Polski Ludowej ze względów ideologicznych nie były zainteresowane jego przywróceniem. Święto na stałe wróciło do kalendarza dopiero po przełomie politycznym w 1989 roku.

Dzień Kupca w Centrum Handlowym Bazar będzie okazją do zakupu między innymi regionalnej ekologicznej żywności, w tym wędlin, serów, pieczywa, miodów i ciast, wyrobów tradycyjnego rękodzieła, a także stroików i ozdób świątecznych. Będzie też coś dla kobiet, np. możliwość nabycia naturalnych kosmetyków na bazie ekstraktów z tybetańskich ziół oraz dla dzieci - animacje i Święty Mikołaj. W sumie podczas kiermaszu swoje stoiska przygotuje 30 lokalnych i regionalnych kupców.

Handel rozpocznie się w sobotę, 9 grudnia, o godzinie 8 w CH Bazar przy ulicy Hodowlanej w Tarnowie.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821